Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риболов

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риболов

Мнение от Божидар »

76-годишна жена беше глобена с 3500 лева заради незаконен риболов! Йорданка от Златарица отишла да лови риба, за да има какво да сложи на трапезата си, тъй като сама се грижи за болния си син.

Тогава обаче пенсионерката била засечена при хайка на контролните органи, които се оказали безкомпромисни. Сега възрастната жена моли президента Росен Плевнелиев да й опрости глобата.

Йорданка Димова решила да вземе въдиците на починалия си мъж и да отиде за риба, защото нямала пари дори за хляб. Надявала се да хване поне един шаран, за да нахрани сина си.

76-годишната жена живее с болния си син в Златарица. Преди три години синът й катастрофирал и от тогава е на легло. Издържат се единствено с нейната пенсия от 220 лева.

От Агенцията по рибарство и аквакултури отказаха да застанат пред камера. Обясниха обаче, че на баба Йорданка са били съставени актове с максимален размер на глобата.

За това, че нямала издаден билет, възрастната жена била глобена с 200 лева. За риболов в забранен период й наложили санкция от 1500 лева, а за използване на мрежа - 2000 лева.

До края на месеца трябва да стане ясно дали от президентството ще опростят глобите на жената. Ако това не се случи, тя се закани да се самоубие.
Източник: Нова ТВ


Вашият Коментар.....Да бъде ли глобена или Не !
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от delio-haidutin »

аз го гледах и по ТВ. но не можах да разбера с какво точно е ловила.по нейните думи е хвърлила едно кошче,и тя точно не можа да обясни.а и репортерите са некомпетентни.а от ИАРА казаха че са и наложени 3 глоби-а риболов без билет ,за риболов през забранен период и за риболов със забранени средства.и така общата глоба става 3500 лв.на това му се вика ,хвани кокушкаря и покажи какви са строги законите.както има в ЗДП ,различни глоби ,примерно за превишена скорост ,така и в този закон трябва да има различни глоби.не бива да се преравнява един мрежар или токаджия ,със един който лови без билет или надвишил броя на въдиците ,или пък си пуснал кошчето.а и никъде в закона не е описано как се ловят раци :idea: :!: .ръчилата и кошчетата са предимно за улов на раци ,имаме допустимо количество за улов на раци ,а в същото време тези уреди са забранени.една от многото безмислици.а на въпроса-най-много 50 лв,но ако се прецени ,че го е направила с цел изхранване и не е злоупотрибявала и преди ,да и отпадне глобата.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от vyrhara »

Президента се готви за война с Русия и
сега не му е до баби- самоубийци.

Иначе- да трябва да ги опрости тези пари по социални причини,
щом може да помилва убийци- факт.
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от itzo »

Гледах репортажа-това е поредното доказателство как стават нещата в България:За кокошка няма прошка-за милиони няма закони!
Не знам кой трябва да вземе правилно отношение,но това е възмутително!
Аз поне не се сещам за мрежар или токаджия глобен с такава сума!
Дано има такива и аз да не съм запознат с това,но се съмнявам.
успех на цялото рибарско воинство
Hills
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 772
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 11:42 pm

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от Hills »

Ако в България има по-голяма бракониерка от баба Йорданка и с по голяма парична глоба
от 3500 лева то много се съмнявам какви бракониери ловят тея от службите дето си пълнат
фризерите с риба ???
Случаят е стар и на хора над 70 години не е правилно да се изискват разрешителни,билети .
Колко са тея дето след 70 могат да ходят без придружител ???
Първо имаме престъпление ОТКРАДНАЛА е въдиците на покойния си МЪЖ без да го пита ?
Втору как може една Майка да се грижи за детето си като ЛЪВИЦА ...
Трето при тази глоба 3500 лева от две години ... Как не е УМРЯЛА от УДАР ???
Затова Росен Плевнилиев за нанесен психологически тормоз върху бедни и стари хора се
наказва с направата на ПАМЕТНИК- БАБА ЙОРДАНКА С ВЪДИЦАТА !!!
Паметника да бъде сложен в двора на службата УЛОВИЛА БАБАТА !!!
На уловилите бабката награда по един ЗЛАТЕН СКУНКС и УВОЛНЕНИЕ без право на връщане.
Росен Плевнелиев трябва да подари спининг на жената и право на риболов ДО ЖИВОТ заверено от президента лично !
Егати здравата бабка ...
-мен ако ма глобят така и след два дена съм УМРЯЛ от ИНФАРКТ !!!

Росене-Внимавай с бабката ценна е ...

Ето един хванат без касов апарат Роска за помилване чака !!!
Изображение
Последно промяна от Hills на Сря Мар 11, 2015 1:55 pm, променено общо 3 пъти.
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от Митко Кирилов »

Нямам думи!
Поредният гаф на чиновниците: вместо да гонят баш браконерите и мрежарите си пишат актив с бабата.Липса на каквато и да е човещина и разбиране: можеха да приключат въпроса с едно мъмрене!А сега вместо да изпишат вежди, вадят очи и ......събират само негативи!
Законът си е закон, но всяко правило си има изключение, което зависи кой колко има под шапката си да го прилага.
Дано се намери някой умен служител и приключи въпроса!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от vyrhara »

Аз ако бях инспектора, хванал бабката изобщо нямаше да пиша нищо,
как после ще се гледам в огледалото, сърце няма ли тоя урод. 76 годишна старица, чуйек...
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от hshopov »

уж смешно ама ми се плачи!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от sa_sko »

Тези инспектори са или дрогирани или психично болни , хората с лодки и мрежи не глобяват а с бабите се разправят. Лятото на струма ми разправя един колега пенсионер подобен случай . Ходел на риба с негов приятел на подобна възраст 70+ минали от ИАРА и глобили дядото 350лв. за улов на маломерни мренки и онзи взел че се притеснил и получил инфаркт . Аз мислех че човека ме будалка ама явно работата е сериозна.
MITAKA_STZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 664
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 8:23 pm
Местоположение: STARA ZAGORA

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от MITAKA_STZ »

Като не могат да хванат мрежарите бракониери са хванали изкупителна жертва в името на бабата и тя го е отнесла,а билета на покойния и съпруг,който е бил риболовец. :fishing3:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от nocalled »

Божидар написа:76-годишна жена беше глобена с 3500 лева

Вашият Коментар.....Да бъде ли глобена или Не !
пълно недоразумение някакво... взела въдиците да хванела поне шаран, ама то не били въдици а мрежа?!
после па било в забрана...забрана за хищник ли е сега? защото за другите риби доколкото знам не е...
а той шарана сигурно хищен го дава по това време...

дивотия някаква е цялата статия
you'd better run...
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от markas »

Контролните органи изкарват луди пари от истинските бракониери. Не е в техен интерес да ги хващат. За да се отчете дейност все пак, трябват и изкупителни жертви...
Така баби с трудности при движението, се разделят с тяхното АТВ, докато е пълно с пикльовци със скъпи коли без книжки но с пари... Така баби се разделят с пушките си, които им служат за защита от циганите, понеже няма кой да ги защити... Така баби отнасят глоби за бракониерство...
Е, аз не съм изненадан от тази небивалица..... Законите са за хората без пари и връзки...
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Ivoriba
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Сря Май 02, 2012 4:39 pm

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от Ivoriba »

Явно на господата от ИАРА им е толкова сивото вещество!Но за съжаление живеем във АБСУРДИСТАН !Както написа колегата hills трябва да и вдигнат паметник!
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Ще се намеся с риск да бъда оплют от всички вас!
Че глобата на бабата е завишена в огромна степен - за това спор няма.Обаче вие пък отидохте в другата крайност.Бабата нямала какво да яде,пък мъжа и имал рибиливен билет и още един куп глупости.В нашия квартал има не един и двама възрастни хора,които едвам преживяват с пенсиите си,но никой от тях не ходи на Марица да хвърля мрежи,защото няма какво да яде.Законите или са за всички или за никой.Не е редно да се защитава едно явно закононарушение а в същото време да се плюе по други,защото те били по - големи такива.
Ами по вашата логика на социално слабите да им отворят магазините и да си взимат каквото им е нужно без да плащат.Нали има крадци за наказване,които крадат в много по - големи мащаби!
Изображение
Изображение
Аватар
sme6ko83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 9:05 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Глобиха 76-годишна баба с 3500 лева заради незаконен риб

Мнение от sme6ko83 »

Вуйчо-Ваньо :smt023
По тая логика циганите са първите които ще се кандидатират за "недосегаеми" щото са "много бедни"!
пълно недоразумение някакво... взела въдиците да хванела поне шаран, ама то не били въдици а мрежа?!
Колега,ти за парашут чувал ли си?Или за бабите и той е разрешен?

А,ми тя бабата май е точно от малцинствата
Изображение

П.П. И моята баба не ходеше за риба през забраната...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”