Воблери

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Воблери

Мнение от чуруликпенчо »

Вчера пътувах до гр. Ямбол.Разхождайки се из центъра на града ,на една от витрините видях изложени воблери. Спрях се да погледна и останах втрещен.Това беше магазин "за 1 лев" и вътре беше пълно с воблери, абсолютна имитация на всички известни марки, големини, разцветки и т.н.т. Цените бяха 2,50 лв. за брой. Егати китайците...... направо ми скриха топката. Та по този повод започвам да се чудя откъде ли зареждат толкова скъпи опаковки риболовните магазини,та цените им са тройно и четворно по-високи. Щото разлика във воблерите няма.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Мнение от maranzika »

Като си купиш от тях и хванеш риба тогава може да твърдиш че няма разлика. :wink:
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Като си купиш от тях и хванеш риба тогава може да твърдиш че няма разлика. Wink
Това беше само информация без коментар дали са добри или не.Нито от тях си купувам ,нито от другите. Откакто си извадих ръчичките от зад....ка си ги правя сам, а резултатите показват,че се справям доста добре. :lol: :lol:
Ама че съм скромен :oops:
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Християн А.
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 9:43 pm
Местоположение: Разград-Гецово

Мнение от Християн А. »

Може и да има разлика , защото аз имам 2 Воблера и тако бях на откриването единия , Костура го атакуваше добре , а другия нямаше нито 1 удар :evil: Може и да има разлика незнам .... :roll:
Искам Ланец Вместо ВРАТ ! ! !
Troli

Мнение от Troli »

Пенчо,немам думи!Не бях чувал,че на воблер се ловят печени агнета! :shock: Това ли са ти резултатите? :roll: :D :D :D Имитирал си яко юзури и предполагам,че на морето са уловисти!За язовирите съм скепсис,че ще дадат голям резултат!Пробвал ли си? :roll: :?:
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Пенчо,немам думи!Не бях чувал,че на воблер се ловят печени агнета! Shocked Това ли са ти резултатите? Rolling Eyes Very Happy Very Happy Very Happy Имитирал си яко юзури и предполагам,че на морето са уловисти!За язовирите съм скепсис,че ще дадат голям резултат!Пробвал ли си? Rolling Eyes
Колега,Troli,може отново да погледнеш в галерията ми.Качил съм още една малка част от всичко,което съм направил.Надявам се ,че тези модели ще удовлетворят изискванията за сладководен риболов,но ако не,то имам и други модели.Колкото до това,какво съм имитирал надявам се да не очакваш да измислям нови биологични видове или да откривам топлата вода. :idea:
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Воблери

Мнение от Павел Иванов »

чуруликпенчо написа:Вчера пътувах до гр. Ямбол.Разхождайки се из центъра на града ,на една от витрините видях изложени воблери. Спрях се да погледна и останах втрещен.Това беше магазин "за 1 лев" и вътре беше пълно с воблери, абсолютна имитация на всички известни марки, големини, разцветки и т.н.т. Цените бяха 2,50 лв. за брой. Егати китайците...... направо ми скриха топката.......
Румънци по-скоро , Румънци :wink: Отиваш до съседна Румъния и си ги взимаш на кора с цена от 0.50лв. до 1.10лв. за брой :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Мнение от riibok »

Китайци,Павка,Китайцииии :!: И Румънците зареждат от Китай :!:
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

И в крайна сметка някой все пак трябва да си е купил от тези воблери? Ако има такъв ще го помоля да сподели ,дали работят.
Май започвам да съжалявам,че не си купих поне един за проба. То и без това какво ли му плащаш?
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от batmilen »

чуруликпенчо написа:Вчера пътувах до гр. Ямбол.Разхождайки се из центъра на града ,на една от витрините видях изложени воблери. Спрях се да погледна и останах втрещен.Това беше магазин "за 1 лев" и вътре беше пълно с воблери, абсолютна имитация на всички известни марки, големини, разцветки и т.н.т. Цените бяха 2,50 лв. за брой. Егати китайците...... направо ми скриха топката. Та по този повод започвам да се чудя откъде ли зареждат толкова скъпи опаковки риболовните магазини,та цените им са тройно и четворно по-високи. Щото разлика във воблерите няма.

ЧУРУЛИК...захващаш с тема "ТАБУ....преди време запитах защо са толкова скъпи макарите "ШИМАНО" у нас...и магазинерското лоби щеше за ме оглозга до кокал... :lol:

Тъпи сме затова купуваме скъпо и прескъпо китайски буклуци...защото разликата е само в опаковката....хахаха... :lol:
Последно промяна от batmilen на Чет Май 31, 2007 12:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Mitak
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 2:55 pm
Местоположение: Дупница

Re: Воблери

Мнение от Mitak »

в някои от моделите разлика няма всичко е едно към едно... на други пък като видиш и те напушва смях... имайте впредвид че магазините за рибарски принадлежности са тъпкани с такива стоки и ги продават за оригинални :lol: гадна работа
Аватар
Pocko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:33 pm
Обратна връзка:

Мнение от Pocko »

Аз вчера си купих 6 бр. Х 2 лв. и като ги пробвам ще кажа.
питане към чуруликпенчо :
колега може ли да те помоля да се опиташ да ми обясниш как си правиш сам воблери. Знам че сама по себеси молбата ми е малко абсурдна но ако искаш може и на ЛС да опиташ - ако мислиш че не става здраве да е ...
а може и в нова тема да го го обсъдим всички заедно!!!

ЕЕЕЕХХХ пуста краста :smt063 :smt117
кога нема риба и рака е риба
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

чуруликпенчо написа:И в крайна сметка някой все пак трябва да си е купил от тези воблери?

Имам няколко подарени такива ( бяха ми подарили и една кора на Рапала ама я преподарих :lol: ) , с две думи - не работят ! - или поне 90% от тях ! Кофтито при тях че нямат и настройване - колкото и да ги тормозиш с клещите ефекта е все един и същ ! Значи характеризират се с два вида основна игра :
1) кат на пирон .
2) много добре се въртят около оста си .
Значи все пак може да се използват за различните вариации на туичинг амЪ ........ Сръбските тракалки от по три - четри лв. имитация на Бомбър са в пъти по-добра покупка ( а ако се лови с тях основно кефал то са по-доброто решение и от всекоя оригинална Естонска Рапала :wink: ) ! При тех ако дават лек дефект как евентуално накланяне на една страна с клещичките се отстранява без проблем ( като човек правещ воблери сигурно си наясно как да ги ремонтираш ) и е хубаво да им се сменят тройките ! Верно има варианти на преработка ако ти се занимава - подменяш им лопатките , променяш центъра на тежестта и пр. но според мен по-добре да си ги направиш изцяло сам воблерите ( виждам че се справяш отлично ! ) отколкото да се затормозяваш излишно :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

Сакън да не изхвърлиш ментетата...махаш куките....и готови ключодържатели...подарък за аверите...хахахаха... :lol:
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Бат Милене,в итерес на истината ,докато пишех за воблерите ми мина през ума тази работа /за магазинерите/ ,ама бях толкова впечатлен от разликата в цените,че не се сдържах и писах. Пък и ми беше интересно дали работят.Сега обаче вече съжалявам,че не си взех-ей така за проба.
Колега,Роско, колкото до това как правя моите воблери ,отдавна си мислех да пусна една тема "ВОБЛЕРОСТРОЕНЕ",ама с моята работа все не ми остава много време. Щото мисля да я направя нагледно със снимки.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”