народна музика

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

zliaster

народна музика

Мнение от zliaster »

навсякъде по всяко време .. защото съм Българин :) качил съм избрани от мен тракове (които не сте чували) и ви ги предоставям ей така на ачика :) почти всички са от Тракията .. защото е най-богатия на фолклор район с най-добрите музиканти и певци .. няма талаш .. всичко е подбирано от музикантското ми ухо ;) споделяйте и вие ..

http://we.tl/aAJMMf3MSC

файла е архив вътре със 125 трака .. дърпайте на воля :)



поздрав !
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: народна музика

Мнение от emo vasilev »

Много хубава тема !
Всяка една фолклорна област приятелю си има своята красота- и Тракия ,и Добруджа и Македония и Граово .Която област и да вземеш ще откриеш уникалноста и неповторимоста на мелодиите.
Ето нещо от нашия край - едно от най добрите изпълнения на селско хоро



А ето и магията на танца -

maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: народна музика

Мнение от maverini »

Във всички случаи е по-добре от Фики,Мики и ко.
Аватар
LSFC
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юни 08, 2013 9:44 am
Местоположение: София

Re: народна музика

Мнение от LSFC »

почти всички са от Тракията .. защото е най-богатия на фолклор район с най-добрите музиканти и певци
Айде стига с тоя местен патриотизъм :) Мога доста да поспоря с теб дали Тракия е "най-богатия на фолклор" район. Аз лично обичам всички български народни песни, независимо от коя музикална област са. Македонските и родопските обаче са ми слабост, защото дълги години с училищния хор пеехме и свирихме главно такива песни :) Дрънках :lol: на тамбура близо седем години, като през това време съм обиколил всички големи фестивали и народни събори в страната, абсолютна приказка :)
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

LSFC написа:
почти всички са от Тракията .. защото е най-богатия на фолклор район с най-добрите музиканти и певци
Айде стига с тоя местен патриотизъм :) Мога доста да поспоря с теб дали Тракия е "най-богатия на фолклор" район. Аз лично обичам всички български народни песни, независимо от коя музикална област са. Македонските и родопските обаче са ми слабост, защото дълги години с училищния хор пеехме и свирихме главно такива песни :) Дрънках :lol: на тамбура близо седем години, като през това време съм обиколил всички големи фестивали и народни събори в страната, абсолютна приказка :)
не е патриотизъм :) а вкусове ... аз примерно не обичам гайда да ми писка .. ни добруджанска ни родопска .. обичам кавал и гъдулка да ми свирят :) отзаде тамбура и тъпан да държат .. ансамблите също ме радват .. както и солови изпълнения на акордеон .. обичам сложните композиции и теми :) богати на орнаментика и акордови прогресии .. а колкото до Тракията .. според мен е най-изстрадалия от историческа гледна точка регион .. там робството е оставило голям отпечатък и върху музиката .. както примерно Северняшките са веселяшки .. така в Тракията преобладават бавните .. тежките мелодии .. ето как се е обособил фолклора по региони :) от тази гледна точка ти говоря .. може и да греша но ухото не ме лъже .. и е неоспорим факта , че най-талантливите музиканти са от там :) евала , че си дрънкал на тамбурата .. респект :)


двама от най-великите .. поздрав и наздраве ! :)
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »



ВЕЛИК СИ ПЕШКО ! БОГ СИ ! ПОКЛОН ДО ЗЕМЯТА .. АУУ КАК МЕ ПЪЛНИ ВИНАГИ ВСЯКО ТВОЕ ИЗПЪЛНЕНИЕ .. АЙ НАЗДРАВЕ ! :)
Аватар
vobler4o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юли 15, 2012 8:25 am
Местоположение: р.Марица

Re: народна музика

Мнение от vobler4o »

Ето малко и от мен:
Тайната на успеха се крие в това - човек да не се страхува да експериментира!!
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: народна музика

Мнение от Limanov »

Участие на Иво Папазов и орк. Тракия в Американско вечерно шоу. Скриха им шапката :lol:


Bronxville
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Мар 13, 2015 3:29 pm

Re: народна музика

Мнение от Bronxville »

Играя народни танци от много години и не мога да не ви отклоня вниманието към някой емблематични за мен песни, без да Ви обременявам със стил на музиката, ритмика, етнографска област и други. Ето ги любимите ми народни песни - приятно слушане !

Ела се вие и превива - песен, на която се изкарва булката от баща си
Сестра брата кани
Канят ме мамо на тежка сватба
Отвори татко тежки порти
Даньова мама
Имала майка едно ми чедо

И за развеселяване - Иван Дяков - зайко кукурайко :)
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

който чуе по станцията народна музика .. да знаете , че е от нашето рк ;щ ставам и го изигравам отвън на палубата ей ! ;щ



поздрави за бат Недялко .. мой приятел .. и много сърцат човек ! :) най-големия майстор на кавала .. Теодосий е циркаджия в сравнение с нашето момче .. :)

http://dox.bg/files/dw?a=aa973a8a6e

един поздрав от мен .. изключително сърцераздирателно изпълнение :) слушайте го .. няма да съжалявате .. много ракия се е изляла отгоре ;щ
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

https://www.youtube.com/watch?v=Rrl809xEnsw" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow

мързи ме да правя нова тема ;щ мама им мамалигарска .. майстори са .. много ми влиза музиката им ;щ наздраве ! :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: народна музика

Мнение от Bigmarlin »

Много добрe,че се пазят традициите и бита,лятото правеха страшно вечерно шоу в градската градина, със светещи гривни по глезените и ръцете,толкова бях захласнат да ги гледам,че забравих да ги снимам чак :wink:
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

и аз пазя традициите живи .. излизам на палубата ..изкарвам колоните отгоре над кокпита и го играя ;щ качим ли се горе към Румънско вкарвам другата флашка и ставам много лош :Д мамалигарските рк-та се ослушват кат гърмяни зайци ;щ

https://www.youtube.com/watch?v=HL_8F1iB0zY" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow

като им кажа само по станцията 'noroc si bine la burta la mine' и ми стават фенове ;щ
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: народна музика

Мнение от Каба Тоньо »

Започна като хубава тема,но изведнъж пое в старнна посока. Хайде сега някой да обясни колко се кефи на сръбското и гръцкото.

https://www.youtube.com/watch?v=phj0RbgVDzg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
zliaster

Re: народна музика

Мнение от zliaster »

слаби ракии са .. мамалигарите са ни по-близки .. част от Северна Добруджа е там .. а и аз съм от румънски род .. в кръвта ми е да се радвам на музиката ;щ нашия фолклор е тръгнал от северняшкия ;)

atunci аnd sufletul este plin de canto gаt - щом гърлото пълно е .. душата пее :Д
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”