Имали строители във форума , ПОМОЩ

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от achocarp »

orion30 написа:Не виждам никакъв смисъл да се шпаклова гипсокартона. Естествено фугите трябва да се шпакловат задължително.
Има смисъл колега и то огромен, ако се боядисва с качествена боя от сорта на Ойкос, Верхо, Джотун и т.н. е дори задължително да се направи една ръка финна шпакловка с паста например Тамбур, може да се шпаклова и с Шийтрок - финно, после обаче задължително шлайфане и след първата ръка се правят и поправките :wink:
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от preparatos »

Такава хамалогия от десетки левове за пасти, бои и труд, според мене не си заслужава....защото в крайна сметка картона пак ще си е бял и в двата случая, нали?

Идеята е да стане бързо, практично и икономично с картона. Шпакловат се само снадките, както казват по-горе колегите - един грунд, и отгоре примерно латекс "Борекс"....Такъв е замисълът....

Благодаря на всички за включването... :drinkers:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от butnik »

Иван Байчев написа:Очаквах подобно мнение , затова написах : без хитрости . Ако беше така , производителя щеше да напише в упътването на грунда , да се добавя и съответното количество боя . Аз до сега не съм срещал на някой от етикетите на грундовете да пише нещо подобно :wink: .
Хитростта идва от опита бе колега,аз не работя по книга нито разреждам боята по описания.И стига сте писали врели некипели за цялостно шпакловане на картона,това се прави с цел да се обръсне на сухо клиента.
Байчев,остава и да разбираш повече и от мотори :lol: :lol: :lol:
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Иван Байчев »

За опит , имам достатъчно . Дори повече отколкото може да побере главата ти . С тази работа се занимавам вече над 25 години и съм наясно с всеки аспект от работата а да не казвам че мога романи и да пиша по темата . Посъветвах да се пусне един вятър на стените защото картона на различните производители е с различна гладкост на повърхноста и може да остане неприятно изненадан накрая . Посъветвах да се нанесе грунда в чист вид за да може да попие по дълбоко в повърхноста и да залепне боята по качествено за него . Като цяло не виждам с какво се утежнявя работата освен с два часа работа и с 10-15 лева повече (за гипса ) . Истината е че колегата е решил за себе си какво иска , така че от тук нататък ми се струва безсмисено да му даваме акъл .
Относно моторите си прав , първия си го купих през далечната 1982 година и не мисля скоро да се разделям с тях . Така че и по тази тема съм доста в час :wink: .
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от butnik »

Спирам,че много акъл келяво бебе.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
bgbul
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:20 am

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от bgbul »

Иван Байчев написа: ......
картона на различните производители е с различна гладкост на повърхноста и може да остане неприятно изненадан накрая .
Да ползвам това за да кажа:
При боядисване с латекс се използват различни мечета (валяци) за нанасяне на боята.
Когато се нанася грунд се нанася с грубо мече. Попива повече боя и създава забележима грапавина на слоя боя.
Забележима е, но когато се нанесе следващ слой повърхността уеднаквява и дори да са различни производителите на гипсокартона това не се забелязва след грунд и първа ръка цвят.
Втората ръка цвят се нанася или със същото мече (валяк) и остава ефекта на грапав латекс или се нанася с фино мече и остава ефекта на супер скъпа боя, латекс. Въпрос на избор.
Трета ръка цвят се налага рядко и почти винаги частично, на места.
Грундирането може да се направи с разреден латекс за да се създаде цветна основа и се постига завършен вид само с две ръце. Грунда и латекса имат доста общ състав, основа, но в латекса има добавени и пигменти.
Който е виждал безцветен латекс ще разбере за какво говоря.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Shark Hooks »

И ко стана спря ли ти теча ?
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”