Имали строители във форума , ПОМОЩ

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от GODzillata »

Павел Иванов написа:......простичката формула ...

Ae, ПаФ, к'во общо има тая формула?
Говорим за различни неща - ти говориш как трябва да е, а аз пък обяснявам как де факто е....и си прав, чеша си езика.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от achocarp »

jasonsmith написа:
Павел Иванов написа:XPS не е табу когато иде реч за подземни , надземни до метър от земята и подови изолации . Ватата , стъклената , като изолатор е перфектна , особено когато иде реч за вътрешни изолации а каменната е универсалният вариант за под покривно , под фасадно , тип еталбонд и пр. решения но си е скъпо удоволствие . ЕРS си е най-доброто решение за фасадна изолация , прилична цена , диша и пр. Това че "станало" и с XPS не е резус , въпреки че когато иде реч за панел , всичко си е много относително . Не случайно вече понятието "панелно строителство" е изхвърлено от новото такова и се ползва само когато целта е максимално нисък бюджет .
Стъклената вата се ползва за изолация под картон!!
XPS е перфектна външна изолация за "ПАНЕЛ-ено строителство".
От шест години внасям и продавам няколко вида XPS, всички познати на пазара EPS, каменна и стъклена вата, и мога спокойно да кажа - най-големият боклук за външна изолация е използваният EPS (стиропор) в БГ!!
За да стане качествена изолация, EPS трябва да е с плътност 18 кг./м3, коеф на топлопреминаване 0.042 или по нисък, и дебелина минимум 10-12 см, а такива на практика тук не се продават.
Колега jasonsmith, ти запознат ли си с производството на EPS, наясно ли си и как става самото експандиране, или просто гледаш измишльотините коифициенти написани по етикетите на пакетите със стеропор?!?!? от 1996 година съм по скелета и имам зад гърба си не малко обекти, е повярвай до ден днешен никъде не съм видял ЛАНДА 0.042 :shock: Отделен е въпроса, че 90% от конструкторите и архитектите също се доверяват на тези параметри и пишат и мажат по проектите си глупости, а в последствие се оказва, че сградата не е топлоизолирана ами е направена просто конфекция :wink: Далеч съм от мисалата да се заяждам с който и да е тук, но бъдете малко компитенти когато поствате нещо. Колегата Павел Иванов е на 100 прав :wink: Един пример и спирам да спамя във вече оаканата тема на колегата : Преди 3 год. направих къща на мой познат с графит 20кг/ на м3 - 10см. дебелина, в момента се отоплява с 60% намалени мошности на парното :wink: но говоря за цялостна система :idea: на панелка, ако щеш и тури 50см. екструдиран полистерол, пак ша си остане панелка :wink:
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от orion30 »

Дюлгерите ги изби на лудост като чуха да се кове XPS по стената.
Само за пода бил.
Ами защо се продава подов/гладък/ и тип вафла оребрен.
Дишал бил стиропора/изолация за техника в кашона/ диша им главата.
Със сигурност не диша ами и се рони и това погледнато в години.......
Дайте едно парче на детето си да ви направи малко сняг ....
Пяната около рамката 1.5см, захапване на профила 0.5см и се получава точно 2см има такъв ХPS. И обръщаш
Как се прави на стара кооперация, ами както и нова и както го направих аз. Къртиш мазилката до здраво и тогава взимаш размера./за по сигурно мериш и ти след дограмаджията и му казваш колко да пише в тефтера, ако ще и да се сърди...бал съм го в майстора, нали му плащам. При мен излезе 8см вар от рамката до тухлата плюс парцали и вестник за пълнеж.
На съседа недоброръвестен дограмаджия и завършена математика 3 клас му набуха 9-10см пяна и сега се чуди що има влага. На другия му замазаха профила до самия стъклопакет и той се чуди...
И специално за Радко и ний знайм разликата между екструдиран и експандиран пенополистирол.
И ДА джипка, веро, памперс, канго и хилти не са нарицателни а търговски марки.

Борбата с мухъла е комплексна. Повече от един фактор са.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

Орионе , много весел пост си пуснал , признавам ти го :lol: На мен лично ми прозвуча като нещо от сорта :
Те че ми кажат на мене да карам и уетно време с антифриз ! Я от десет годин си карам москвичо летно време с вода и немам никви ядове ! Претакам си го кат зелето два пати годишно и никви излишни паре не давам ! На мен ш ми казват те , кое как е :evil:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от orion30 »

"Тавариш" Иванов,
май ти караш със зелева чорба вместо антифриз. Щото фибрана е два пъти по скъп от стиропора.
Точно толкова е относителната му плътност, затова и цената е двойна.
И като ти казвам че имах мухъл /едва ли си виждал по мухлясало жилище от моето/
И сега като нямам грам ама разбираш ли грам./Много хора твърдят че абсолютна безмухлясалост по морето е недостижима/. Не можеш да си представиш как се чувствам.
А иначе карам със Zerex лонг лайв и москвича на баща ми го смених с фашистки такъв кръг с три лъча по средата/десетина годишен да не ма помислиш за селски богаташ/.
Не можеш да ми говориш за борба с мухъла след като не си имал такъв в изобилие.
Наливал ли си ракия в мухлясала чаша .............? В продължение на 5 години.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

Плътноста над 25кг за м3 когато иде реч за фасадна изолация не е плюс :wink: Влагата на съседа ти не е от многото пяна , която в случаят си се явява баш ХPS , има си други проблеми някакви . Виж със скритите отводнители на другият ти познат , дет са му скрили профила , е съвсем възможно да има влага вътре от самата дограма , по простата причина че няма къде да се оттича .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от preparatos »

Павел, таз дограма Кьомерлинг 88 plus, дето я споменаваш малко по-назад в една друга тема на какви пари излиза квадратния метър горе-долу....че прегледах няколко сайта, ама са забравили да упоменат цената.....:)

И още един въпрос:
Може ли, след като се сложи гипсокартона в стаята - да не се шпаклова, а направо да се боядиса с латекс. т.е. ако си го правя сам, да спестя бая излишни движения от шпакловането и прахоляците после при търкането.....:)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Павел Иванов »

Трябва да се има предвид че като най-доброто предлагано изобщо на европейският пазар , Кьомерлинг 88+ е съответно и най-скъпият такъв . В случаят е напълно безмислено да се поевтинява от към вариант поне стандартно окомплектоване . За какво иде реч ? Ами да се използват два поцинковани стоманени усилитела с минимална дебелина 1.5 в касата а не само един при това от сорта "накатен" метал 0.9мм , или никакъв за по-тънко . Стъклопакета да бъде поне стандартният за серията 42мм , при стандарт за повечето други профили 24мм , и поне едното стъкло да бъде метализирано , високоенергийно , или ниско емисионно според изгледа . Аз лично бих препоръчал ако се ползва тази серия стъклопакета да е поне във вариант - 42мм , три стъкла 4 + 6 + 4 , като вътрешното е Ка , нискоемисионно , средното бяло а външното 4 сезона , високоенергийно , със аргон поне в първата камера . Има и варианти на 60мм стъклопакет със три стъкла - 4 + 10 + 4 , вътрешно Ка , средно 4+4+2 триплекс , външно 4 сезона , едната камера с аргон , другата с криптон и съответният дистанциомер . Съответният обков , примерно Мако , а не да му се сложи я Ворне , я Елементис , или нещо от сорта . Ако искаш конкретна цена ми прати на ЛС поне приблизителни размери , предпочитани начини на отваряемост и предпочитана окомплектовка на дограмата .

Ако слагаш директно латекс върху картона най-малкото ще му се виждата снадките и язък за цялата операция при положение че визуалният ефект ще е кофти . Има вариант по-дебели тапети върху картона и си свиркаш .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от butnik »

Ако фугите между снадките на картона са шпакловани няма смисъл от цялостна шпакловка.То смисъл винаги има,но в твоя случай може да икономисаш.Грундирай преди боята,като добавиш към грунда малко от боята за по-добра основа.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
bgbul
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:20 am

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от bgbul »

preparatos написа:И още един въпрос:
Може ли, след като се сложи гипсокартона в стаята - да не се шпаклова, а направо да се боядиса с латекс. т.е. ако си го правя сам, да спестя бая излишни движения от шпакловането и прахоляците после при търкането.....:)
Шпакловаш единствено фугите при снаждането.
После грундираш една ръка и изчакваш да изсъхне напълно. Най-добре е с грунд, но може и с разреден латекс.
И нещо важно.
Много хора смятат за латекс и тази боя, която е на варова основа. Това не е латекс. Тази боя при всяка следваща ръка се намокря и предишния слой и става лошо върху гипсокартона.
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Иван Байчев »

Моя съвет е , шпакловай си картона на цяло , грундирай(без хитрости а с чист грунд ) , боядисай със свястна боя .
Варовия латекс е за помещения с висока влажност .
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от jasonsmith »

Иван Байчев написа:Моя съвет е , шпакловай си картона на цяло , грундирай(без хитрости а с чист грунд ) , боядисай със свястна боя .
Варовия латекс е за помещения с висока влажност .
Подкрепям колегата, особено като си го правиш за себе си! :wink:
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от butnik »

Байчев,добавя се боя в грунда не за да пестиш от него,а за даде плътност на цвят,дори и да е бяло.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
Иван Байчев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 7:11 pm
Местоположение: Добрич

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от Иван Байчев »

Очаквах подобно мнение , затова написах : без хитрости . Ако беше така , производителя щеше да напише в упътването на грунда , да се добавя и съответното количество боя . Аз до сега не съм срещал на някой от етикетите на грундовете да пише нещо подобно :wink: .
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Имали строители във форума , ПОМОЩ

Мнение от orion30 »

Не виждам никакъв смисъл да се шпаклова гипсокартона. Естествено фугите трябва да се шпакловат задължително.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”