Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Заключено
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от hris47 »

Павел Иванов написа:Салатите като цяло ги предпочитам драни а не брани та няма да придирям :lol:
Тенкс за поканата искам да кажа :D
Иначе распер в разрешената част на Вардар , Струма след срещата и с Драматица и по разрешените канали на Маришката делта си се лови доволно :wink:
Тук,наблизо има един язовир,от баят години е построен,май от 75-76г...какви торпили има ...нямат отлепяне.И понеже много малко хора ходят има риба бол...ама да ти кажа честно откак се запалих по гофарите ,сладководните не ме интересуват толкова. Ходех първите една -две години и то доста често,на стара царевица на косъм имам 12кг .шаран и 5кг.бяла мряна,имам и много удари от риби ,които даже не можах да разбера какви са,най-вероятно са сомове --тегли по дъното и то със сила,нищо общо нито със шаран,нито с бяла мряна,пръта го сгъва направо от дръжката..но пък от друга страна ме озадачава факта че кълве на косъм и на царевица...и понеже по дъното има много пънове и закачки,обикновенно се набива там и късането ти е неминуемо...Та тук където съм риба има ,и то доста,ама точно заради орките,пък и заради тия дето нямат нищо в главите ,места не казвам...който иска да се накефи на риболов -да заповяда,организираме нещата и със сигурност ще е доволен... :drinkers:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от GODzillata »

Как се лови на салагиес?

Не е ли влачка това? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Три »

Ха честита първа снежна пролет.Е как е при нас.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Красимир Атанасов »

Ей,кат едни видни,но пък за сметка на това будни комсомолци,пак извъртяхте нещата.....
По принцип,ставаше на въпрос как,и с какви средства се сдобивате със рибка за стръв?
А не дали е разрешено или да!
Та ако ще се променя закона,то трябва да се забрани на цяло слагането на мръвка на куките!
Щот,нямам право да ловя на жива рибка,но имам право да си уловя такава,да и пресека белтъка,и тогава мога да я заложа за стръв.....
Ако пък на цяло се забрани жива или леш стръв,тогава и Драшкович отива в аналите рибарски.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Три »

Аз не съм многословен ,но все пак да кажа пък и да попитам-начи ние ,говоря от името на много пенЦионери дето имаме болки в коленете как да практикуваме спинингрибоулавяне и други такива хамалогии ?Че то там се иска много одене ,много замятане.Друго си е да поседнеш ,да си гледаш как ЖИВАТА ти риПка сама търси хищника ,да си пийваш от кайвето а ако ти потегли и хванеш-е това вече е кеф.За касовата белеШка-че аз и почти всички С телескопчето на място си ловим стръФ.Това щото много често стръФ на рибмаг няма.Има де -В Търново 40 +км,Г Оряховица-35,38 км в едната посока.А и щукарските места са на около 10-15 км най близките.И пак само в едната посока.Та тъй ,законите са за това да се спазват ,само че който ги измисля ,първо да мисли.

Уф.че дълго стана ,ма то е от времето де е навън.Кат сЪ стопли ша е друго.Може :fishing1: или :drinkers: пък и :ANAL: Кой квото му аресва. :D
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от hris47 »

GODzillata написа:Как се лови на салагиес?

Не е ли влачка това? :roll:
Салагиес или триангистро е едно и също,а метода си е на ''косене'' само че в морето, и тук е напълно законен..По този начин ловят големи кефали,гофани и маятико..Кефалът го ловят в повечето случаи от брега,гофанът и маятикото -от лодки --като набарат джурума правят кръг около него и се почва една..пред мен е излизала на кея лодка с около 60-70 гофана ,всеки от 5кг нагоре, нямаш си на идея как са разпрани рибите от тия тройки и всичко това на 100м от лименархията .Мисълта ми беше че уж сме в ЕС,ама критерийте май са различни и на фона на тия ''котви'' дори само дебата как да си хванем или да си купим рибки и дали е бракониерство да ловиш с тройка и рибка за стръв някак си не върви ..иначе ако те интересува какъв такъм ползват--шарански прът-3,60-3,90м поне 3,5лбр,макара 5-8000 и плетеняк 0,40 ( не знам на колко отговаря по японската номерация) , тройките са ''заводски'' 30 или 50гр,ама ако искаш могат и на 100гр, да ти направят. А като чета че са хващани прокурори и съдий в бракониерстване--не вярвам че с такива мерки нещо ще се оправи при нас...за съжаление.Все пак прави чест на тия,които са ги хванали ,така че има някаква светлина в тунела...ха дано,ама надали :smt023 :smt023
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Иванов »

Бах ти и снега !
Ръсна колко да преебе теменужките и се стопи :?

Ицо , в коя част на гръчко пребиваваш ?

Адаш , лови си къ си знаеш , просто отметнах как стоят нещата . Относно прояви като антибракониерски акции , зарибявания и пр. неща в които гледах да се омешвам преди сега са ми през точно определена част на торса , акомеразбираш . Е , ако някъде когато си меткам за кеф около мен се навъртът браковци с кеф ще ги овъртъ ако имам възможност ама да го правя целенасочено , вече не :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от hris47 »

Павел Иванов написа:Бах ти и снега !
Ръсна колко да преебе теменужките и се стопи :?

Ицо , в коя част на гръчко пребиваваш ?
:wink:

Далечко съм ,Арта ,западна Гърция....то и за това още не са налазили орките тука,от Кулата на 440км.по пътя за Лефкада. :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Иванов »

Имате една прекрасна река която съм посещавал на 50 - 60 км от Арта , до Пра́манта . Много хубави пъстървови спомени ми навява :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от hris47 »

Павел Иванов написа:Имате една прекрасна река която съм посещавал на 50 - 60 км от Арта , до Пра́манта . Много хубави пъстървови спомени ми навява :D
Даа...пък ако ми кажеш че си ловил и около стария мост.... :lol: :supz: Малко преди Прамата има едно село -Ктистадес--там си почивах четири лета ...та значи знаеш за какво иде реч.Та от тая същата река извадих и аз бая пъстърви и много добри бели мрени...много ми бяха интересни мрените--почваха да кълват около 17,30 до към 19,00 ..хаха и това всеки път извън това време не пипат каквото и да правиш...иначе излизаха парцали по2-3 кг.
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Три »

Начи ,според мене де ,няма почти никой ,който оди за риба да не наруши нещо с нещо си. :oops: Но има малки има и голеееееми нарушения.Щото мисля си че с една кукичка по-вече ,или с риПка за стръФ фаната на място или с......
няма да унищожим рибопопулацията както с ток,мрежи ,отрова ,ултразвук ....А иначе и мен ( и не само ) ме дразни ,кога няколко "парашутисти " хвърлят върху плиффката :D ми.Само че предпочитам да не навлизам в конфликт с тях,щото за много от местата дето одим се минава през техните поселения.А те макарче официално са малцинство ,на практика отдавна са мнозинство.Па и друго-нашата цяла община няма колкото един малък квартал на София.
Татъйакоитимеразбираш. :D
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Martin Mihailov »

Са видехтели дека сите сте бракониери ама иначе аз сьм бил брако :mrgreen: Ама поне не се крием и ич немие :drinkers:
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Ачо ♣ »

Павел Три написа:..... първа снежна пролет........
Споко, наборе, тва е "щъркелов" сняг- сутрин го има, а на обяд го няма....Вижда му се вече края..още молко и ги почваме.!!! :fishing8: :D
БАТАК-20.03..jpg

Батак..........jpg
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от GODzillata »

hris47 написа:... метода си е на ''косене''...
Така и предположих, само се учудих, че оловото е в основата на куката....тук го пускаме преди тройката...даже преди 2-те тройки по-точно :mrgreen: ....върви първо оловото, след половин метър една тройка и след 40 санта другата....кастинг макара, плетеняк и дълъг прът.........така съм чувал де. :lol: :roll:

***

Да питам тук, щото у фейса само 1 изказа предположение, че може би бракята срби имАле подово отопление под пътя и зат'ва там снег по улиците нема, докът при назе - с лопата да го ринеш. :twisted: :axe:

Те - Бугарско:
20180320_142459.jpg
Те - Српско:
20180320_142420.jpg
Е, как ония го моаат, а ние се не, а?! :evil: :evil: :evil:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Три »

Ачо ♣ написа:
Споко, наборе, тва е "щъркелов" сняг- сутрин го има, а на обяд го няма....Вижда му се вече края..още молко и ги почваме.!!! :fishing8: :D




Знам ли ? Казват че цялата седмица ще е тъй. Па и ние сме къде-къде по-на север.
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Заключено

Обратно към “Разни”