Имали строители във форума , ПОМОЩ

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от butnik »

Плесена ще изчезне,когато намерите причината за влагата и я отстраните,иначе само хвърляте пари на вятъра.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от rado25 »

Павел Иванов написа:
orion30 написа:... Тез глупости че фибрана запечатвал ги заеби, писани са от дюлгери с 3-5ти клас/...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Баси , ся всеки що годе читав инженер и архитект ще трябва да завре дипломата си там дет слънце не огрява и да се върне в 3 - 5ти клас та белким ги изкласи :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Инак един читав Дайкин Уруро Сарара решава всичките проблеми с мухъл и пр. проздотии . При това сам мисли кога колко да изсуши , кога колко да проветри , кога колко да стопли или изстуди . Другият вариант е читава изолация с коефициент на топлопреминаване -U(W/m2K ) , читава дограма с коефициент на топлопреминаване U<1,1 W/m2K и цялостен показател на селективност на стъклото , на стъклопакета , по-голям от 1.25 , нормална проветривост на жилището и евентуална замяна на панелката за еднофамилна монолитна постройка :lol:
Силно се интересувам каква марка и каква серия или колко камерна е твоята дограма, защото този коефициент на топлопреминаване които препоръчваш е постижим единствено с профили които са с дебелина над 80 мм. С такава дебелина са обикновено премиум марките от немски произход, а те съответно са непоносимо скъпи за средно статистическия българин. А иначе по темата, аз не смятам че проблема на колегата е в топлоизолатционите свойства на дограмата. Ако беше така, то тогава при такава висока влажност в стаята, по дограмата не конденз ами направо вода щеше да тече. Влагата-конденза се появяват по най-студените места, в случая ако това което се стича по стената е конденз то тогава тя е най студеното нещо. Но както е написал колегата че има външна топлоизолация, то би следвало тя-стената да не е най студена. В едно панелно жилище за да се получи добра топло изолация не е достатъчно само на етажа който обитаваме да има изолация, желателно е поне един етаж под и над вас също да има топлоизолация, иначе се получава термомост и мухала избива или ниско долу до пода или високо горе до тавана. Другото което искам да кажа е, това че майстора е казал че няма проблем с хидроизолацията не значи че няма, това което мога да ви посъветвам е, да вземете една кофа битумен грунд и да намажете всички снадки на хидроизолацията и то по няколко ръце, колкото повече ръце толкова по добре. А ако топлоизолацията е както трябва и я има етаж от долу и етаж от горе и хидрото на покрива е безупречно то тогава, без да се обижда колегата, проблема е изцяло в него, или накратко казано, липса на проветрение. Ако не бъркам мисля че човек за едно денонощие издишва над 1 л. вода. А ако приеме че в една спалня спят двама човека и евентуално има и малко дете, също така прибавим и някоя друга саксия с цвета и за капак хвърлим някой друг чифт бельо върху радиатора за да доизъхне какво се получава в крайна сметка, се едно сме сложили една тенджера с вода да ври по средата на стаята. Това което препоръчват колегите по горе с клапата е голямо решение на проблема с проветряването, въпреки че аз лично него одобравам, защото при монтирането на такива клапи се нарушава целостта на профила и стоманената армировка и ако не се монтира кадърно това може после да доведе до големи неприятности.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

rado25 написа:...Силно се интересувам каква марка и каква серия или колко камерна е твоята дограма, защото този коефициент на топлопреминаване които препоръчваш е постижим единствено с профили които са с дебелина над 80 мм. С такава дебелина са обикновено премиум марките от немски произход, а те съответно са непоносимо скъпи за средно статистическия българин...
Моята която произвежда моята фирма като цяло , или моята с която съм в къщи :roll: На съответният въпрос , съответният отговор де :wink: Явно не си разбрал какво съм искал да кажа . Иначе пет камерен ПВХ профил с алуминиева капачака отвън , съчетан с 28 мм стъклопакет с едно високоенергийно , тип сенерджи стъкло , ни дава същият коефициент , без дограмата да е 80+ с шест и повече камери , при това непременно немски . То като се замисли човек немски освен Кьомерлинг в частност май не останаха :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
l14o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 11:24 am

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от l14o »

Колегата споменава, че и негови съседи имат същия проблем.Това ме навежда на мисълта, че влагата е възможно да влиза някъде отвън, а да не е причината в неговата стая.Тръби някакви минават ли оттам?Изолацията само на вашият апартамент ли е ?
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от rado25 »

Павел Иванов написа:
rado25 написа:...Силно се интересувам каква марка и каква серия или колко камерна е твоята дограма, защото този коефициент на топлопреминаване които препоръчваш е постижим единствено с профили които са с дебелина над 80 мм. С такава дебелина са обикновено премиум марките от немски произход, а те съответно са непоносимо скъпи за средно статистическия българин...
Моята която произвежда моята фирма като цяло , или моята с която съм в къщи :roll: На съответният въпрос , съответният отговор де :wink: Явно не си разбрал какво съм искал да кажа . Иначе пет камерен ПВХ профил с алуминиева капачака отвън , съчетан с 28 мм стъклопакет с едно високоенергийно , тип сенерджи стъкло , ни дава същият коефициент , без дограмата да е 80+ с шест и повече камери , при това непременно немски . То като се замисли човек немски освен Кьомерлинг в частност май не останаха :wink:
На така дадения отговор разбирам че сме колеги :D . А иначе, аз лично правя разлика между дограма, стъклопакет и прозорец.Така че израза читава дограмае доста разтегливо понятие. Масово 5камерния профил е с коефициент на топлопреминаване U=1,3 W/m2K а колкото до стъклопакрта то той може да бъде от U=2.7 W/m2K и да стигне до U=0.7 W/m2K Но както и да е това е друга тема за писане.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

Тъй де , нали и аз това упоменах по-горе :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от MiTaKa™ »

Панелен е апартамента , съседите над нас също имат външна изолация и при тях и при тези над тях е проблемна същата стена. Аз още си мисля , че е от покрива или фугите , но съседите над мен твърдят ,че не е.
Изображение
Mirotg1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 4:42 pm

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Mirotg1 »

MiTaKa™ написа:Панелен е апартамента , съседите над нас също имат външна изолация и при тях и при тези над тях е проблемна същата стена. Аз още си мисля , че е от покрива или фугите , но съседите над мен твърдят ,че не е.
ако изолациите са с фибран или XPS може от това да е проблема тези материали не са фасадни изолации

ако на последния етаж няма изолация може да се направи тапа на фугата това няма да реши проблема на последния етаж но в повечето случай решава на долните които имат изолации (това при положение че изолациите не са с XPS или марката фибран) това се прави когато тече покрива и фугите или само фугите на горното жилище което е без изолация
Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от achocarp »

MiTaKa™ написа:Панелен е апартамента , съседите над нас също имат външна изолация и при тях и при тези над тях е проблемна същата стена. Аз още си мисля , че е от покрива или фугите , но съседите над мен твърдят ,че не е.
Колега, само едно мога да ти гарантирам, по всички следи който са изредени си вадя само един извод, проблема е в покрива :wink: имал съм случай, където на панелка правя фасадата вън, идва зимата, хората ми звънят и ми се карат по телефона, че съм им взел само парите и нищо не съм направил ( влагата пак избива) и като се има в предвид, че над тях има още 4 етажа които нямат проблеми с мухал, влага и т.н. започнах да търся откъде, може да има проблем. Ако искаш вярвай, ако искаш не, но единия комин, като са дупчели да сложат сателитна антена явно са нарушили целоста на бетона, оттам, явно по фугите водата си намира път и избива където и е кеф, след като третирахме тази язва, всичко свърши. :wink: Да звучи доста като виц, но след като прерових целия покрив с лупа единственната видим причина се оказа сателита, та като удавни за сламка......
Съвета ми е, проверете си много добре покрива, комини, улами, воронки, ламаринени обшивки и т.н.
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от MiTaKa™ »

Благодарско Ачо потвърждаваш мойта теза
Изображение
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от MiTaKa™ »

Някакви мнения за термокерамично покритие/ТЕРМОШИЛД/
Изображение
Аватар
chapara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 563
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 2:07 pm
Местоположение: Божо от Софето

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от chapara »

butnik написа:Плесена ще изчезне,когато намерите причината за влагата и я отстраните,иначе само хвърляте пари на вятъра.
Колегата ти го е казал по нагоре :idea:
Най-мразя да се подебавват с моята усоба !!!
ИзображениеИзображение
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от jasonsmith »

Mirotg1 написа:ако изолациите са с фибран или XPS може от това да е проблема тези материали не са фасадни изолации
Колега, не се обиждай, но това което си написал по-горе е голяма глупост!
На панелния апартамент на майка ми направих външна топлоизолация с 7 cm XPS. Първата година перфектно, на втората влага тече та се къса. Тук трябва да добавя, че става въпрос за хола, който е с тераса, вкарана в него. Направена и вътрешна топлоизолация, замазка но без подова изолация! След дълго търсене на причината, открих, че тъй като на съседите отгоре и отдолу терасите са открити, отгоре и отдолу се просмуква влагата. Тази пролет разбих всичко, направих нова подова замазка с топлоизолация, отново XPS 3 cm, и на тавана с XPS 2 cm, и тази зима всичко вече е наред и влага няма. :drinkers:

Така че извода е, Митак да откриеш каква е първопричината да избива влага, и след това да решиш как да я отстраниш.
tonypm
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 10:36 am

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от tonypm »

ЧНГ!
Господа и по-конкретно колегата с проблема, струва ми се, че се бъркат понятията "влага (мухъл)" и теч... Доколкото разбрах проблемът е влага, която по правило е следствие на конденз, който пък е пряк резултат от "сблъсък" на топло-студено, т.е. - там където се срещат ниска темп.(най-вероятно отрицателна) с високата (положителна)... този конфликт се решава единствено и само с топлоизолация и то, както е изложено (мухъл на стената) - говорим за стенно-фасадна. Държа да подчертая, че тук ХРS-ът e ТАБУ!!! ... Та какво искам да кажа - трябва да се изгради такава изолация, която да "принуди" срещата на + с - извън жилището или - вътрешна изолация от вата с по ниска плътност (30-40кг/м3), която да допуска излизане на положителна температура в монолита и външна изолация (ватата е "ролс-ройсът", но не и в случая с частично изолиране на ПАНЕЛЕН апартамент и то във височина- просто не си заслужава) с фасаден ЕРS, който да не допуска отриц. темп. към монолита (панела). По този начин причината за кондензация ще се изнесе извън стената и ще се случва на повърхността на външната изолация от страната на циментовото лепило, което по правило се прави на зони (топки) и в получените ниши се стича гравитачно и/или съхне от атмосферните влияния...
П.С. Извинявам се за евентуално допуснатите правописни грешки!
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от jasonsmith »

tonypm написа:ЧНГ!Господа и по-конкретно колегата с проблема, струва ми се, че се бъркат понятията "влага (мухъл)" и теч... Доколкото разбрах проблемът е влага, която по правило е следствие на конденз, който пък е пряк резултат от "сблъсък" на топло-студено, т.е. - там където се срещат ниска темп.(най-вероятно отрицателна) с високата (положителна)... този конфликт се решава единствено и само с топлоизолация и то, както е изложено (мухъл на стената) - говорим за стенно-фасадна. Държа да подчертая, че тук ХРS-ът e ТАБУ!!! ... Та какво искам да кажа - трябва да се изгради такава изолация, която да "принуди" срещата на + с - извън жилището или - вътрешна изолация от вата с по ниска плътност (30-40кг/м3), която да допуска излизане на положителна температура в монолита и външна изолация (ватата е "ролс-ройсът", но не и в случая с частично изолиране на ПАНЕЛЕН апартамент и то във височина- просто не си заслужава) с фасаден ЕРS, който да не допуска отриц. темп. към монолита (панела). По този начин причината за кондензация ще се изнесе извън стената и ще се случва на повърхността на външната изолация от страната на циментовото лепило, което по правило се прави на зони (топки) и в получените ниши се стича гравитачно и/или съхне от атмосферните влияния...
ЧНГ и на теб колега!
Не искам да се заяждам, но не мога да разбера каква е тази мания да пишете неща, които не разбирате ама грам?
1. XPS не е табу, даже дадох пример с панелен апартамент и как съм отстранил същия проблем!
2. Какви са тия вати с ниска плътност за фасадна изолация? Фасадната вата е с минимална плътност 90-110 кг./м3, ако не знаеш защо - мога да обясня, но е дълго!
Абсолютно грешно е цялото ти мнение, колкото и дълго и уж "логично" да е.

Пак казвам - трябва да се види първо причината! Според мен е покрива, от който се просмуква вода към апартаментите надолу, или коминните тела!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”