Имали строители във форума , ПОМОЩ

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от MiTaKa™ »

Здравейте колеги , от 3 години се борим с мухала в една стая и няма спасение .
Живея на 6ти етаж над мен има още 2ва етажа и при съседи е същия проблем точно с тази стая и същите 2 стени .Първоначално мислихме , че е от покрива тече , но идваха майстори и се оказа , че не е от него. Стаята е северна и само зимата излиза мухала , като и се мокрят стените и стъклата на дограмата , имахме вътрешна и външна изолация , след консултация с други майстори махнахме вътрешната стената да диша и зимата пак излезе мухал разлепиха са новите тапети и е ужас.Една зима ползвах влагоуловител и нямах проблем сушеше въздуха , но е много шумен , а в стаята се спи и не става.Гледам в интернет има някакви въздушни клапи , който се слагат на стени или директно на дограмата , който отварят и вкарват чист въздух.
Сега сме махнали тапетите и мухала е напръскан и мисля да измажем стената с някакъв специален латекс .
Търся мнения за решение на проблема от доста време и се сетих , че тук може някой колега да има подобни проблеми и да е открил решението.

п.п Вчера ми предложиха да залепим плочки на тези 2 стени и само така ще се спасим или по често да се отваря прозореца или да се настрой се отоплява постоянно на едни градуси.
Само да вметка , че апартамента е без топлофикация и сме на парно на ток с котле.
Изображение
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от pacho69 »

Мажи с фибростъкло, друго спасение май няма. Тва с влагоуловителите е решение виж това http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от MiTaKa™ »

Мазах още първата година и водата от стената се стичаше на паркета :x .
Намислил съм нещо вие кажете дали ще има ефект.
Пръскане на стената със САВО ( много го хвалят) след няколко дни латекс на Боро с антибактерийни съставки . Отделно взех една стенна печка настройвам я под 20 градуса да се пуска (това също е много важно за влагата) и ще сложа една клапа за въздух.
Какво ще кажете
Изображение
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от GODzillata »

Сложи си клапи на дограмата - една автоматична клапа на крилото на прозореца, ако ти е пвц.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от orion30 »

Питай ме мен за мухъл. Преди 5 години имах количества за продаване/на едро/. :D

Всичко това дето си го писал го забрави . Няма да помогне или ще има врмеменен ефект.
Как го преборих аз.
1. Дограма ПВЦ не най скъпата при мен обикновен 3 камерен Саламандър.
2. Подмазването е важно обръщането на прозореца не трябва да захапва повече от 0.5мм от профила. тоест докъдето е лентата. Вкараш ли профила в мазилката нищо не правиш
3. Най добре да се обръща с парче фибран ако имаш артък място естествено.
5. Пяната между профила и стената не повече от 1.5см ако има повече дограмаджията е блял в 5-ти клас по геометрия.
6. Изолация по възможност външна. 8-10см. стиропор или 4-5см. фибран/плътността на фибрана е два пъти по голяма/. Аз лично харесвам повече фибран
/ Тез глупости че фибрана запечатвал ги заеби, писани са от дюлгери с 3-5ти клас/ да не са обидят другите строители.

Така дограмата ти е готова изолацията също.

Сега кво прайм с влагата вътре дето дишаш, сушиш пране, готвиш и пръцкаш/метана отделя много вода, погледни бакшишки ауспух ако не вярваш.

ПРОВЕТРЯВАШ

поне 3 пъти на ден ако можеш и 5.

При мен ключова роля изигра часовник подарък към климатика, които имаше и валагомер. След 15 минутно проветряване валжността пада с 15-20% .При повече минути може и повече.

Сега вкъщи е 80%/във Варна живея все пак/. като отворя пада на 60%. След няколко часа пак се вдига.

Мухъл оттогава нямам.
Успех :D
Последно промяна от orion30 на Чет Ное 14, 2013 9:16 pm, променено общо 1 път.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от saksi »

Едно време имах една стена ,на която се стичаха струйки вода.
Беше северна и се получаваше конденз.
Сложих корк отвътре и нещата се оправиха.
Това е малко по различно от твоя проблем,но питай ,консултирай се.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

orion30 написа:... Тез глупости че фибрана запечатвал ги заеби, писани са от дюлгери с 3-5ти клас/...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Баси , ся всеки що годе читав инженер и архитект ще трябва да завре дипломата си там дет слънце не огрява и да се върне в 3 - 5ти клас та белким ги изкласи :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Инак един читав Дайкин Уруро Сарара решава всичките проблеми с мухъл и пр. проздотии . При това сам мисли кога колко да изсуши , кога колко да проветри , кога колко да стопли или изстуди . Другият вариант е читава изолация с коефициент на топлопреминаване -U(W/m2K ) , читава дограма с коефициент на топлопреминаване U<1,1 W/m2K и цялостен показател на селективност на стъклото , на стъклопакета , по-голям от 1.25 , нормална проветривост на жилището и евентуална замяна на панелката за еднофамилна монолитна постройка :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Vesko1 »

Митак...значи същия проблем го имах преди няколко години със стената на кухнята.Реших проблема по следния начин-направих външна изолация със стиропор 6см и замазка,отделно вътрешна изолация с 3см фибран,с мрежа и ъгли-ти го знаеш това как се прави.Обръщането на прозореца с 2см фибран до лепенката и подпрозоречна дъска.НО...най важното ,поради което изчезна и мухъла беше слагането на скъп 3 моторен аспиратор като забележи РЪКАВА НА АСПИРАЦИЯТА не я вкарах в отдушника а директно пробих дупка в стената и я изкарах .Така постигнах ефект ,че при адпирацията има най къс път за изкарване на влагата навън-около метър.Около самия ръкав също има някакви микрони процепи(колкото и да е замазан отстрани),които явно помагат за излизането на влагата.Пускаш аспирацията отвреме на време и няма грижи с влагата вече.От 4 години няма никакъв мухъл.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от MiTaKa™ »

Веско , стаята с влагата е спалнята , няма как да сложа домакински аспиратор там
Изображение
Аватар
boreto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 808
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 11:17 pm
Местоположение: Doncaster-UK
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от boreto1 »

GODzillata написа:Сложи си клапи на дограмата - една автоматична клапа на крилото на прозореца, ако ти е пвц.
+1
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

Клапи , респективно "вентилатори" на дограмата , ще му вършат работа ако основният проблем е самата тя . В случаят MiTaKa™ изрично упомена че и при съседите на горните етажи го има проблема . Най-доброто решение в случаят , поне според мен , е да викне някой който наистина разбира да огледа стените , покрива и пр. , а не някой който сал по негови думи отбира от все , да му спомене точно от къде му е проблема и да спре да се набутва многократно излишно , а да го направи веднъж и да реши проблема в дългосрочен план .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от rado25 »

orion30 написа:Питай ме мен за мухъл. Преди 5 години имах количества за продаване/на едро/. :D

Всичко това дето си го писал го забрави . Няма да помогне или ще има врмеменен ефект.
Как го преборих аз.
1. Дограма ПВЦ не най скъпата при мен обикновен 3 камерен Саламандър.
2. Подмазването е важно обръщането на прозореца не трябва да захапва повече от 0.5мм от профила. тоест докъдето е лентата. Вкараш ли профила в мазилката нищо не правиш
3. Най добре да се обръща с парче фибран ако имаш артък място естествено.
5. Пяната между профила и стената не повече от 1.5см ако има повече дограмаджията е блял в 5-ти клас по геометрия.
6. Изолация по възможност външна. 8-10см. стиропор или 4-5см. фибран/плътността на фибрана е два пъти по голяма/. Аз лично харесвам повече фибран
/ Тез глупости че фибрана запечатвал ги заеби, писани са от дюлгери с 3-5ти клас/ да не са обидят другите строители.

Така дограмата ти е готова изолацията също.

Сега кво прайм с влагата вътре дето дишаш, сушиш пране, готвиш и пръцкаш/метана отделя много вода, погледни бакшишки ауспух ако не вярваш.

ПРОВЕТРЯВАШ

поне 3 пъти на ден ако можеш и 5.

:D
Блаблабла........ е сега тука вече се изказа абсолютно неподготвен и очевидно некомпетентен. По първа точка съм съгласен, не е неоходимо дограмата да е някаква кой знае каква и 3камерна българска също че свърши работа, стига да е направена както трябва и да е монтирана кадърно. По втората точка или бъркаш мерните единици или си в голяма грешка. Като пишеш 0.5 мм имаш предвид наистина 0.5 мм или 0.5 см и другото което е, разстоянието от края на лепенката до края на профила не е строго определено. Лепенката може да е залепена така че чак да е подвита към другата страна на профила, съща така може да е залепена на равно с профила, може да е на 1 см от края на профила а може и изобщо да я няма. Така че лепенката не е изобщо никакъв ориентир за каквото и да било. Да не говорим че най правилно е лепенката да се маха веднага след монтажа. Това че ви ги оставяме да си ги махни те след като подмажете не значи че тяхната функция е това. За 5. "Пяната между профила и стената не повече от 1.5см ако има повече дограмаджията е блял в 5-ти клас по геометрия." Ади сега ми обясни, как на панелно жилище, ще оставиш 1.5 см или по малко от 1.5 см място за пяна и от вън ще обърнеш с било то и 2 см фибран и да застъпиш само 0.5 см от дограмата. Да не говорим че това е не възможно дори и при ново строителство, освен ако не се обърнат прозорците с 1 см фибран или каквато и да е топлоизолация. За 6 точка също пълни глупости. Стена топлоизолация се прави от всичко друго но не и от фибран. Фибрана е за подови топлоизолации и точно поради тази причина е с много по голяма плътност, за да не се сплесква като положиш върху него 4,5,6 а ако щеш и 10 см подова замазка. А и между другото фибран е марка топлоизолация а не вид, иначе като вид се води XPS.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

rado25 написа:...Ади сега ми обясни, как на панелно жилище, ще оставиш 1.5 см или по малко от 1.5 см място за пяна и от вън ще обърнеш с било то и 2 см фибран и да застъпиш само 0.5 см от дограмата...
Абе това едно на ръка , на мен ми е по-интересно как ще остави 1.5см. за пяна на дограма при стара кооперация в центъра на София :roll: Не друго ами там отстоянието от перваза до зидът , обикновено е между 10 и 15см. и ако се остави сал толкоз за пяна , не само ще се скрие целият профил , ами и голяма част от стъклопакета :lol: :lol: :lol: Друг е въпроса че климатът във Варна и София е несъпоставим по ред причини и от там натам самите причини за проблема може да са бол и различни .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Mirotg1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 4:42 pm

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Mirotg1 »

rado25

По първа точка съм съгласен, не е неоходимо дограмата да е някаква кой знае каква и 3камерна българска също че свърши работа, стига да е направена както трябва и да е монтирана кадърно. По втората точка или бъркаш мерните единици или си в голяма грешка. Като пишеш 0.5 мм имаш предвид наистина 0.5 мм или 0.5 см и другото което е, разстоянието от края на лепенката до края на профила не е строго определено. Лепенката може да е залепена така че чак да е подвита към другата страна на профила, съща така може да е залепена на равно с профила, може да е на 1 см от края на профила а може и изобщо да я няма. Така че лепенката не е изобщо никакъв ориентир за каквото и да било. Да не говорим че най правилно е лепенката да се маха веднага след монтажа. Това че ви ги оставяме да си ги махни те след като подмажете не значи че тяхната функция е това. За 5. "Пяната между профила и стената не повече от 1.5см ако има повече дограмаджията е блял в 5-ти клас по геометрия." Ади сега ми обясни, как на панелно жилище, ще оставиш 1.5 см или по малко от 1.5 см място за пяна и от вън ще обърнеш с било то и 2 см фибран и да застъпиш само 0.5 см от дограмата. Да не говорим че това е не възможно дори и при ново строителство, освен ако не се обърнат прозорците с 1 см фибран или каквато и да е топлоизолация. За 6 точка също пълни глупости. Стена топлоизолация се прави от всичко друго но не и от фибран. Фибрана е за подови топлоизолации и точно поради тази причина е с много по голяма плътност, за да не се сплесква като положиш върху него 4,5,6 а ако щеш и 10 см подова замазка. А и между другото фибран е марка топлоизолация а не вид, иначе като вид се води XPS.

+1
Mirotg1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 4:42 pm

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Mirotg1 »

Сградата панелна ли е?Проверете пак покрива и фугите между панелите ако е панелна.
И не забравяйте ''където е текло, пак ще тече" :lol:



ПП *фугите на съседите при положение, че те нямат изолация иначе няма да се виждат :lol:
а на последния етаж от същото ли се оплакват
Последно промяна от Mirotg1 на Пет Ное 15, 2013 9:46 pm, променено общо 3 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”