Информация за седем местни автомобили

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
airbase
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 9:40 pm

Информация за седем местни автомобили

Мнение от airbase »

Здравейте колеги търся информация относно седем местни автомобили със прибиращ се трети ред седалки в пода. Целта на търсенето е да си взема нов автомобил на когото му е по голямо багажното отделение и да има допълнителни седалки в багажника който само при нужда да се вадят от пода. Инфото което съм намери за сега е за Renault Grand Scenic, Opel Zafira Femily, Toyota Corolla Verso, Mazda Premacy и по новата Mazda 5. Всякаква информация за други марки и модели ще ми бъде полезна, както и съвети отнасящи се до намерените вече относно здравина и сериозни проблеми. Благодаря на всички отзовали се и наслука.
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Информация за седем местни автомобили

Мнение от Каба Тоньо »

Колега аз съм с Мазда МПВ тртия ред седалки не потъва в пода, сгъва се, но Премасито и 5цата изглеждат като тико и поло до МПВ-то а и са доста ниски в сравнение.

Другият голям плюс е че спокойно може да сложиш по вискоки гуми от предписаните и става наистина доста висока, не е офроуд машина но ще мине по сериозно пресечен терен стига да няма големи наклони, защото все пак не е 4х4 и е тежичка 1,6 тона. Вярно по старички са но пък нямамат излишна електроника която да струва хиляди левове.

Разхода на бензиновите е повече от приличен. на мен ми гори по 10 средно и 8,5 на дълго при каране 110-120. За дизелите не чувам добри неща разни дюзи се запушват от кофти нафта и ремонта излиза колкото да вземеш нова че и по скъпо.

Отнсно Реното, сигурен съм чувал си сръбската мъдрост...Пичко Мачко и Боричко не возим....

С изключение на Гранд Вояджър и Киа Крнивал, МПВ-то е сред най големиете ванове, здрави са и поддръжката е поносима/ за референция качествени предни лагери, пълен комплект ролки и ремъци, водна помпа, гарнитура глава и предни дискове и накладки масло и филтри ми излезнхаха около 800 лв с работата/

Дано горното ти е от помощ.
airbase
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 9:40 pm

Re: Информация за седем местни автомобили

Мнение от airbase »

Благодаря ви колега, автомобилите който сте посочили за пример отново излизат от основния критерий, седалките да се скриват в пода, но много ви благодаря за включването. За френските не съм чул някакъв смислен довод за тяхната негодност в нашите условия и затова не съм изключил Реното.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Информация за седем местни автомобили

Мнение от lusienn »

Аз бих харесал това.

:arrow: http://www.mobi-tec.de/index.php/absenk ... e-299.html

Доста таксита карат такива.

Изображение

Въпреки че Мултиван също карат по запалените Риболовци с лодки.

:arrow: http://quto.ru/lcv/Volkswagen/Caddy/IV/minivan5d2/

Мой приятел си взе шаран 204 коня тия дни-чакам го да му сложи газ и да го сефтосаме.

Но ако имам излишни пари за риба скачам на Мултиван от същата марка.

Дори да не е чисто нов.

Возил съм се на 3те модела стабилни са .
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
airbase
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 9:40 pm

Re: Информация за седем местни автомобили

Мнение от airbase »

Колега lusienn, гледал съм го като вариант, имат сериозен недостатък голяма рядкост на двете задни седалки.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Информация за седем местни автомобили

Мнение от miro253 »

Зависи какъв ти е бюджета. Аз бих си купил Мерцедес R клас. Задължително 4matic.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Информация за седем местни автомобили

Мнение от lusienn »

Кади Махи не е малък за багаж,

Виж на моя приятел шарана 6 местен за сравнение.

image-0.02.01.90d2fda71b1928b67ccdfe94e38fc76c0747ea25db340820f8ed663adb426ce8-V.jpg
Тука требва да се вмести и газ бутилка,

Може да е в резервната гума,отзад има теглич

И лодката събира повечето багаж.

Това върви много,и е 4 по 4.

V -6 мотор 204 конски сили.

Има всички екстри и е на поносима цена.

Ти ако похарчиш повече се похвали да видиме

Твоя избор.

Шарана е 6 скорости.

На газ ще харчи 15 на сто,тоест 12 .лв на 100 км.
image-0.02.01.8ba89da228f54bac01ee7cc015e32748c4eefd26728b953d818c579075222eff-V.jpg
Зимата ще се возя с тая кола за риба,ако ходиме.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
airbase
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 9:40 pm

Re: Информация за седем местни автомобили

Мнение от airbase »

Колега miro253 определено интересно предложение е R класата, но мисля че ще ми е малко повече. Бюджета е до 7-8 хиляди и зависи от това дали е дизел или е бензин. Ако е бензинов автомобил ще се слага газова и то само ако влиза на място на резервна гума в купето, а не зад седалките. Колега lusienn то и шарана и неговите разновидности са отново със седалки на релса. Аз в предния отговор неволно съм коментирал само Кадито понеже това с Шарана е повече от очевадно на снимките. Явно вариантите са ми тези изброени в първото ми мнение. Разглеждам подробно всичко което пускате като варианти, но подробно оглеждам третия ред дали влиза в пода. Със сигурност това е нещото от което не бих направил компромис при избора на автомобила.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”