LED осветление

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
kostur4eto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 8:40 pm
Местоположение: sofia

LED осветление

Мнение от kostur4eto »

Мисля да сложа такова осветление в караваната.Не че сега ми е тъмно,целта е икономия.Ако някой има виждане по въпроса нека сподели.Става въпрос за 12v.
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: LED осветление

Мнение от MITKO70 »

Става много добре,видях го и аз ще сменям в караваната .Луничка 12диода -1,5вт.,12в. от Бриколаж ,около 10лв.Има и по-евтини оферти, но за 2-3бр.няма да спечелиме кой знае колко.Много добре става като се монтира на насочващо се тяло,но може и вградена,ако позволява.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
dobringeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 3:43 pm

Re: LED осветление

Мнение от dobringeorgiev »

Да, аз също препоръчвам ползването на светодиодно осветление в караваните. Много по-икономично е, а и светлината е по-качествена и трайна.
Аз лично предпочитам да си ги подбирам крушките и лентите от нета.
Последно пазарувах от тук:
http://vikiwat.com/led-lampi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mitko S
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 1:48 pm

Re: LED осветление

Мнение от Mitko S »

Здравейте, колеги
мисля да почвам да подготвям екипировка за къмпингуване и търся настолна лампа за шатра и палатка.
Харесах една на Варта : Къмпинг лампа VARTA 18760 Indestructible 5 W LED. В описанието и дават водоустойчива и удароустойчива. Вярно ли е това? Някой ползвал ли е такава? Заслужава ли си парите и да мина на някоя от 10-15 лева?
Благодаря предварително
boki speca
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1136
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 1:03 pm
Местоположение: Пловдив и Ямбол
Обратна връзка:

Re: LED осветление

Мнение от boki speca »

При колегите от форум ,,Направи си сам'' има всичко по темата.
Късмета е резултат от много добро планиране !!!
Mitko S
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 31, 2015 1:48 pm

Re: LED осветление

Мнение от Mitko S »

Благодаря, boki speca
ще потърся там за мнения!
riba4uk
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Авг 27, 2013 6:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: LED осветление

Мнение от riba4uk »

Аз използвам стар акумолатор от колата и диодна лента,свети повече от седмица като 60вата крушка.
don nino
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Дек 15, 2015 8:46 am

Re: LED осветление

Мнение от don nino »

Сега, да не правя реклама, но в OLX има поне две оферти за LED осветление на 12V, направено от LED-лента, но много грамотно - поставено в специална алуминиева шина с дължина 1 метър, а от лицевата страна е прозрачно ПВЦ. Изолирана и устойчива на външни влияния. Към тялото има кабел 5м. и накрайник - по избор...може и с две щипки за акумулатора, или пък накрайник за включване към запалката... Няма да казвам колко ярко осветява и колко е икономично... Не знам дали има алтернатива като цена-икономичност-осветеност.... 8)
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: LED осветление

Мнение от Тедо »

обърнете внимание на цвета на светлината /температура в Келвини - дневната светлина е около 4000К, топло-бяло /като свещ или крушка с нажежаема жичка е 3000К, луминисцентна лампа - 5000К... Гадното синьо-лилаво като на ксенон-менте е 6000-7000К/... Препоръчвам 4000К, а лентите които се продават най-често са 5-6-7000К и дразнят очите...
Аз щом си купя кола, веднага сменям крушките във всички плафони с LED модулчета, които са с вградена интегрална схема за регулиране на тока /а не с обикновен резистор като на "китайците"/ - ефектут е 8-10пъти по-малка консумация на ток и 2-3 пъти по-ярка осветеност...
petttto
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 2:29 pm

Re: LED осветление

Мнение от petttto »

Дам много добре си се сетил икономично е






Форум
galenik
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 1:04 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: LED осветление

Мнение от galenik »

Здравейте къде ги има LED модулчета с вградена интегрална схема че не можах да си намеря.Спорен ден!
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”