Шатра

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

xaxaa
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 3:22 pm
Местоположение: Карлово

Шатра

Мнение от xaxaa »

Здравейте, колеги искам да си купя шатра да е със стени отстрани....дайте някакви препоръки , ще се ползва 4-5 пъти за риболов и то предимно лятото цена около 100тина лева.Имах идея да си купя железа от магазина и да си направя рамките сам и отделнно брезент от тия за билбордовете където ги слагат и като пари ми излиза към 100-тина лева.Мисалта ми е дайте съвет който има опит в тия работи да си купя нова от магазин или да си я правя.Не можах да намеря такава тема моля шефчетата на форума да я изтрият или преместят темата ако е не правилна.Благодаря предварително живи и здрави :)
dreamworks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Авг 06, 2009 9:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Шатра

Мнение от dreamworks »

Мисля че ще ти излезе доста под 100 лева ако си я направиш ти.И ще стане доста по-здрава.
galenik
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 1:04 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Шатра

Мнение от galenik »

По разгледай в Практикер мисля че имат промоция на лятните стоки.
Аватар
stefan4etoo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1212
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 8:06 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Шатра

Мнение от stefan4etoo »

Щом можеш си я направи сам :drinkers: ,ще е много по здрава от практикерските а и ще знаеш че ти си си я правил :drinkers:
Галидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 2:00 pm

Re: Шатра

Мнение от Галидо »

Здрасти в baumax има за 100 лв. хубави шатри.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Шатра

Мнение от ВАЛЬО »

xaxaa написа:Здравейте, колеги искам да си купя шатра да е със стени отстрани....дайте някакви препоръки , ще се ползва 4-5 пъти за риболов и то предимно лятото цена около 100тина лева.Имах идея да си купя железа от магазина и да си направя рамките сам и отделнно брезент от тия за билбордовете където ги слагат и като пари ми излиза към 100-тина лева.Мисалта ми е дайте съвет който има опит в тия работи да си купя нова от магазин или да си я правя.Не можах да намеря такава тема моля шефчетата на форума да я изтрият или преместят темата ако е не правилна.Благодаря предварително живи и здрави :)
Колега писах някъде но сега нямам време да търся,според мен задължително си направи конструкцията щом можеш,тия който се продават няма да издържат и първия вятър.Купуваш нова шатра от най евтините трийсетина лева,хвърляш рейките и ползваш готовото платнище,конструкцията си я правиш по размера на рейките.Сега не мога но ако те интересува как измислих сглобките пиши ще ти обясня довечера.Става вечна евентуално след време сменяваш платнището.
Няма за какво толкоз да му се косим на живота,и без това няма да се измъкнем живи от него.
Аватар
KOllety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 5:36 pm

Re: Шатра

Мнение от KOllety »

След като можеш да намериш такъв брезент по добре си я направи сам железарията няма да ти излезе повече от 20-30 лв ! Малко по тежка ще е от купешките , но пък ще е и по здрава ! Вече за тежестта зависи от вида на метала , който ще използваш , може да направиш скелето от водопроводни тръби и фитинги , ако имаш стари такива у вас !
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Шатра

Мнение от delio-haidutin »

KOllety написа:След като можеш да намериш такъв брезент по добре си я направи сам железарията няма да ти излезе повече от 20-30 лв ! Малко по тежка ще е от купешките , но пък ще е и по здрава ! Вече за тежестта зависи от вида на метала , който ще използваш , може да направиш скелето от водопроводни тръби и фитинги , ако имаш стари такива у вас !
доста трудно ще е да се събере в 30-на лв.за железарията.Малко на изуст ще кажа-едно коляно пловин цол е 1,5лв,а тетката е около 2 лв,6 метра тръба половин цола- над 10лв.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Шатра

Мнение от ribarq_64 »

KOllety написа:След като можеш да намериш такъв брезент по добре си я направи сам железарията няма да ти излезе повече от 20-30 лв ! Малко по тежка ще е от купешките , но пък ще е и по здрава ! Вече за тежестта зависи от вида на метала , който ще използваш , може да направиш скелето от водопроводни тръби и фитинги , ако имаш стари такива у вас !
Аз имам същата идея,но не с водопроводни тръби-става много тежка.Продават се квадратни
тръби с различен размер.Те влизат една в друга и стават за сглобяване.
Поздрави и :drinkers:
gogo_tl
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:21 pm

Re: Шатра

Мнение от gogo_tl »

Колега ако си вземеш гумирана шатра тя е с малко по дебели рейки.....но ако си вземеш от тънките-шумолящи шатри ще трябва малко да я подсилиш т.е. на вс.пласмасови зглобки кадето влизат рейките да им сложиш от металните котешки езици...иликакто там ги наричат.С тях стягат гумените маркучи по колите.Слагаш навсякаде...пъхаш реика и затягаш колкото да излезе тя с усилие.Смени си и колчетата...продават ги тънки и къси... направи си по-дълги пр. от арматурно желязо.Разпъваш,закотвяш всеки крак от две страни и нямаш грижи...ако духа по силен вятър-махаш страниците.Приятни и успешни изгледи.
NE_ZNAM_KOI_SAM
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 3:08 pm
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Шатра

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

xaxaa написа:Здравейте, колеги искам да си купя шатра да е със стени отстрани....дайте някакви препоръки , ще се ползва 4-5 пъти за риболов и то предимно лятото цена около 100тина лева.Имах идея да си купя железа от магазина и да си направя рамките сам и отделнно брезент от тия за билбордовете където ги слагат и като пари ми излиза към 100-тина лева.Мисалта ми е дайте съвет който има опит в тия работи да си купя нова от магазин или да си я правя.Не можах да намеря такава тема моля шефчетата на форума да я изтрият или преместят темата ако е не правилна.Благодаря предварително живи и здрави :)
" брезент от тия за билбордовете където ги слагат"-този винил няма ли да спарва много като оранжерия ще е...
Аватар
des_koooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 510
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 6:40 pm

Re: Шатра

Мнение от des_koooo »

Продават се квадратни
тръби с различен размер.Те влизат една в друга и стават за сглобяване.
Поздрави и :drinkers:[/quote]

Аз лично, не съм виждал такива квадратни тръби. :shock: Може и да са ги измислили вече,знаеш ли? :D
Това се нарича профил,колега. :drinkers:
Всеки понеделник ме мъчи
въпроса:Почивни дни въобще
имаше ли?
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Шатра

Мнение от ВАЛЬО »

des_koooo написа:Продават се квадратни
тръби с различен размер.Те влизат една в друга и стават за сглобяване.
Поздрави и :drinkers:
Аз лично, не съм виждал такива квадратни тръби. :shock: Може и да са ги измислили вече,знаеш ли? :D
Това се нарича профил,колега. :drinkers:[/quote]

Да нарича се профил ,но ако влезеш в склад за метали ,и кажеш квадратен профил могат да ти дадат и плътен,кажеш ли квадратна тръба веднага знаят :D но това е друга тема.

Около 40 минути писах обяснение как съм си направил тента от квадратни тръби и като да го изпратя ме изхвърли и поиска регистрация,нещо се е скапало с компютъра ми.Сега ме мързи да пиша отново.Цялата тента ми излезе около 140лв но е изключително здрава и лесна за сглобяване.Ако можеш да заваряваш и по малко от 100лв..Ако някой го интересува конструкцията пишете ще се напна да пиша пак.
Няма за какво толкоз да му се косим на живота,и без това няма да се измъкнем живи от него.
Аватар
KOllety
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Пон Мар 24, 2008 5:36 pm

Re: Шатра

Мнение от KOllety »

Такива квадратни профили не съм виждал , сигурно има , то какво ли не измислят ! По добре хубаво разгледай къде какво има , а за водопроводните тръби и фитинги както съм писал по горе идеята ми беше ако има стари у вас на вилата или ако си сменял с пвц и пазиш старите иначе тежестта ще е доста голяма .
ribarq_64
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 4:53 pm
Местоположение: Драгоман

Re: Шатра

Мнение от ribarq_64 »

des_koooo написа:Продават се квадратни
тръби с различен размер.Те влизат една в друга и стават за сглобяване.
Поздрави и :drinkers:
Аз лично, не съм виждал такива квадратни тръби. :shock: Може и да са ги измислили вече,знаеш ли? :D
Това се нарича профил,колега. :drinkers:[/quote]
Много смешно........що ли се занимавам.............
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”