народна музика

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: народна музика

Мнение от Каба Тоньо »

zliaster написа:слаби ракии са .. мамалигарите са ни по-близки .. част от Северна Добруджа е там .. а и аз съм от румънски род .. в кръвта ми е да се радвам на музиката ;щ нашия фолклор е тръгнал от северняшкия ;)

atunci аnd sufletul este plin de canto gаt - щом гърлото пълно е .. душата пее :Д
Сега разбрах пристрастията ти предвид споделеният произход. Можем да кажем че на теб са ти по близки Мамалигарите. А това последното нещо не го сгрявам. Кой е този нашият фолклор който е тръгнал от Северняшкият/
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

http://www.protobulgarians.com/irregular_times-new.htm" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Както езика на народите на тези страни, така и тяхната религия и музика е свързана главно с дошлите от Средна Азия (Вътрешна Скития) индо-арийски племена. Около началото на н.е., част от тези племена мигрират на запад в района на Кавказ и Северното Причерноморие, където по-късно формират племенния съюз на прабългарите. В такъв случай е напълно естествено и разбираемо, че прабългарите са носели в своя музикален фолклор и музикалното богатство на индо-ариите, включително и техните неравноделни тактове. С образуването на Дунавска България тези музикални форми се пренасят на Балканите и стават основа за музикалния фолклор на бъдещия славяно-български народ.
ще я правим ли темата интересна ? :Щ и не не съм по-близък до румънците .. по-далечен съм :) ама ме домързя да правя нов топик ;щ проблем ли нещо ? баща ми е акорденист а брат ми кларинет .. народни музиканти .. дали знаеш моите пристрастия всъщност ? :}
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: народна музика

Мнение от Каба Тоньо »

Ами слабо ме интересуват пристрастията ти, коментарът е резултат от твоите, а това което си ми цитирал поне си направи труда да го прочетеш цялото. Има карта на която са отбелязани местата със неравноделни тактове. Румънските територии не са отбелязани в тази карта. Въпреки това уважавам мнението ти. Нека не се заяждаме, защото съм сигурен че при разговор очи в очи няма да си разменяме евтини нападки от рода на '' що проблем ли има''.
Със здраве.
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

направи си тема и си пиши там .. тролче ;)
Аватар
stoilkatastz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 476
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 6:50 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: народна музика

Мнение от stoilkatastz »

От преди 28 години
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

Апаза ей .. бащата на карнето ;щ всички му козируват и до ден днешен ;щ




24.03 Варна ще свири Тончо Тонев заедно с Орлин Памуков и Джонито ;щ там съм да вдигам тежки чаши ;щ

ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ХОРАТА ОТ МЕХАНА 'ОРХИДЕЯ' - ГР. ВАРНА , ЧЕ КАНЯТ ТАКИВА СВЕТИЛА НА БЪЛГАРСКИЯ ФОЛКЛОР !!! .. НАЙ-СМИСЛЕНОТО МЯСТО В ЦЯЛА ВАРНА :) !!!
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »



едно от най-значимите събития за 2016 г. :) среща на акордеонистите в гр. Калофер
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

http://folklor-tv.bg/neshto_novo/neshto ... 37_s7.html

Гений :) каквото и да се каже ще е малко ..
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: народна музика

Мнение от orion30 »

Щом ви харесва кавал с богата Тракийска орнаментика.
Естествено тука има и Странджански привкус, предвид произхода на кавалджията, оставям оценката на слуха ви. :D








Бат'ти Николай "Качака" доста известен кавалджия във Варна. Последно май се подвизава из родното Елхово. :D
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »



в момента най-големия майстор е бат Недялко .. и трудно може да бъде изместен от челното място ;)
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: народна музика

Мнение от CERRUTI »

Браво колега личи си кой разбира от музика!!! Тези старите парчета с Ричито са ми едни от любимите на Недялко!
Ето тук имам подбрана музика,която не се среща сред плявата,предполагам че ще ти хареса!!!: http://kristianatanasov.data.bg/files
Качвал съм ги директно от дискове!
Пиши дали ти е харесала! ;)
Изображение
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

важат :) аз ги имам повечето .. ето ти една ръченичка тип 'дълбока оран' от мен ;щ


http://dox.bg/files/dw?a=26784ac8d9

Пешко тука в ниския регистър направо разглобява акордеона ;щ тотално откачам като слушам солото след 02:35 ! ;щ

http://picosong.com/t4RR/

и едно майсторско четворно хоро ;щ на колегата Емо Василев от форума любимото :)
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »



любимата ми :) колко съм въртял касетката .. до скъсване .. и колко ракия се е изпила .. малеей ;щ сърцето ми гори :)
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: народна музика

Мнение от CERRUTI »

zliaster написа:любимата ми :) колко съм въртял касетката .. до скъсване .. и колко ракия се е изпила .. малеей ;щ сърцето ми гори :)
Ето я цялата с бавна в началото и солата:
Изображение
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: народна музика

Мнение от Bigmarlin »

Добро изпълнение на Таня Стоева и оркестър Орфей
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”