Воблери

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Troli

Мнение от Troli »

Павка усещам,че си виждал бяла риба и сом само на снимка щом не ползваш воблери Рапала! :wink: :D :D :D Пейпенчоли,прочети малко история и започни от А и Б на воблеростроенето!Помнете винаги:Рапала е оригинала,а останалото са бледи копия!Не искам да ми вярвате на сляпо,а само следете галерията ми през тази година!Обещавам през месец декември да разкрия някои от тайните на Рапала! :wink: :D
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Пейпенчоли,прочети малко история и започни от А и Б на воблеростроенето!
За мен ли се отнасяше това ?
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Саше , ако тез снимки от галерията ти са си твой ( щот знам че имаш слабостта да пущаш несвой такива кат очакваш от ората да ги приемат кат твой :wink: ) то би ли си погуеднал у биуетчето , риболовното колко е минималният разрешен размер за бяла риба ( сулка ) :wink: Да съм казал некъде че ловим други риби по-различни от пръскач или кротушка стръвница :roll:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Troli

Мнение от Troli »

Да,бате Пеньо!Те ти джокер!Кой създава моделите на Рапала?Не знам,но всички световни шампиони по света са преки консултанти!Уловистият воблер е съвкупност от форма,лекота,плаваемост,цвят,звук,настройка.....това за начало е най-важно!Влагай чувство,но и смисъл при оцветяването,защото често цвета е определящ за нашия успех.Но не е само цвета,а съвкупност от качества,които се вграждат в материята за да и придадат битие!Избери си един твой воблер и се опитай да ми опишеш,какви качества си му придал.Рисуването може да е интуитивно на базата на таланта или осмислено на базата на опита и рутината.За това всеки художник е разделен на периоди.Най-скъпите картини са от периода,когато художника още не е осъзнал колко е велик! :wink: :D
Troli

Мнение от Troli »

Павка на стария билет пишеше 40см.-бяла риба!Защо?Изложи се за истинноста на снимките и думите ми!Цялата ми философия е да съм "истински",и ако ме хванеш в лъжа ще си направя сепуку! :D Когато хвана сом 155см.,защо да му слагам още 15-20см.!И това ми стига! :wink: :D
Аватар
чуруликпенчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1523
Регистриран на: Съб Ное 18, 2006 7:49 pm
Местоположение: Варна - Враца

Мнение от чуруликпенчо »

Колега ,Troli,от самото начало на темата се опитвам да разбера какво искаш да ми кажеш,ама все нещо ми убягва.От начина ти на изразяване стигам до няколко теории:
1.Че си вманиачен фен на "Рапала".
2.Че си чел много за воблерите ,ама не си намирал трибуна до сега да покажеш какво чак толкова знаеш.
3.Че си голям мераклия да станеш психолог /ако не си такъв/.Внимавай с тази материя ,защото може да психясаш.
4.Че и ти преживяваш/евентуално/ някакъв период досущ като художниците.
5.Че си толкова умен/или аз прост/ ,че в крайна сметка не разбирам какво се опитваш да ми кажеш.
Я опитай с думи прости /не с намеци/ да обясниш какво ти харесва или не ти харесва във воблерите ми ,за да не разводняваме темата.
По въпроса:
1.Имам всякакви форми,размери и цветове.
2.Имам потапящи и плаващи.
3.Всички до един играят като луди ,без да кривят настрани.
4.Всички до един тракат ,като имам с различна сила и интензивност на тракане.
5.Не използвам дърво за изработката им.
Няма дума в българския език,която в множествено число да завършва на "Й".
Troli

Мнение от Troli »

Не ми отговори!Опиши ми някой твой воблер и аз ще ти кажа някои истини!В момента ловя белите на воблери,които всички имат,но не знаят кога и къде да ги слагат!Тролингът не е да сложиш примамка,която ти харесва и после каквото "сабя" покаже!Защо си оцветил този воблер,притежаващ тази форма,точно така? :D Ако се тръгне от тук,се отварят още много въпроси!Всеки правилен отговор носи много-успешен улов. :roll: :D
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Мнение от sampo »

Troli написа:Кой създава моделите на Рапала?Не знам,но всички световни шампиони по света са преки консултанти!:wink: :D
Да де , ама тия същите спряха от производство любимия ми и най успешен воблер /Рапала Магнум 7 см./ , и ще трябва да го пазя докато белите риби не му свалят и последното парче боя от гърба.
Изображение
"Рапала" се държат перфектно при големи разлики на скоростта на лодката , никакво превъртане около оста си.
Този сезон пробвах и едно сръбско "паче" /имам с него и сефте/ , направи ми впечатление че на много ниска скорост на лодката си врътка трътката като манекенка :lol:
На платено не одим !
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

За влачене стават Рапалите, но за риболов от брега не :!:

Пробвал съм всички модели и нямам и подгонване и то на мнооого водоеми.

Марката която работи най-добре в България е Грозно Пате.

Сампо , има едни модели на Грозно пате 7 см потъващ, гази до 3 метра мисля че, с черен гръб и оранжево отстрани и отдолу може да заместят до някъде Сулкоубиеца :D
Аватар
pepy_112
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 4:16 pm
Обратна връзка:

Мнение от pepy_112 »

Наслука на всички през новия сезон и от мен. Рапала си е рапала даже вече има нови модели щомги тествам ще споделя мнение иначе новите изглеждат много добре
Аватар
batmilen
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4888
Регистриран на: Чет Яну 06, 2005 8:56 am
Обратна връзка:

Мнение от batmilen »

За гьола може да не стават....ама на морето ...Рапала потъваща...РедХед ...взима добри лефери... :lol: от брега...или кея...хахахаха... :lol:

Но РедХед или Хамсийка на ЙоЗури - Кристър Миноу 11 см. потъващи май са по-добри... :lol:

Знам го от личен опит... :lol:
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

няма да цитирам,ама ПАК се изпокарахте за некви глупости-все едно сте производители,вносители и рекламодатели на воблери :lol: ай стига,де!!!!аз сьм ловил и на алпака-льжица-то като си кьлве...а инак-важен е купона,според мен,НЕ воблера :lol: ама само според мен :wink:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
Pocko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:33 pm
Обратна връзка:

Мнение от Pocko »

Явно няма да стане както си я мислех, но я ми кажете как мога да се образовам ( от А и Б ) в занаята "направи си сам воблер" поне дайте съвет какво да прочета или кого да питам - рушвети ли почерпки ли ???
Ако требе ше се напиваме с некой за моя сметка само и само да ми палне ламбата по тези въпроси. Just a little help
Недейте така по нашенски - това не е треска за злато, а хоби и тука всички сме колеги!!!
кога нема риба и рака е риба
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

Pocko написа:Явно няма да стане както си я мислех, но я ми кажете как мога да се образовам ( от А и Б ) в занаята "направи си сам воблер" поне дайте съвет какво да прочета или кого да питам - рушвети ли почерпки ли ???
Ако требе ше се напиваме с некой за моя сметка само и само да ми палне ламбата по тези въпроси. Just a little help
Недейте така по нашенски - това не е треска за злато, а хоби и тука всички сме колеги!!!
ми никой нема да ти каже-сами си ги правят и е вьпрос на неква парктика :idea: и виждане по вьпроса..кьрцата е спец-питай го него :wink: ми то така е трудно за обяснение-и аз преди си правех плувките,ама после реших,че ми е по лесно да си купувам на "колмик" :lol: ама,виж,воблера е друга работа,че там бая кинти играят
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Мнение от oldman »

Troli написа:Павка на стария билет пишеше 40см.-бяла риба!Защо?Изложи се за истинноста на снимките и думите ми!Цялата ми философия е да съм "истински",и ако ме хванеш в лъжа ще си направя сепуку! :D Когато хвана сом 155см.,защо да му слагам още 15-20см.!И това ми стига! :wink: :D
От началото на миналата година размерът е променен на 45 см.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”