220 V за каравана

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Аватар
HarryCarp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 pm

220 V за каравана

Мнение от HarryCarp »

Колебая се какъв избор да направя.Дали да си взема бензинов агрегат или преобразовател от 12V на 220 V .В караваната на 220V ми е климатика и телевизора.Нямам представа каква консумация имат и се чудя какво да предприема.Някой ако може да даде съвет колко вата са ми необходими да ги захраня, че европейското първенство по футбол наближава и трябва да го съчетая с риболова. :D Благодаря предварително. :drinkers:
Аватар
nikaro
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 10:32 am
Местоположение: Балчик

Re: 220 V за каравана

Мнение от nikaro »

Най сигурно е с агрегат.Верно че е малко шумно,но пък няма да имаш отраничение
на времето за ползване.Има доста икономични модели.Юпиеса ще те искарва много малко
независимо колко е добър акумолатора.Успех :smt023
Аватар
HarryCarp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от HarryCarp »

Точно това незнам.Понеже съм с гипсиран крак в момента и не ми се ходи до паркинга където държа караваната.Но май ще трябва да пратя някой приятел да погледне някъде около климатика трябва да пише, а за телевизора все някой от форума ще каже.Тук един познат ми развива теории, че с един корав акумулатор и един добър преобразувател ще изкарвам по 5-6 дни. :( Но дали е така.Надявам се някой от форума да каже.Надявам се да има нещо вярно, че поне няма да има шум.


351.88 лв.
http://eshop.bg/eshop3/phps/addord.php?myid=2449256

650.59 лв.
http://eshop.bg/eshop3/phps/addord.php?myid=3850311
didopoli
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 730
Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 7:37 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: 220 V за каравана

Мнение от didopoli »

Здравей ако климатика е 9 btu по нашенски (девятка) на охлаждане приблизително 1,2 kW и телевизор max.300 W ,но все ще вземеш след време и нещо друго така ,че мое мнение е (и както са писали колегите по горе) агрегат купуваш по дълги кабели и го слагаш по далеч от караваната.Иначе има UPS-си но трябват 2-3 акумулатора големи че да изкараш 5-6 дена ,то зависи и как и колко ще ги държиш включени техниките де.Успехи!!
Изображение
Където качеството е от значение!
Аватар
HarryCarp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от HarryCarp »

didopoli написа: така ,че мое мнение е (и както са писали колегите по горе) агрегат купуваш по дълги кабели и го слагаш по далеч от караваната.Иначе има UPS-си но трябват 2-3 акумулатора големи че да изкараш 5-6 дена ,то зависи и как и колко ще ги държиш включени техниките де.Успехи!!
Точно това отдалечяване от караваната не ми се нрави.Незнам на сутринта дали ще е пак там. :D А за това си прав че зависи колко консумация ще имам.Агрегата който съм харесал е на Хонда 2 KW с 4,100 л бензин работи 10 часа при 75% натоварване.Инверторен е и смея да твърдя доста тих, но все пак ще се чува.А и при тази цена на бензина = 9 лв. на вечер.А и цената му е около 1700 лева. :D
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: 220 V за каравана

Мнение от snegk »

Аз съм сложил сателит и преобразовател на 220волта.Климатика ти неможе да работи понеже преобразуватела е 600вата,може и да има по голям,но ти трябват много акомулатори.Моето мнение да отпишеш климатика или да търсиш газов.Със 100 ампера акомулатор тунеара работо 2-3 дена по 3 часа максимум.Сега ще слагам и един допълнителен от 180ампера и проблема се решава за 5 дена.Взех агрегат,но му трябва стабилизатор на тока,отделно,че вдига много шум и харчи доста парички,отделно да го купиш.Ако има нещо друго питай.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: 220 V за каравана

Мнение от MITKO70 »

Здрасти Хари ,и аз съм сагрегат от 4-5г. от първите на Ейнхел,0.85квт. и разхода му е 4л. за 6-7ч.,което ми стига за 2 дни.Все пак гледаме по 2-3ч. на вечер мач,новини или филм,на язовира не ми е много до тв :D Но разхода на Хондата за тези квт.мощност е добре.Шума не е толкова страшен,на 15-20м. от караваната почти не е проблем като работи тв,след това си го прибирам.Някой потапят ауспуха във в съд с вода и се обезшумява ,но се омазнява водата и съда.Сега гледам соларни системи,най добрия вариант /фотоволтаичен панел/,но са си цифра.Иначе може да ги надстроиваш панелите колкото искаш ватове ,но цената скача.
П.С.За информация и на други колеги ,има сайт точно за наща слабост,кемпери ,каравани /може и да го знаете/,но има интересни неща
http://www.kemper-club.com/
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: 220 V за каравана

Мнение от snegk »

Мите,благодаря за сайта който си пуснал.Зачетох се и ми хареса,има доста компетентни мнения :P
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Joromv
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 4:32 am
Местоположение: София

Re: 220 V за каравана

Мнение от Joromv »

Здравейте на всички.
Сравнително нов съм във форума и първо искам да поздравя създателите му за прекрасният сайт който са направили.
Сега на въпроса на колегата. Ако искаш да захранваш и климатика единственното решение е агрегат. Тъй-като това е част от работата ми ще опитам да обясня защо.Повечето преобразуватели (UPS) на изхода си имат не синусоидално а правоъгално напрежение. Това не е проблем за импулсните захранвания на телевизори, сателити, компютри и други такива устройства. Проблем се появява когато имаме ел. мотор захранван по този начин. Ако ел. мотора работи и бъде превключен на захранване от такова устройство той продължава да си работи, но ако трябва да се запусне тогава поради самата си конструкция ел мотора не може да развърти и просто изгаря. А както е известно климатика има ел. мотор който се пуска и спира в процеса на работа. Наистина има и UPS със синусоидале изход но тяхната цена е около 1000лв. за kW. Другият проблем е с пусковият ток на монофазния ел. мотор който е в пъти по-голямот работнивт означен на табелката. Има още няколко причини за избора на агрегат но не искам първият ми пост да става прекалено дълаг и отегчителен.
С поздрави към всички
Аватар
bkd
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3907
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 8:16 pm
Обратна връзка:

Re: 220 V за каравана

Мнение от bkd »

Хари , без агрегат няма да минеш - особено за климатика.Консумацията на ТВ-то ти е около 70W,големият "гълтач" ти е климатика.Пък предполагам ще включиш някоя и друга лампа :wink:
ИСКАМ МРАКА НА ЗОРАТА,А НЕ ЗАЛЕЗА НА СВЕТЛИНАТА...
Краси_поборника
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2753
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:59 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от Краси_поборника »

Смо не се лъжи да купуваш китайски агрегат става само за осветление и тока се колебае от 170-280волта,авсрийските са по скъпи но са сигурни.
MITKOY
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 4:26 pm
Местоположение: Ст. Загора

Re: 220 V за каравана

Мнение от MITKOY »

Трябва да знаеш общата консумация и на двата уреда,която няма да е по малко от 1kw.Препоръчвам ти да си вземеш агрегат 50% над общата мощност.Инвертор не ти върше работа поради простата пречина че за риба с каравана се ходи за дълго време,и незнам какви акомулатори трябва да имаш за тази мощност.По принцип има инвертори по 1200w но тяхната консумация е много голяма и не става за продалжително ползване.
Аватар
HarryCarp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от HarryCarp »

Извинявам се за отсъствието, но в неделя бях за риба, :D а вчера от офиса директно на гости :D и затова пиша чак днес отново след работа.
Агрегата към който съм харесал е този:
http://www.kirov.net/files/mf/products/ ... normal.jpg
Цената му мисля че беше около 1700 лв с ДДС.И май ще жертвам климатика.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 220 V за каравана

Мнение от Тедо »

климатиците имат много голяма консумация - изключено е да го захраниш с инвертор /така се казва джаджата дето прави 220V от акумулатор/

за ТV няма проблем - мога да ти предложа инвертор 300W за 90лв, което е достатъчно за 21" ТV... с нормален акумулатор ще гледаш 2-3 часа, с тягов акумулатор може и повече...

за климатика ще трябва сигурно 2киловатов агрегат... :shock:
Аватар
HarryCarp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от HarryCarp »

xenohаck написа:
HARRY77 написа:Извинявам се за отсъствието, но в неделя бях за риба, :D а вчера от офиса директно на гости :D и затова пиша чак днес отново след работа.
Агрегата към който съм харесал е този:
http://www.kirov.net/files/mf/products/ ... normal.jpg
Цената му мисля че беше около 1700 лв с ДДС.И май ще жертвам климатика.

Аз имам такъв агрегат ! Без забележки ! 4 литра на 12 часа , не е шумен , перфектна машинка , не кляка дори когато на хладилника му стартира компресора ( МРАЗ 140 ) ! Има автоматичен режим - оборотите варират спрямо натоварването ! Абе машинка мечта - японска му работа ! Лампа никога няма ти да примигне дори има конектор 12V за зареждане на акумулатор !
Това е добра новина. :D Пак се замислям.Благодарско. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”