КОЯ Е НАЙ ВКУСНАТА РИБА?

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

рибена рецепта

Мнение от Диканаров »

Колеги, и аз се престраших да споделя с Вас една рецепта.
Взима се шаран, почиства се от вътрешности, люспи и хриле.
На 1кг рибешко тегло се настъргват100гр. кашкавал , коита с сол, чер пипер/на вкус/ и по 1 супена лъжица краве масло се слагат вътре в корема на шарана. Зашива се и се пече на фурна. Ползва се лимон на резенчета. Бърза и лесна рецепта, която е особено полезна ако рибата има лек дъх от водоема. Може при дъх от водоема да се направи и чесняна каша с която да се гарнира запечения рибок. На здраве. :lol: :lol:
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

отдавна не сьм се включвал тук :lol: ето ме с пьлна сила и нещо много елементарно и вкусно-става секва морска/океанска риба-(лефер,лаврак,паламуд,скумрия и пр.)дето е по тльста...става и сьс щука и пьстьрва...бе сьс сичко става :lol:
морска сол,4-5 яица,маслинова паста 200-300гр(но може и без нея,че е скьпичка) и риба-цяла,,с главата,но без хрилете,врьзка дивисил,врьзка магданоз,неколко лимонени резена с кората,малко масло-според размера на рибата..
морската сол се разбьрква заедни с яйцата и масл паста до хомогенна смес,на предварително леко намаслената тава се посипва от сместа,отгоре се слага рибата,като в корема и са пьхнати дивисила,магданоза,лим резени и малко черен пипер(виж,как забравих) и маслото(около 50гр)след като с него е промазана горната част на рибата...отгоре се затрупва целата риба сьс солената смес,запечатва се хубаво и се пече в силно нагрята фурна около 35-40 мин-става вьпрос за около 2-3 кила риба-после внимателно се троши кората дето сместа образува.....и се ПЛЮСКА на корем :lol: да ви е сладко-оооооооп-в корема и скилидка чесьн :idea:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

МмммммммДа ! А мене си ме влече туй :

море
ветър
зелена вода
сол
чаша бира
пържена цаца с картофки ................ !

...................................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




NO ЧАЛГА !!!!!!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Мнение от krokibg »

Никой нищо не казва за чаушана(УКЛЕЯ).изпържен от майстор изпива мооого бира и бяло вино,ъммммммммммммммммммммммммммммммммм
Аватар
dzigy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 8:41 pm
Местоположение: софия

Re: рибена рецепта

Мнение от dzigy »

бате страхотна е повярвай ми
Аватар
oldman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 427
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 9:33 am

Мнение от oldman »

Да ви е сладко!

Изображение
Аватар
dzigy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 8:41 pm
Местоположение: софия

Мнение от dzigy »

леле бате, това беше върхът
Аватар
dzigy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 8:41 pm
Местоположение: софия

Мнение от dzigy »

с какво да го приготвя белия амур
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Мнение от Краси_поборника »

Наи вкусна е прясната,току що уловена риба. :wink:
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

амура-на скара с дьрвени вьглища,като преди това си приготвяш нещо като паста от смлян чесьн смесен с малко зехтин,малко соев сос,малко лим сок и кви са ти вкусни подправки-намазваш го с тая далавера и на скарата :wink: аааа,и нещо за пьрженето на уклея и не само на него,а изобщо-само с царевично брашно смесено с подправки и малко сол-аз например си правя "УНИВЕРСАЛНАТА ПОДПРАВКА НА МЕНЕ",която ест е тайна :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
dzigy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 8:41 pm
Местоположение: софия

Мнение от dzigy »

леле ако си такъв рибар както даде тази рецепта, си направо връх на айсберга. Пробвах и е много вкусна
Бат Мирче-5кила
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 4365
Регистриран на: Нед Мар 20, 2005 9:41 am
Местоположение: Ямболската баня
Обратна връзка:

Мнение от Бат Мирче-5кила »

готвенето,пич,си е като риболова-с много фантазия,тренировки и справки от дебели книги и лайно мое да се направи,че да е вкусно :lol: :lol: то с всичко е така де..аз гледам тук да давам по прости и изпитано вкусни от мене рецепти,които да са ни и по джоба все пак-вьпреки,че джоба си е едно,как да кажа..РАЗТЕГЛИВО понятие :lol: :lol: :lol:
"Всички животни са равни, но някои са по-равни от други".
Аватар
dzigy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 8:41 pm
Местоположение: софия

Re:

Мнение от dzigy »

:axe: :drinkers: :finga:
Аватар
genov_eng
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Чет Окт 21, 2004 9:26 am
Местоположение: Пловдив

Re: КОЯ Е НАЙ ВКУСНАТА РИБА?

Мнение от genov_eng »

Относно шарана пълнен с кашкавал: трябва да е риба до 1,5 кг. Лично изпитано :) По-едрите стават много мазни и безвкусни. Задължително трябва да се настърже кашкавал и в/у шарана.
Относно овалването на рибата с царевично брашно при пържене: Обикновено се пържи в домашни условия и температурата на мазнината не е голяма, затова смесвайте 2 към 1 - бяло и царевично брашно. Само царевичното се напоява с много мазнина. При силен фритюрника 2 към 1 - царевично и бяло. Естествено подправките и солта остават в брашната.
Друг трик при приготвяне на риба е преди да се приготви да се накисне 1 час в прясно мляко. Става въпрос за по-"миризливите" :) Цацата и чаушана стават супер, ако се накиснат преди пържене.
За мен също най-вкусната риба е прясната. А по принцип - цернокопа на ската (само със сол).
Успех!
Гено Генов
Изображение
Аватар
rockeagle35
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 18, 2012 8:11 pm
Местоположение: гр.Стара Загора
Обратна връзка:

Re: КОЯ Е НАЙ ВКУСНАТА РИБА?

Мнение от rockeagle35 »

Аз, да си кажа право, най-си обичам панираната щука(но задължително старателно изтъркана с тел) - чисто месо, без дъх и богато наситено с биричка и рибарски лакърдии. За полеви условия най-вкусното нещо, което съм ял е балканска мряна на турски керемидки, едно лингурче край Тунджа ми показа как става и наистина е вълшебнесто! =)
Пишете на кирилица ! Не е едно и също "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”