Ремарке-палатка

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
koko bau
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 4:59 pm
Местоположение: София

Ремарке-палатка

Мнение от koko bau »

Здравейте колеги, от известно време съм се запалил по едни ремаркета дето се разгъват и стават на палатка с вградени 2 легла,мивка и котлон.Ако някои има инфо или е ползвал/ползва/ да сподели моля.Харесва ми че е много по компактно от обикновенна каравана а и може да си кача лодката отгоре.Интересувм се от плюсовете и минусите на това изобретение и дали си заслужава цена от около 1500BGN.
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Мнение от sampo »

Вероятно става дума за това :

Изображение
Изображение

Явно си се запалил по плюсовете , а нашия принос е да те защитим от минусите , не че сме песимисти ..
Мой приятел от тайфата има такова , от там са впечатленията ми .
Произведени са между 1975 - 1990 г. :(
Освен това видимото на втората снимка , имат палатка напред + сенник пред него , а зад него има и втори сенник , вероятно за колата .
За да се опъне целия инвентар , трябва голямо равно място , а то не винаги е налице покрай брега и трябва да се побият над стотина колеца + опване на въженца , а това отнема половин ден . Най често се ползва във вида от снимка 2 , икономичния вариант .
Обикновенно , когато е събрано мокро , не е разгъвано да изсъхне , и плата а и конците по шевовете изгниват , разцепва се , и за тебе остава само да се псуваш наум .
Импрегнацията на палатката е изфирясала преди 10 години и при дъжд капе вътре в спалните , неприятно :(
Не купувай това нещо , без да го разгънеш цялото и се убедиш в здравината на плата и шевовете и комплектацията му :!:
Иначе цената е добра , но по важно е състоянието му , и ако е наред , потърси преди закупуването му импрегниращ немиришещ препарат :idea:
Мислил съм върху този вариант , но много отдавна съм го отхвърлил , и се спрях на това , което е в галерията , малка лодка или гуменяк + малка триместна каравана /3.30-3.60 м./
На платено не одим !
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от MITKO70 »

Здрасти колега.И аз се бях запалил по тях преди години,но не може да се сравняват с каравана.Това си е палатка с двоен покрив ,с тази разлика че спиш на 50см.над земята и избягваш влага ,вода.Но от горе си е чиста палатка с всички +/-.Няма тази изолация,топлина,устоичивост при дъжд и вятър,като каравана.За тези пари трябва да е в перфектно състояние палатката,иначе е проблем.Един приятел имаше и след време започна да я покрива с допълнителен найлон.Сега я продаде и взе каравана.Като плюс е ,че може да се кара само с В категория и може да качиш по малка лодка от горе.Задължително я опъни преди да я купиш и виж палатката в какво състояние е а и ремаркето също,гуми ,ръжди и т. н Има и много добри от тях ,запазени от CH,D гледай да е нов внос.Успех.
п.с.Колегата Сампо ти е казал някой неща ,докато съм писал и всичко е вярно .
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
koko bau
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 4:59 pm
Местоположение: София

Мнение от koko bau »

Много благодаря на Sampo и Митко за отговорите.Наистина минусите може да се окажат повече от плюсовете но не ми се карат курсове за допълнителна категория за каравана.Намерих нещо много интересно в нета ,а именно; ремарке-каравана/сглобяема/.Направена е от някакви импрегнирани плоскости и за 5 минути от ремарке се превръща в каравана с кревати, котлони и мивка.Виждал съм такава същата тук в София разпъната и изглежда доста добре.Е и цената не е същата ама... Ето и малко снимки да онагледим написаното

Изображение
Изображение

На малката снимка е в работно и в походно състояние :) :) :)
ioo
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 7:15 pm

Мнение от ioo »

И аз така се чудех между двете но сега сега си давам сметка,че вероятно бих сбъркал с това ремарке-палатка въпреки още един +,можеш да го теглиш и с по слаб автомобил
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от MITKO70 »

Това с сглобяемата каравана е добър компромисен вариант,само да са и здрави уплътненията .Гледах такава преди време в автокъща НИКИ АР ,не беше зле даже имаше и фортсет.В сравнение с брезента на палатката е по-добре.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
koko bau
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Апр 01, 2007 4:59 pm
Местоположение: София

Re: Ремарке-палатка

Мнение от koko bau »

Колеги,понеже нещо тая тема се закучи а аз продължавам да търся
някакъв вариант за удобно пребиваване около водоемите та пак
ще питам ама тоя път за нещо друго което много ме изкефи.
Някой да е ползвал те такова чудо
91198866416844430_3.jpeg
ttachment=1]91198866416844430_1.jpeg[/attachment]
91198866416844430_2.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Ремарке-палатка

Мнение от MITKO70 »

koko bau написа:Някой да е ползвал те такова чудо
Не съм ползвал такова ,но това го знам ,не е лошо ,от Швейцария е.В Благоевград е ,човека е точен ,щях ме да купуваме от него кемпер.Заслужава си ,няма нищо общо с брезентовите ,то си е сглобяема каравана ,но сглобката е добра.Незнам дали не е вече продадено.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
gogo.ko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 2:43 pm
Местоположение: DOBRICH

Re: Ремарке-палатка

Мнение от gogo.ko »

Недей аз се парех с една такава сглобяема на един приятел,след като я разпънеш влез вътре и провери,дали вее и фучи вятъра,накрая взехме решение да я оставим сглобена и я уплатнихме със силикон и полиеританова паста.
penchoveca
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 10:06 am
Местоположение: В.Търново

Re: Ремарке-палатка

Мнение от penchoveca »

Здравей колега,
Аз ползвам такова "къмпинг-ремарке" 1987г., от 4г. и всяко лято сме по яз. за по 10-тина дена.Моето е "Ифа".
Данъкът му е около 5лв.Тегля го със Ситроен-ВХ 16 и не го усещам даже и през Балкана.Има си буфер към теглича,
разполагам го и на наклон без проблем.На яз. Йовковци пък такива бури са ни връхлитали с жената и децата ,че "ум да ти зайде" и е без проблеми.Разбира се това за конците може би е вярно,но аз лично такива проблеми не съм имал.
Ще пробвам да ти покажа снимки,ако не успея пиши ми на адрес: penchoveca@abv.bg .Върху нея може до 500кг.Като се разгъне покриваш 8 пъти размера й,със сенника за колата разбира се.
Аз лично сем "влюбен" в нея,е иска 20-тина мин. разгъване ,но съм се справял и сам. :D 8)
Аватар
tonipu6kata
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 3:42 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Ремарке-палатка

Мнение от tonipu6kata »

Къде да ги търся тези Малко инфо ако може на ЛС!
Аватар
Добата©
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 766
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:45 pm
Местоположение: Сливен/Добрин Стефанов

Re: Ремарке-палатка

Мнение от Добата© »

в немското мобиле има колкото искаш и в бг има много рядко втора употреба
има и чистак нови на около 4000евро ама забравих фирмата вносител коя беше
Изображение
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Ремарке-палатка

Мнение от gogibo »

Ако разполагаш с обикновено ремарке,ще ти покажа проста конструкция от непромокаеми шпертплатови "панели" 4бр.,дървена скара и винилов покрив.В транспортно състояние е допустимо малко извън дължината на ремаркето и с дебелина 8-9см.Използвам пълноценно обема на ремаркето,а върху сглобяемата конструкция мога да товаря още нужни неща.Всичко сглобявам на място за 7-8мин върху ремаркето.Връзките са максимално опростени.В готов вид конструкцията предлага: спално помещение 2+1,място за личен багаж,твърди стени и изолираност от земята.За постелка-голям двоен надуваем дюшек.Използвам ремарке правено в Плевенските заводи.
kaio666
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:51 am

Re: Ремарке-палатка

Мнение от kaio666 »

Колега дай снимки на плевенското ремарке много ме запали и аз се оглеждам за такова нещо
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Ремарке-палатка

Мнение от GODzillata »

kaio666 написа:Колега дай снимки на плевенското ремарке много ме запали и аз се оглеждам за такова нещо
Не че нещо, ама "Публикувано на: Пон Апр 18, 2011 11:49 am" :mrgreen:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”