Пикник и риболов на яз.Бебреш

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
valsar
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 11:31 am

Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от valsar »

Колеги,налага се да карам малкия на лагер в с.Скравена и в тази посока в нета открих яз .Бебреш.
Питането ми е има ли там и къде са удобни места за къмпингуване в близост до водата заедно с колата и знае ли някой как е там сега нивото ,че напоследък няколко места ,които посетих около Сф -язовирите са доста източени и само шавари и никаква риба.Е ,верно е че аз съм лаик рибар,но така се изказаха и по- печените рибари от мен.
Приемам и всякакви съвети и за лагера и за риболова...
snake94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 9:30 am
Местоположение: гр.Ботевград

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от snake94 »

Здравей,колега! :) Удобните места за къмпингуване са основно на противоположната страна на стената на язовира(по-късно мога да опитам да ти дообясня със сателитна снимка защото сега ще ходя на работа).Като цяло няма закачки,чист е язовира,точно там се влива и малка река и е по-вероятно да хванеш някоя друга риба. Иначе риболова там в последно време е слабичък постоянно се източва и нивото играе но от време на време се хваща по някое рибе основно клен,червеноперка и уклей,миналата година по това време се хващаше и някой друг скобар и приличен костур за тази година нямам такава слука. Дълбочината е около 2-3 метра както казах нивото се мени. Иска си хранене и стреляне на бял червей :)
valsar
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 11:31 am

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от valsar »

Благодаря ,колега! :-)
А как е най- удобно да се стигне до там....има ли отбивка от магистралата към по- пряк път...че не открих такава в гугъла...?
snake94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 9:30 am
Местоположение: гр.Ботевград

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от snake94 »

В случай че ще ходиш до Скравена първо ти е по-удобно от там но има и път през Витиня но не знам в какво състояние е ако искаш драсни един телефон да ти обясня а по-късно ще ти кача снимка.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от G.Petkov »

valsar написа:....има ли отбивка от магистралата към по- пряк път...че не открих такава в гугъла...?
До устието на язовира, където те насочи колегата snake94 се стига по асфалтов път!
Не знам защо не го виждаш!

От магистралата се слиза:
- в посока София - Варна, непосредствено преди втория тунел в дясно има стръмно спускане;
- в посока Варна -София, при бензиностанцията Лукойл, пак в дясно;
- по стария път Ботевград - София се вижда с просто око къде е устието;
snake94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 9:30 am
Местоположение: гр.Ботевград

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от snake94 »

http://prikachi.com/images.php?images/654/8235654v.jpg това е първият вариант,в случай че искаш направо от магистралата да слезнеш(посока София-Ботевград това е преди входа във втория тунел и обратното ако е Ботевград-София точно до изхода) :)
http://prikachi.com/images.php?images/655/8235655b.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/656/8235656L.jpg Качил съм повече снимки за по-ясна представа :)

А това е другия вариант,който е директно от с.Скравена :)
http://prikachi.com/images.php?images/658/8235658B.jpg
Надявам се да съм бил полезен малко са нескопосани снимките но бързам :)
valsar
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 11:31 am

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от valsar »

Първо ще ходя на язовира и после в края на преживяването до Скравена,но понеже ще съм натоварен с маса багажи и жена с две деца,а колата ми е пасат 2 комби и не е много високо,особенно натоварена,та се интересувам ако сляза от магистралата идвайки от Сф....да не заседна с вси1кото кралско войнство.
Другите пътища идвайки от към Ботевград ги виждам на картата ,но отбивката от магистралата към язовира не я открих.
valsar
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Май 06, 2010 11:31 am

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от valsar »

Всъщност съм объркал тунела....сори....открих пътя.Благодаря за помощта!!!
Ако някой му се ходи натам в петък следобяд тръгвам и може би ще се съберем поне 2-3 рибари...ще носим и лодка, и ракия... ,и риба за скарата за всеки случай ;-))
0878 826 530 Валентин
snake94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 9:30 am
Местоположение: гр.Ботевград

Re: Пикник и риболов на яз.Бебреш

Мнение от snake94 »

В петък след обяд и аз се прибирам след работа към Ботевград и евентуално ако нямам работа у нас може да намина да похвърляме :)
П.С. Имай на предвид,че на Бебреш доста често преобладава ветрец :)
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”