Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
funterisk
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 11:03 am

Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от funterisk »

Здравейте Колеги,
Интерсувам се от това как стоят нещата около язовир Голям Беглик. Няма почти никакво инфо в нета, а пък дочух, че били устроени къмпинзи около гьола и не може да спиш безплатно на палатка. Искам да знам до колко е достъпен с кола и дали има места, които не са с много стръмни брегове подходящи за разпъване на двуместна палатка. Как стоят нещата с тези къмпинзи някой знае ли? И не най-накрая какво се вади в момента.
Благодаря ви предварително!

Поздрави и наздраве :)
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от Каба Тоньо »

Колега, язовира е сред най красивите но от към риболов е доста слаб.Костурчета рядко по едри от 300-350 гр, перки и редки каракуди. И от дветре страни има път що годе достъпен за автомобил.Може да опънеш палатката без да се притесняваш. Бреговете не са стръмни в по голямата си част. За съжаление гопренаселиха за по макло от 8 години сатана катун. Много народ ходи и мног народ цапа. Каравани доста са се остановили , не знам какъв е реда на нещата ,но подозирам че има и много незаконни. Удобен вариант е да продължиш по пътя, стената да ти остане от ляво 600-700 метра асфалта свършва. Черен път продължава надясно през горат покрай брега. Лош е има доста корени а и това място го превърнаха в катун за 2-3 години. О т каравани няма място за палатки , но заливчето държи костур. Успех и дано хванеш хубави костури и перки.
asen77
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Май 21, 2013 7:58 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от asen77 »

funterisk написа:Здравейте Колеги,
Интерсувам се от това как стоят нещата около язовир Голям Беглик. Няма почти никакво инфо в нета, а пък дочух, че били устроени къмпинзи около гьола и не може да спиш безплатно на палатка. Искам да знам до колко е достъпен с кола и дали има места, които не са с много стръмни брегове подходящи за разпъване на двуместна палатка. Как стоят нещата с тези къмпинзи някой знае ли? И не най-накрая какво се вади в момента.
Благодаря ви предварително!

Поздрави и наздраве :)
По добре се орентирай към Широка поляна природата е същата и места за палатки има достатъчно.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от firepd69 »

asen77 написа:
funterisk написа:Здравейте Колеги,
Интерсувам се от това как стоят нещата около язовир Голям Беглик. Няма почти никакво инфо в нета, а пък дочух, че били устроени къмпинзи около гьола и не може да спиш безплатно на палатка. Искам да знам до колко е достъпен с кола и дали има места, които не са с много стръмни брегове подходящи за разпъване на двуместна палатка. Как стоят нещата с тези къмпинзи някой знае ли? И не най-накрая какво се вади в момента.
Благодаря ви предварително!

Поздрави и наздраве :)
По добре се орентирай към Широка поляна природата е същата и места за палатки има достатъчно.
ШП е "бетер'' Г.Беглик.Ако ме разбираш :D
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от Д-р Флекс »

В момента нивата и на ШП и на Голям Беглик постоянно спадат. Докато за стръмно-брежния Беглик това е по-скоро положително, понеже се откриват повече места за лагеруване, за плитката ШП е потенциално катастрофално, с широките кални ивици, които се образуват покрай водата. И е студ, сутрин температурите са под 7 градуса :wink:
funterisk
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 11:03 am

Re: Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от funterisk »

Мерси за полезните отговори!
На Широка откъм Кавал Тепе много ли е пренаселено и нивото продължава ли да спада?
Относно Голям Беглик всяка година се провежда един фестивал там и се пренаселвало, а някъде четох, че през останалото време от годината когато няма фестивал били заградили и май се плаща (незнам дали е фалшив слух). При всикчки положения ще имам инфо другата седмица съм там.
funterisk
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 30, 2015 11:03 am

Re: Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от funterisk »

Колеги, има ли някой с повече инфо за нивото на Широка Поляна?
Благодаря!
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Около Васил Коларов ( Голям Беглик)

Мнение от Каба Тоньо »

На Широка Поляа е мноооог яко ама и там какъв панаир е...като се почнат вечер едни чалгиии....кризата изкара много животни от града. До скоро се подиграваха на хората които лагеруват, а сега всеки 2ри чалгар го раздава специалист къмпингар. Преди киснеха по квартлани кръчми със селските си ризки с обърнати яки ама ся нема кинти вече и се преориентираха.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”