Проблем с печката на караваната !

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Проблем с печката на караваната !

Мнение от гуслар »

Колеги, имам проблем с клапана на печката на караваната ! Искам първо да се извиня, че нямам никакви технически умения, и е възможно да обяснявам много.Пуснах днес печката и ми замириса на газ.Напоих гъба със сапунка и видях че излиза газ, от върха на клапана или върха на регулатора на газта. Развих няколко гайки и свалих джаджата . После развих дветв болчета и видях пружинка и месингов конус който влиза в корпуса на клапана. Като гледам няма кой знае какво в него ,но не знам какво да правя ! Моля за съвет !
И падащата звезда е била изгряваща .
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с печката на караваната !

Мнение от MITKO70 »

гуслар написа:Колеги, имам проблем с клапана на печката на караваната ! Искам първо да се извиня, че нямам никакви технически умения, и е възможно да обяснявам много.Пуснах днес печката и ми замириса на газ.Напоих гъба със сапунка и видях че излиза газ, от върха на клапана или върха на регулатора на газта. Развих няколко гайки и свалих джаджата . После развих дветв болчета и видях пружинка и месингов конус който влиза в корпуса на клапана. Като гледам няма кой знае какво в него ,но не знам какво да правя ! Моля за съвет !
Здрасти.Ще оправим проблема,с това се занимавам. :wink: Само ,че дай малко по-подробно,излиза газ от върха на клапана/регулатора /на газта при бутилката или крана на печката?Печката е сигурно Трюматик/Трюма/,виж модел ,пише го на капака,или като го свалиш трябва да има табелка.Най-добре направи снимка на това което изпуска.Не прави експерименти със ТНТМ ,самоделни ремонти,може и по-лошо да стане.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Re: Проблем с печката на караваната !

Мнение от гуслар »

Здравей колега !Надявах се на твоето компетентно мнение . Газта излиза от регулатора над гайката , която придържа клапана към корпуса на печката ,малко под щифта на който се закача пръчката за реглаж . Караваната ми е" Елдис" английска ,печката не е палена с години понеже до сега се топлих на ток.
И падащата звезда е била изгряваща .
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Проблем с печката на караваната !

Мнение от MITKO70 »

За това ми се стори странно описанието на проблема,от къде изпуска.Щом е англичанка караваната,печката е CARVER,не е Трюма и за съжаление не мога да ти помогна ,нямам опит с английските печки.Сега в момента реставрирам една английска каравана,но там е още по-зле работата,липсва целия този регулатор от където ти изпуска газ,просто го няма,както и ел.пиезото ,нищо не става.Човека си търси сега друга от Англия,ако намери и я видя ,ще мога да ти кажа за какво става дума.Телата на печките Трюма и Карвер са еднакви ,но управление,кран,запалване са различни.Все пак направи снимки на на печката при свален капак,да го видя как е там където се закача пръчката за регулиране,кой модел Карвер е,пише го на капака.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”