Мнение за шатра???

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за шатра???

Мнение от nasco2 »

Темата си смени посоката, но да си кажа и моят опит с метровските шатри. Първата ми шатра изкара до първият по силен вятър и тръбите се огънаха, и на халките се скъса. Анализирайки нещата с втората постъпих по следният начин. Тръбите от краката на старата ги нахлузвах върху снадките на горните по тънки тръби, така избегнах гъненето и чупенето на тънките тръби по покривната част. На всеки ъгъл слагах по две допълнителни въжета вързани за пластмасовата снадка на тръбите, под ъгъл 45 градуса спрямо фабричното въже което е на халката, по този начин усилието върху халката спада доста. Така разпъната шатрата ми беше вярна близо 10г. Някои от Вас са я виждали по националните срещи. И в момента шатрата си е жива и здрава, подарих я на Цецо от Враца, да е жив и здрав да си я ползва на яз. Влашки дол.
Аватар
diD0
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 528
Регистриран на: Вто Дек 13, 2011 8:49 pm

Re: Мнение за шатра???

Мнение от diD0 »

Не ми стана много ясно тия хармоники по 130-150лв в олх примерно бъде ли ги с 4 въжета понасят ли на вятър ,трябва ми за сянка и евентуално със 3 страници за нощувка. Благодаря
Изображение
mishkata_mp
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Пон Юли 18, 2011 1:15 pm
Местоположение: Кубрат

Re: Мнение за шатра???

Мнение от mishkata_mp »

И така след като сте ги ползвали тези шатри вече няколко фодини, бихте ли споделили сегашното си мнение за тях
Joro9090
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Авг 05, 2012 8:50 am

Re: Мнение за шатра???

Мнение от Joro9090 »

И аз имам отнесени 2 метровски шатри. Втората я бях опасал отвсякъде с въжета и сезали, ама не. Бях я вързал и с два-три ката сезал и за палатката, но като задуха тоя вятър на Жребчево и дъжд из ведро вече виждам че е пътник и докато се чудя дали да изляза да отрежа сезала към палатката да не повлече и нея той вятъра я отнесе. Добре че палатката е бетон и бях вързал сезала за стоманените рейки.
И понеже нямам засега намерение да давам 150 и нагоре лева ще тунинговам третата. Тази идея с пяната на колегата по-горе е много добра. Тези тънки рейки тръгват да се гънат първи и оттам всичко отива по дяволите.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”