На палатка в Гърция

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

zaqssas
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 3:03 pm

Re: На палатка в Гърция

Мнение от zaqssas »

Здравейте, не можах да разбера окончателно може ли да опънеш палатка в Гърция на нерагламентирано място, т.е. ще ме глобят ли ако не я разпъна в къмпинг и мога ли да запаля огън да изпека нещо без да ме глобят, предстои ни ходене с приятели, но не покрай морето, а по към българската граница, колкото до въдици по сладководните водоеми разбрах, че само на места е забранен през пролетта. Ще съм благодарен за отговорите на запознатите.
Аватар
totezla
фен клуб-скобар
Мнения: 53
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 1:08 pm

Re: На палатка в Гърция

Мнение от totezla »

Здравей,zaqsses
за палатка няма проблем но виж за огъня може да си навлечеш неприятностти.
Въпреки това някой палят и огньове.
Ние сме с барбекю и газов котлон и се справяме чудесно.
Не прави нищо срамно нито пред другите нито насаме.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: На палатка в Гърция

Мнение от chirusa_bg »

Има проблем, както за палатка, така и за огън. И двете са запранени извън регламентираните места. Контрол няма никакъв, но това не значи, че е разрешено :wink:
Последно четох, че глобата за палатка е 150Е, за огън презполагам ще е по-сериозна.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
ivo73
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 10:13 am
Обратна връзка:

Re: На палатка в Гърция

Мнение от ivo73 »

Значи да имаме едно наум че и на плажа нямаме право да опъваме палатки въпреки че има доста както се вижда и от снимките
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На палатка в Гърция

Мнение от Redimido »

Честно казано, аз винаги се учудвам на липсата на контрол за такива работи в Гърция. Както и липсата на КАТ-аджии. Явно не си губят времето с глупости :) Но българите ще ги научим и на това. Както започна да става по северната част. Иначе регламентираните им къмпинги са страхотни и си струват всяко евро. Нямат нищо общо с нашта селяндурщина и мизерия.
vulkana
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 4:34 pm

Re: На палатка в Гърция

Мнение от vulkana »

Някой ходил ли е в селцето Керамоти и знае ли дали е проблем разпъването на палатка там...?
Аватар
eddy
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 4:48 pm

Re: На палатка в Гърция

Мнение от eddy »

По-миналата година бяхме на Керамоти за няколко дни, на палатки в боровата горичка западно от селцето никой нищо не ни каза, имаше и местни с палатки. Най-голям проблем бяха комарите за които ни казаха, че били защитен вид от еколозите и не пръскали...
s_toshkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 9:18 am

Re: На палатка в Гърция

Мнение от s_toshkov »

Колеги да попитам знаете ли места за къмпинг (неофициален ) в североизточна Гърция ?

Искам за няколко дни да сляза с приятели с една или две палатки точно надолу от Варна - някъде около Александрополис или където препоръчате ?

Други удобни места в региона или малки селца на брега на морето е евтини квартири около Александрополис да препоръчате ?
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: На палатка в Гърция

Мнение от Тедо »

трябва да си по-далече от р. Марица, защото е гранична зона и е пълно с военни/полиция
Аватар
north fox
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 5:47 pm

Re: На палатка в Гърция

Мнение от north fox »

Братле можеш спокойно да идеш на село Кастанец Гърция близко е до Турция но това да не те притеснява там Марица е много разлята има доста риба и големи сенки даже може да се каже цяла гора. Да не те притеснява че си на граничната зона гръцките полицаи са толкоз болни ку.... че хората хвърлят мрежи пак те се праят че не ги виждат. Ще ти хареса много. Приятно изкарване!
Не На браконерството !!!
Dacy
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 8:39 am

Re: На палатка в Гърция

Мнение от Dacy »

Здравейте, аз съм съпругата на Даци и ми е възложено да организирам кратка почивка на къмпинг в Гърция, предвид, че ще се пътува от София, ако може да е възможно най- близо.моля за предложения от ваша страна. Интересувам се също, на какво разстояние са тоалетните и баните от палатките- приблизително. Ако има сайтове от които бих могла да почерпя подробна информация, ще съм благодарна. Ровя се, но намирам само оферти без кой знае какви отзиви на реални хора. Харесах къмпинг Питцони и Реа. Предварително благодаря на всеки отзовал се.
BatPe6
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 9:51 pm
Обратна връзка:

Re: На палатка в Гърция

Мнение от BatPe6 »

Някой не е ли ходил скоро на къмпинг в Гърция ???
Дайте малко инфо
djina
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:54 pm

Re: На палатка в Гърция

Мнение от djina »

makari написа:Единия,на който ходя е обозначен с 1

Изображение

Изображение

Изображение

а другия се намира на около 15км от Неа Перамос в посока Солун.Има една стара кула отстрани на скалите,така че няма как да го сбъркаш

Изображение
Здравейте!
Моля за инфо за този къмпинг, който е отбелязан с 1. Миналата година ходихме в този район на диво и като се разхождахме в района видяхме къмпинга (мисля, че е същия), но не взехме никакви координати :? Цените бяха поносими и мислим тази година да не рискуваме със свободното къмпингуване. Ако имате някакви контакти или поне име да го потърся в нета ще съм ви много благодарна :D

И да питам тези, които са ходили в района, от другата страна на залива има едни огромни плажове, на картата ги разгледах, не сме стигали до тях, мисля, че това е плаж Амолофи, дали има там къмпинг?
eli123
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2015 8:12 am

Re: На палатка в Гърция

Мнение от eli123 »

gogibo написа: В допълнение на горното инфо: в този залив с Римската кула идват гърци от Кавала, Драма и други селища от вътрешността, като опъват палатките си още в края на Април и началото на Май. Идват само за уикендите,но палатките им си стоят за целия сезон. Има няколко каравани, които стоят там целогодишно...Дано съм ви бил от полза. Имам наблюдения и за още няколко подобни залива наоколо.
А имаш ли представа има ли наблизо чешма, от която мога да си налея питейна вода? Благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”