Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Заключено
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Иванов »

GODzillata написа: ...та спонтанно букнах у Бари, ....
Да не си решил да одиш с фрОдо :roll:
Селско и неуредено е в Гърция / Кипър и най-вече Крит , в Италия .... ами ако искаш убаво требват си кинти които не вервам да извадиш колко за една седмица щото ногу змии съм чувал , че отглеждаш у джобовете а те апат :mrgreen: ВиШ аку идеш на тънкана в Бари ще се преродиш , директно ще си в "пешеходната част" , в смисъл пътя на фериботите и вся сволач изсипваща се от тех , това съчетано с голямото присъствие на мигранти баш в тая част си е направо рахат :lol: Ако кривнеш в страни вече цените отиват по три но пък си струва :wink: Ако верно буля търси шопинг а ти гмуране .... Италия не е вашето място . Не друго ами ще ти требват паре и то доста . Ако имаш интерес за там мога да ти препоръчам едно две места . Летоска останах очарован от Сицилия , там шопинга в малките курорти също не е препоръчителен ама руини от де се сетиш и от всички времена бол , а па за гмуране места да не говорим що има . По Шпанско също мога да ти препоръчам някое и друго място ама знам , че нема да идеш баш там по причини близки до тези в Италия :wink:
Та да идем на очакваното зарад което ти е и питането .
Тва да чете човек между редовете .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Пали в Ксамил .
Тънкана , фул плажчета секви , островчета и места за гмуране бол и пр. Самото Ксамил от към местодомуване се едно Крит , ама от към вода си е баш .
И те така , ако имаш верно конкретно питане и мога да помогна , питай .

G.Petkov написа:...Чак сега стоплих ...
Стоплил си таратанци , ама и не очаквам де :lol:
Инак гръчетата прават наистина ногу благ айрян , вери рекомендат :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от bobopeli »

GODzillata написа:Ае, Паф, нещо заглеждам Италя, щот таме не съм одил йош.......ма викат, че било мноо жега, деба........изтекоа ми очите през викенда да глеам дестинации да има ем море, ем некви раути за зяпане :roll: , че да попия и я ем малко култура, ем и нещо талянско :lol: ...та спонтанно букнах у Бари, ама ся нещо се разкандардисвам, щот ме влече повече към Грция/Кипър, Италия ми е някво селско и неуредено, ама по другите места вече съм одил...загледах и Испаня към Малага, ма не знам що и тва не ме влече, Египет ся е куту кошер, Ейлат и Aкаба - са си рулетка.....та ти ко шъ каеш, а? :roll:
Глеам да фана некви дискаунти за ърли букинг... :smt017

Тая година бях на Лефкада , града е строен от венецианци,и до преди 70 години е бил Италиански.Има камънак за разреждане и страхотни плажове,може да се обикаля и по съседните острови.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Д-р Флекс »

Защо да са ви виновни гърците бе? Стомана -Перник е гръцки, Млечна Промишленост Сливен е гръцка, там по Румъния - също. Ще си слагат, каквито надписи искат - те са собствениците, не вие, фукари балкански...
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от lusienn »

:D 100 процента Български,
Само материала е от Япония,Корея,Китай.
IMG_20181212_102417.jpg
Иначе лови навсякъде по света.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от GODzillata »

Павел Иванов написа: Тва да чете човек между редовете .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Пали в Ксамил .
Тънкана , фул плажчета секви , островчета и места за гмуране бол и пр.
:D :smt023

Едва ме нави, ей! :lol: :drinkers:

"Your booking in Ksamil is confirmed!"

Давай сега логистиката за пътуването с разделяне на пътя, както и за плажуавнето, че май и там било като на Атлимана в Китен, демек гъз връз глАва. :roll: :lol:
Леки или тежки евра?
И всякво друго полезно инфо уил бе мач апрешиейтид. :drinkers:

P.S. Ако мое да фкараш и Охрид, и Корфу у навалицата, плс.
Последно промяна от GODzillata на Сря Дек 12, 2018 4:20 pm, променено общо 1 път.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Ачо ♣ »

Д-р Флекс написа:Защо да са ви виновни гърците бе? ..........
Така, де.............
Андрей, прости невежеството ми, но продължавам да мисля, че сме абсолютни "абдали" - че защо трябваше да си разпродадем почти цялата държава!? Нима сме толкова некадърни ?
Вярно, че въпросът ми е доста сложен и отговорен, за да го поставям баш в таз тема.... :D ...ама все си мисля, че 90 % процента, от така наречените чуждестранни инвестиции, са на база евтина и "робска"работна ръка!?
.....................................................................
Е, за всичките ни удачи има и "конспиративна" теория, ама там не ми е силата - Жорето е "главният анализатор - конспиратор" на нашия Прехода, а и не само на него...!?!? :mrgreen: :mrgreen: :D :D
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Д-р Флекс »

Ачо ♣ написа:
Д-р Флекс написа:Защо да са ви виновни гърците бе? ..........
Така, де.............
Андрей, прости невежеството ми, но продължавам да мисля, че сме абсолютни "абдали" - че защо трябваше да си разпродадем почти цялата държава!? Нима сме толкова некадърни ?
Вярно, че въпросът ми е доста сложен и отговорен, за да го поставям баш в таз тема.... :D ...ама все си мисля, че 90 % процента, от така наречените чуждестранни инвестиции, са на база евтина и "робска"работна ръка!?
.....................................................................
Е, за всичките ни удачи има и "конспиративна" теория, ама там не ми е силата - Жорето е "главният анализатор - конспиратор" на нашия Прехода, а и не само на него...!?!? :mrgreen: :mrgreen: :D :D

Аз това изобщо не го коментирам, дори не зачеквам тази тема - просто питам, с какво са виновни гърците, че брандират като своя продукцията от своите предприятия в България, Румъния и другаде?
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Martin Mihailov »

Д-р Флекс написа:Защо да са ви виновни гърците бе? Стомана -Перник е гръцки, Млечна Промишленост Сливен е гръцка, там по Румъния - също. Ще си слагат, каквито надписи искат - те са собствениците, не вие, фукари балкански...
Грьцка е друг пьт :lol: На едно откриване на нов цех като доиде Стоине Миланов и компания сите гьрци стоеха мирно и гледаха като телета :shock: Та и гьрците са пионки ама по големи :mrgreen:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Д-р Флекс »

Те го те и Мартинчо - професор-доктор от Пернишката академия на неуките ...
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от G.Petkov »

Днес гледах новините за Баневи и бабата на Баневи.

Та се сетих за "Златният телец".
Верно, не е Пратчет, ама много важи.
Препрочетох главата "Рога и копита" и се смях много на професията на гражданина Фунт ! :D

За ценители - https://chitanka.info/text/16079/16#textstart

За тези, които нямат време - само този цитат:



-" — Не ви ли трябва председател? — запита Фунт.

— Какъв председател? — възкликна Бендер.

— Официален. С една дума, ръководител на учреждението.

— Аз самият съм ръководител.

Значи, вие самият се каните да лежите в затвора? Тогава веднага да бяхте казали. Защо ме въртите вече два часа?

Старецът с великденските панталони се разгневи, но паузите между изреченията не намаляха.

— Аз съм Фунт — повтори той с чувство. — На деветдесет години съм. Цял живот съм лежал в затворите заради други. Такава е моята професия — да страдам заради другите.

— Ах, вие сте подставено лице?

— Да — каза старецът, като с достойнство тръскаше глава. — Аз съм зицпредседателят Фунт. Винаги съм лежал в затвора. Лежал съм при Александър Втори „Освободителя“, при Александър Трети „Миротвореца“, при Николай Втори „Кървавия“.

И старикът бавно сгъваше пръсти и броеше царете.

— При Керенски също лежах. През време на военния комунизъм наистина никак не съм лежал, защото тогава беше изчезнала чистата търговия, нямаше работа. Но затова пък колко лежах при непа! Колко лежах при непа!
Това бяха най-добрите дни през живота ми. За четири години аз прекарах на свобода не повече от три месеца."
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от G.Petkov »

И във връзка с жената на един, която досади на всички,
Се сетих за един зловещ виц от близкото минало:

" Зимата на 1989 година. Румъния. След тежък, 12 часов работен ден тече партийно събрание. В залата е кучи студ, хората са уморени и гладни. Придремват. Партийният секретар чете доклад.
Внезапно едър плъх пробягва пред трибуната и един от първия ред започва да вика:
- Убийте го, убийте го !
Хората се размърдват и подхващат:
- И жена му, и жена му "
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от G.Petkov »

Д-р Флекс написа:Защо да са ви виновни гърците бе? ...

Докторе,

Не те разбрах, ама никак !

Ти отваряш приказка за гърците.
Никой не е каза е една лоша дума за тях.
Те не са били даже тема на нито един пост, освен в твоите ! :roll:


Гърците също имат хубави курорти,
Нищо, че Павел не ги тачи, нека си ходи в Албания ! :D
Аз пак се записах на един ултрак,
Да го пробвам, че не съм ходил в него ! :wink:

Хубаво море имат.
Хубави магистрали и много още друго.

Та, не знам от къде те прихваща.

Пробва ли айряна ? :D
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Д-р Флекс »

Само 24 часа, а вече нищо не помниш... табула раза... Бай Георги! Павел май е повече прав за теб, отколкото ми се вярваше... Върни назад една страница, прочети, и а дано горнобанскио греши, и ти просто не си чел, какво си писал :D
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Д-р Флекс »

G.Petkov написа:И във връзка с жената на един, която досади на всички,
Се сетих за един зловещ виц от близкото минало:

" Зимата на 1989 година. Румъния. След тежък, 12 часов работен ден тече партийно събрание. В залата е кучи студ, хората са уморени и гладни. Придремват. Партийният секретар чете доклад.
Внезапно едър плъх пробягва пред трибуната и един от първия ред започва да вика:
- Убийте го, убийте го !
Хората се размърдват и подхващат:
- И жена му, и жена му "


Ти по това време... а, бай Георги? Не си ли бил в авангарда, все още? ;)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.2

Мнение от Павел Иванов »

GODzillata написа:...Давай сега логистиката за пътуването с разделяне на пътя...
Предполагам , че с ФрОдо ш одиш ?
Начи палиш къде шес от Видин и преко сили единаесе си на "Воденичката" в Долна Градешница . Там сгъваш телешко филе , другите манджи също са ногу благи но телешкото е уникат и продължаваш . Куту улутнеш у Гръчко караш се по магистралата ча до Игуменица , спазваш задължително ограниченията , особено в тунелите , щото да не остане ФрОдо без номера некъде за седмица 8) Ако караш къ си требе и спазваш ограниченията ще хванеш изгрева на крайбрежната в Игуменица . По това време бачкат две , най-много три кафенета , другите отварят къде девет , ама има де да поарчиш некое евро за кафо . Вече пинал кафето яваш , яваш къмто Албания . Пътя след Игуменица до границата не е ногу свет ама сравнение със северозападните патове щи се стори екстра . После у самата Албания пътя е баш , ако и да е двулентов , та си караш и си свиркаш . Препоръчвам да си минеш по царскио пат , през Саранде , на отиване , а не да спестяваш трийсетина километра през парко щото на "ферибота" си е чекане яко . Самият "ферибот" превозва две , три коли през трийсе метра канал , но за сметка на това го прави тегаво и ако има десетина коли преди тебе си утепал два часа . До крепостта на воаяж мое да минеш после от към Ксамил и да си я гледаш що щеш . Та закусваш в Саранде на крайбрежната и право у Ксамил . Относно пазаруването . У сека кръчма или магазин можеш да си смениш евра за леки , или да платиш у евро но курсовете доста варират . Препоръчвам да си смениш евра у чанджето , в центъро на Ксамил име неколко а в Саранде са "милиони" . Плажовете са безбройни , как в самият Ксамил , така и в околовръст па и в Саранде . Препоръчвам вторият ден да ги пообиколиш и да си избереш , първият ден отиваш право на последният плаж в самото градче , винаги има места , опваш се и дремваш да компенсираш шофирането . На разните плажове чедър + три шезлонга иде между 700 и 1000 леки за ден , демек между 11 и 16лв общо . Не се застоявай всеки ден на един плаж , ще изпуснеш много . Одене до островчетата с цел плажуване на тех иде 25 евра за лодка с лодкар който ви кара до там и къ ви омръзне му дзвъниш по ГСМто и идва да ви прибере . На самите островчета също има кафета предлагащи и папане , и течности , та не го мисли . Препоръчвам да отделиш един слетобед и да отскочиш до "Синьото око" . Определено щи ареше . Представлява много длибок , между 45 и 80 метра според различни източници , кристално прозрачен и ногу студен извор . Къ се метнеш от скаличката над него потъваш до некъде и после водата те изстрелва реЗко нагоре , као тапа , ако да си тон и нещо :lol: Ногу е готино , рекомендат :D Начи да си знаеш , там пътните знаци и пешеходните пътеки са за окраса , никой не ги спазва та не обръщай изобщо внимание на съществуването им щото иначе си навличаш излишен тормоз :wink: До Корфу мое да отскочиш от Игуменица , отиваш със сутрешният ферибот и с вечерния се връщаш като врътиш цел ден като изоглавен гевреко на ФрОдо . Тоя вариант не го препоръчвам . Мое си наемеш лодка , също не препоръчвам , или да отидеш на организиран воаяж с корабче , препоръчвам от Саранде . Е , има вариант и като мен , да доплуваш до там , но някак си не те виждам в него 8) :lol: :lol: До Охрид немаш работа , остааш го за кога одиш до Дураската ривиера и минаваш през Македония , от там де ще си , по-добре , не !

Уеуеее , заболеа ме пръстетата :?

Други питания ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Заключено

Обратно към “Разни”