Коя палатка да избера?

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
Минувач
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 7:28 am

Коя палатка да избера?

Мнение от Минувач »

https://www.sportdepot.bg/product/easy_ ... l?size=351

https://www.decathlon.bg/palatka-za-kmp ... 78237.html

https://m.olx.bg/ad/chetirimestna-palat ... 7RJFN.html

Търся палатка за около 200лв. Ходя по планини за по 2-3 дни през топлите месеци. Трябва ми да издържа на вятър, дъжд и да не става много студено през нощта. Моля за съвет. :D
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Коя палатка да избера?

Мнение от kiril_bulgaria »

Визуално палатката в ОХЛ е добра. А и чисто нова е, на добра цена. Казвам визуално, на пръв поглед на снимките. По-добре по-голяма, отколкото по-малка. Мое мнение.

ПАЛАТКА Jesolo двуслойна за 4 човека

Две самостоятелни спални помещение и средно помещение за багаж, с възможност за преспиване на 5-ти човек.

Двете отделни помещения oсигуряват удобство при използване от две семейства или семейство с деца

Всяка спалня е с врата от мрежа с цип против насекоми и прозорец.

И като купиш палатката, пиши какво си взел. Предимства и недостатъци на избора ти.
Изображение
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Коя палатка да избера?

Мнение от баш_майстора »

Последната спокойно можеш да я зачеркнеш от списъка.
Сега по същество - как ще я носиш до мястото за бивакуване, на гръб или с кола? Останалите два модела са 9-10 кг., така че не са много подходящи за носене на гръб...
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Минувач
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 7:28 am

Re: Коя палатка да избера?

Мнение от Минувач »

баш_майстора написа:Последната спокойно можеш да я зачеркнеш от списъка.
Сега по същество - как ще я носиш до мястото за бивакуване, на гръб или с кола? Останалите два модела са 9-10 кг., така че не са много подходящи за носене на гръб...
Здравей, с кола ще я нося.
А последната защо да я зачеркна? Нещо не е качествена ли?

Ако имаш друго предложение за около тази цена ще се радвам да споделиш.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Коя палатка да избера?

Мнение от баш_майстора »

Минувач написа:Нещо не е качествена ли?
Сравнена с предните две - да. Това са някакви неясно какви китайски палатки, така че не бих ти препоръчал да си даваш парите за такава. При първия по-сериозен дъжд ще разбереш защо. :wink:
От останалите две бих избрал декатлонската. Високо в планините, дори и посред лято, си става доста студено нощем, а тази е с по-ниско спално помещение и съответно въздуха се затопля по-бързо. Има и доста голямо предверие, в което освен много багаж, можете са се съберете с компанията при лошо време. Предверието на изи кампа е колкото да си прибереш раниците и обувките, за да не ги мокри росата.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
pax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:24 pm

Re: Коя палатка да избера?

Мнение от pax »

Здравей!

И на двете палатки не виждам инфо колко мм воден стълб издържа спалното помещение. 2000 мм за външното помещение е минималната приемлива стойност. Старата ми палатка беше една чешка HANNA /ако не бъркам името/. Външното помещение беше с 2000 мм, вътрешното - с 1000 мм. Една година на морето издържа около 30 ч. непрестанен дъжд, като на моменти си беше проливен за по около час. Условието е да не докосваш стените, естествено ... иначе плуваш.
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Коя палатка да избера?

Мнение от st_beer »

Аз бих ти препоръчал такъв модел палатка и да забравиш за тези китайски шушляци.
https://www.olx.bg/ad/palatka-CID618-ID8gOeU.html
Имам подобна палатка и е наследена от родителите ми. Взета е преди години когато поляците и чехите идваха на къмпинги по нашето Черноморие. Бил съм дете когато са я купили. В момента съм вече на 52 и все още я ползвам всяко лято и къмпингувам с нея. Верно е два чувала (един колове и един палатката) ,но не бих я заменил за шушляково. Може да си сигурен че няма да съжаляваш ако си вземеш такава. Преди обаче да я купиш тая от линка се убеди че всичко и е налице и е пълен комплект. Желая ти успех и правилен избор.
Ето я моята палатка
Изображение
Hobie Mirage Outback
Минувач
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Авг 16, 2020 7:28 am

Re: Коя палатка да избера?

Мнение от Минувач »

В крайна сметка взех Декатлонската.
Благодаря на всички за съветите.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”