220 V за каравана

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 220 V за каравана

Мнение от nasco2 »

Аз ползвам преобразувател и то малък 150вата и за три дена ми пада акумолатора. В момента търся едно соларно устроиство за зареждане на акомулатора от слънцето ама пусто не мога да намеря.

Според мен наи добрият вариант е комбинирано, агрегата за резерва и зареждане на акомулатора, поне ми се струва, че това е най - евтиният вариант.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: 220 V за каравана

Мнение от MITKO70 »

Насе ,има ги соларните системи ,те са си с отделен акумолатор/тягов/,но са си цифра.И аз това сега гледам,имам някой оферти,има и фирми в БГ ,който ги произвезвеждат с чуждо участие.Виж по напред в темата съм дал един сайт,не е точно за това ,но има инфо.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
sampo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1218
Регистриран на: Сря Юли 13, 2005 7:38 am
Местоположение: София

Re: 220 V за каравана

Мнение от sampo »

http://coldlight.business.bg/

Миналата година там видях само панели , това е на пазара Г.Кирков .
Панел 5 вата /16 v. x 0.300 A./ струва 60 лв. и подлежи на договаряне . :roll:
На платено не одим !
roshcar
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 9:17 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от roshcar »

HARRY77 написа:Колебая се какъв избор да направя.Дали да си взема бензинов агрегат или преобразовател от 12V на 220 V .В караваната на 220V ми е климатика и телевизора.Нямам представа каква консумация имат и се чудя какво да предприема.Някой ако може да даде съвет колко вата са ми необходими да ги захраня, че европейското първенство по футбол наближава и трябва да го съчетая с риболова. :D Благодаря предварително. :drinkers:
ТОЗИ МЕРЦЕДЕС ДЕТО Е НА СНИМКАТА ИМА АЛТЕРНАТОР 120 АМПЕРА ЗА ЕДИН ЧАС ЗАРЕЖДА АКУМОЛАТОРА НА 100% ПРИ РАЗХОТ 0.390 ЛИТРА НА ЧАС НЕВИЖДАМ СМИСЪЛ ОТ СОЛАРИ А КАМО ЛИ ОТ АГРЕГАТИ .ИНВЕРТОРА Е ДОСТАТЪЧЕН .ПРИ ЛИПСА НА МПС ЕДРУГО.
roshcar
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 9:17 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от roshcar »

[quote="Marco Polo"]Колега, да те помоля да не пишеш само с главни букви.
Прочети ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА.
[/qu(
Извинявам се на всички :roll: :roll: :roll: Е щом толкова издребняваме дано и улова на снимката да ти е по-голям другия път.късмет .... :D :D :D .
Много ми беше интересно да прочета мненията на останалите във форума .Радвам се че има такива места където човек да прочете интересни теми.
Аватар
Ivkou
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 7:53 pm
Местоположение: Златоград

Re: 220 V за каравана

Мнение от Ivkou »

Добре сте вие :wink:
Изображение

It's all about the game and how you play it !!!
Aafrody
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 12, 2010 6:05 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от Aafrody »

Здравейте, виждам, че темата е стара, но пък точно за това исках да кажа, че вече технологите и цените се попромениха и сякаш са по достъпни за всички ни - та мисля че вече е удачно решение да се сложи соларен паел на кемпера - отиваш където си искаш и винаги ти е зареден акумулатора(стига да не е кофти времето де). Така няма да се притеснявате за колко дни ще стигне. Кажете дали някой ползва соларни панели и какви са му отзивите?
biboin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 7:13 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от biboin »

Здравейте, бих искал да дам само съвет - до колкото ми е известно (аз нямам каравана), едни от най-големите консуматори са хладилника, тв-то и лампите в караваната.Та съветът ми към вас е да замените по възможност крушките (12волта) с LED-диоди, харчат много по-малко ток и имат дълъг живот, вярно по-скъпи са от обикновена крушка, но разхода на ток е в пъти по - малък. Е има малко играчка за подмяната, но според мен си заслужава.http://www.bg-leds.com/ тук може да видите колко ток харчат, на живо може да ги видите в някой магазин за осветителни тела. За бургазлии без да правя реклама ги открих в магазина на геристил в комп.Зорница до хот. Фаворит.

P:S Ще се опитам да кача снимки, и дано съм бил полезен
biboin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 7:13 pm

Re: 220 V за каравана

Мнение от biboin »

Снимките са в галерията ми ако някой може да ги постне в темата
fostra
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 12:08 am

Re: 220 V за каравана

Мнение от fostra »

Здpaвeйтe,

Знaм чe тeмaтa e дocтa cтapa нo ce нaдявaм няĸoй дa дaдe мнeниe пo въпpoca. Имaм мoбилнo ĸaфe дизaйниpaнo пo пopъчĸa. Bъпpoca e чe вcичĸo ĸoeтo e вътpe, paбoти нa тoĸ.
Moнтиpaни ca cлeднитe ypeди

1.Kaфe мaшинa 1200 w
2.Уpeд зa мляĸo 500 w
3.Πoмпa зa вoдa миcля чe e 1000 w
4.Xлaдилниĸ нe знaм тoчнo ĸoлĸo e eдин xлaдилниĸ
5.Чeшмa дeлимaнo 3000 w
6.Лeд лaмпa cъщo нямaм нa идeя ĸoлĸo e eднa лeд лaмпa

Bъпpoca ми e cлeдния, ĸoгaтo имaм oт ĸъдe дa взeмa тoĸ e дoбpe, нo ĸoгaтo нямaм имa cлeдвaщия пpoблeм.
Имaм инвepтopeн гeнepaтop Xoндa ĸoйтo e 2 КW a пycĸa 1.6. Чacт oт нeщaтa мoгaт дa paбoтят нo чacт нe и пocтoяннo cпиpa. Caмия гeнepaтop имa изxoд зa 12 v. Bъпpoca ми e мoгa ли дa cлoжa aĸyмyлaтop ĸoйтo дa ce зapeждa oт caмия гeнepaтop и няĸoи oт нeщaтa дa paбoтят нa гeнepaтopa a дpyги нa aĸyмyлaтopa?

Mepcи
MITKOY
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 368
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 4:26 pm
Местоположение: Ст. Загора

Re: 220 V за каравана

Мнение от MITKOY »

Ако е http://www.kol-bg.com/%D0%B3%D1%80%D0%B ... e-1029.htm
Общата мощност е 1600 W
rsimeonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 9:41 am

Re: 220 V за каравана

Мнение от rsimeonov »

Здравей колега.Да ще можеш да зареждаш акумулатора без проблем.Тествано но с по малък генератор.Предполагам ще ползваш инвертор след акумулатора.Поздрави.
fostra
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 12:08 am

Re: 220 V за каравана

Мнение от fostra »

Здавейте и мерси за бързия отговор.
Искам да попитам още нещо. Като мощност, какъв акумулатор ще ми свърши работа, съответно инвертор и дали ще може да зареждам самия акумулатор докато работи или не? И ще мога ли да ползвам едновременно тока който пуска генератора и акумулатора?
Извинявам се за глупавите въпроси но съм жена и нямам познанията относно тока ми общи.

Мерси
rsimeonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 9:41 am

Re: 220 V за каравана

Мнение от rsimeonov »

Колко ще товарите генератора, и колко инвертора.Защото всички консуматори накуп няма да стане.И акумулатора около 100 ач.
rsimeonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 9:41 am

Re: 220 V за каравана

Мнение от rsimeonov »

Като прочетох предишното ви питане с инвертор от 3000w ще тръгнат всички уреди без чешмата.За нея трябва повече.И зависи цената на толкова мощен инвертор да ли е оправдана.Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”