ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
cslav*Цветослав
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 10:08 pm
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от cslav*Цветослав »

toshko написа::D Още неможе да пише. Догодина щее 1ви клас.
Браво ,приятел!!!
Карта в ръкава- руска рулетка с 2 патрона в барабана...
Аватар
StiBo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 9:13 am

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от StiBo »

mitakahristov написа:От малък и аз сим по водите.Ваканциите съм расъл по река Росица(с.Ресен).Като юнуша не пропусках ден да не ида по реката...сам с шибалка.и доста рибка хващах...е времена..Дядо,баща и чичо рибари.Най-голямата ми почивка е да ида за риба.....само дето времето ни е кът....обичам го този спорт...
Бяхме студенти и на гости в Бургаз на един приятел-Мишо...В дискотеката с една хубавелка и..... така до общежитията.Усамотихме се в една стая и....да ама ми звънна телефона.Приятеля ми казва че тръгват за риба,.......след 2 минути бях готов за подвизи,но не любовни....горкото момиче....сигурно ме е помисила за луд......е това е любов!......
:D :D :D :D :D

Не си спомням на колко съм бил когато хванах първата си рибКа... вероятно защото скоро съм проходил. Имам късмета първите ми братовчеди да са големи пичове и (особено единия) запалени риболовци. Освен това разликата ми с тях е 6 и 8 години. Предполагам че прощапулника е бил някаде към 3-та ми година :D
todoroshko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 3:22 pm
Местоположение: София

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от todoroshko »

При мен всичко си е вързано донякъде,понеже баща ми и дядо ми(по майчина линия) са рибари,макар дядо ми да не ходи вече понеже не е добре със здравето.И така баща ми от малък ме е водел с него на язовири и реки.От начало само съм го тормозел и сам го запитвал(бил сам на 2-3 годинки и не си спомням особено много),но по-късно когато станах на 6-7 ми даде едно телескопче 3 метра мисля,че беше и ме заведе на един язовир(мисля,че беше петте могили,но не съм сигурен) и там запърви път хванах първата си риба - уклей. :) Много се искефих и от кеф обърнах чевеите... :lol: имахме още една кутийка и продължихме с риболова... толкова уклей колкото тогава извадихме и до днес не съм вадил.Хвърлиш - вадиш... дори си спомням,че в един момент ръцете започнаха да ме болят... 3 метра,ама като съм на 7 годинки.Количеството уклей които хванахме не си го спомнян,но знам,че щом хвърлиш веднага вадиш.Така от сутрин до вечер.Веднъж баща ми и групата тръгнаха за дунава и не ме взеха... после цял ден надувах главата на майка да ме закара,но така и не стана. :mrgreen: От тогава когато ходи някъде си ме води с него...
Аватар
carpsliven2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1746
Регистриран на: Нед Окт 05, 2008 9:52 pm
Местоположение: Васил Николов - Сливен

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от carpsliven2 »

Дядо ми , баща ми , сега и аз...... незнам дъщеря ми дали ще щродаължи традицията .... изглежда трябва да правя момче , пък ако немога ... помощ от приятел, но задължително рибар :lol:
Изображение
Колата да върви и рибата да кълве - друго неме интересува
adjamia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 249
Регистриран на: Нед Юли 06, 2008 4:19 pm
Местоположение: София

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от adjamia »

Жена ти чете ли бе дивак?!? :D :D :D :D :D
Добрютро!!!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от INCUBUS »

Що пък да трябва да чете,този форум е с достъп сал за посветените....
Аватар
vania_772
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 11:41 pm

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от vania_772 »

Отдавна чета тук,но несмеех да напиша и моята история.Казват,че случайни неща няма,но дали е така?В нашият род такива "болни"няма!Аз се "разболях"в една далечна държава,на една яхта ,насред морето ,след срещата ми с една голяма риба. :shock: Всяка неделя ме влачеха да им правя кафе и да не ме "откраднат"на брега...Снимах си изгрева и другите яхти ,докато не се срещнах с нея-рибата Тон....Беше любов от пръв поглед!....и се започна една-без мен не се тръгваше :lol: Октоподи,тон и разни други зъбати морски....Живота ме върна тук-временно или за постоянно незнам-но и тук се понаучих."Крада си занаята",ще стане Човек от мен!Имаше ,които ми гледат"сеира",имаше и които ми помагаха и ме учеха.Благодарности на вторите!!!Но вече знам-ДОЖИВОТНА е диагнозата! :wink:
bokooll
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Ное 14, 2007 8:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от bokooll »

Доживотна и нелечима болест е това.Наи хубавото в нея е че ставаш по здрав и жилав.Моята история е като на повечето във форума дядо(лека му пръст на човека) баща ми, а сега и аз.Имаще един период във които не бях стъпвал на водоем за риба и ми беще гадно.Работа,кариера и т.н. .Но преди 2 години останах свободен един следобед и рещих да видя дали не съм забравил как се вързва кукичка. И така на мандрата.Една таранка неособено голяма ме зарази отново с пълна сила.От тогава не пропускам възможност да ходя.Че и жената запалих.

Изображение
Аватар
Ivkou
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:53 pm
Местоположение: Златоград

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от Ivkou »

Рибарлък до живот 8)

Даже без пари и на 100 дори пак ще си метна "гачка" :wink:
Важно е да ни е пълно сърцето :rolleyes:
Изображение

It's all about the game and how you play it !!!
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от INCUBUS »

Добре,бе Ивчо,ама хората не знаят златоградски-обясни им,че "гачка"е въдица,кукичка.Иначе,браво за хъса,вярвям ти псулютно!
sharanko
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 12:15 am

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от sharanko »

моето запалване към рибулова е почги като на AL KAPONE ама не в село!!
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от starcho »

занякой е ген,за други осенение,но си е чиста магия,като адам в рая :smt040
Аватар
andrean_dimitrov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 338
Регистриран на: Пет Фев 20, 2009 8:07 pm

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от andrean_dimitrov »

Аэ почнах с корда от комарник,перо,малка гайка эа тежест и някакви иэпросени куки от комшията.Не ме пускаха на реката сам и эатова ловях жаби в едно малко блато.Эакачах едно листо на куката и т.н.
Рибата не говори,защото энае всичко!!!
www.***.com
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 518
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:06 am

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от www.***.com »

По думи на майка, около 3 годишна възраст и на разходка из южния парк съм забелязан да клеча с дървена клечка потопена във водата в едно от езерцата. На приканването да съм тръгвал напред съм отговорил: "Не ме закачай сега, че ловя риба. Иначе първите ми съзнателни риболови са ми заедно с моя баща. Лятно време на морето ловяхме съфрид в някакви несметни количества. По няколко реки често ходихме да ловим мрени, пъстърви. По язовири ходихме по-рядко, но пък за сметка на това там за първи път видях Шаран и Бяла риба. За подарък имах една голяма книга за лов и риболов. От там научих всички видове риби и начините им за ловене. Целта ми беше да хвана всички видове сладководни риби описани в тази книга. Имах си един малък тефтер и в него си отбелязвах всичко което ловях и нови начини за риболов. С годините много неща се промениха, много други хобита идваха и си отиваха, но влечението към риболова отново измести всичко останало и сега всяка свободна минута използвам за това хоби.
ХВАНИ, СНИМАЙ И ПУСНИ!!!
BZI
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1039
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 10:02 pm
Местоположение: Богомил Иринчев - Пловдив

Re: ДОЖИВОТНА БОЛЕСТ

Мнение от BZI »

И аз като много колеги съм прекарал детството си при баба и дядо по точно гр. Левски и с. Аспарухово - в непосредствена близост до града. :D :D еххх хубаво беше. Първата ми въдица беше една лескова пръчка която дядо закачи на хамбара и опъна с една тухла. Корда - канапче и кука от топлийка. Ама аз щастлив, немога да спя и час по час ходя да гледам пръчката. Та първите ми стъпки в риболова бяха на старите корита на р. Осъм около гр.Левски и с. Малчика и пирвта ми рибка бе една каракудка, която извадих на късмет след репликата "Кълве ти!". После дойде нова година и зад вратата в хола открих една бамбукова пръчка с макародържач . :shock: :shock: :ANAL: :ANAL: :ANAL: :P Радост радост . и така започна якото зарибяване ..... и то до днес. Хубави години бяха, спокойни. После дойде ред и на язовирите като яз. Малчика и яз. Каменец. Ей като се сетя що километраж съм навъртял с това колело тогава направо си се чудя. Ама то болеста не пита, тя те мъчи и лекарството е във водата, потепването на върха, потъването на плувката .................затова колеги взимайте си редовно лекарствата и бъдете щастливи!!! И аз имам син и се надявам и той да се зарази от нашата болест.
Изображение Пазете природата чиста !!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”