да си покажем палатките ;-)

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

да си покажем палатките ;-)

Мнение от Dimy »

Хайде колеги които има желание да си покаже палатката и да каже някоя дума за нея . :fishing8:
4392_1057568725717_2054764_n.jpg
1743535_10203009867833902_5789271946178768071_n.jpg
10689912_10203027075184075_7976603987412845126_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
dizela_88
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пон Сеп 22, 2014 6:13 pm
Местоположение: Якимово , Монтана

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от dizela_88 »

Качването от PC не трябваше ли да става само с влачене на снимката в мнението ?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от chirusa_bg »

Не, но става само с натискане на бутончето "качи"
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от Dimy »

Дойде и новата палатка , утре ще я тествам на Бункера . дано задържи само времето!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от lusienn »

Аз ползвам вече малка палатка-2-3 кг.

Предимството е че взима малко Багаж,и бързо се разпъва и събира.

Една такава ми изкарва 3 сезона и я сменям с нова-за 25 лв.

На теб-тая голямата ще ти създава много главоболия на Искъра-предвид Бурите които излизат внезапно.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от Dimy »

На тая марка палатките ги дават едни от най- добрите , не съм ги ползвал преди , но китайката на Копринка какъв вятър преживя .Почти до долу лягаше. Като цяло големите палатки са удобни поне за мен , за 1-2 нощувки стават малките за повече са неудобни , ако и жената дойде цирка е голям в малката :-)))
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от lusienn »

Мойта жена изкарва една вечер в малката палатка-2 на 2 е с надуваем дюшек,и иска в къщи.

Имах и голяма като твойта но и се счупи едната пръчка при една Буря-та може да се вземат и 2 малки палатки за повече време.

То на Искъра и на Караваните форселите се късат при яка Буря,а такива се случват поне 3-4 всяка година,с ураганен вятър и градушка.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от Dreamer85 »

Точно тази палатка Outweel nevada M,ме съмнява да се счупи при каквато и да е буря.Отдавна и се точа,но пусти пари.Честито за отличния избор.
Това е моята палатка.Евтина китайка,но съм много доволен от нея.Ходим по трима-четирима за 2-3 нощувки и събира всичко.Багажи,масата с столовете и спалните са широки по 1.4м.
Изображение
Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от Dimy »

Екстра е твойта ,имаш голям навес и рейките са отвън. А Невадата беше последна бройка и я взех доста изгодно
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от Dreamer85 »

Да аз точно такъв тип търсех,с две спални и цялата врата да се маха.Тя между другото може да се слага и по средата,което е много удобно.ако не е тайна,откъде си взе палатка и за какви пари,защото гледах в кампингрокс я няма вече?
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от Dimy »

От там беше последната ;-) 700лв , аз съм доволен от тях имат добри продукти и са коректни.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от lusienn »

За повече време е по удачно да се ходи с тента със страници,които вечерно време се затварят-или залепват ако са им ушити

самозалепващи лепенки.Новите тенти,са на принципа на Хармониката,по здрави са и плата не пропуска силното слънце през лятото.
volvo 031.JPG


Вътре се събира всичко-походни легла,хладилник фризер и маси,при по студено време може и печка на газ.


В тоя бивак спиме на 7 походни легла 3 маси и все едно си си у вас-Банята и тоалетната на вън. :D



Цената на една такава тента е по ниска от тая Палатка Невада,и материялите са по солидни и здрави.

Другото което е че може да я слагаш навсякъде,без значение дали е равен терена и дали има камъни .

То сигурно и други може да се похвалят,аз това ползвам като съм на Риба.

Но и на такъв бивак ходим с 1 пикап и още 2 големи коли натоварени до горе,и отзад по една лодка се тегли на теглич,и още 2 отгоре вързани с колани.

Важно е Риба да има,щото иначе няма смисъл от това оборудване.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
rsimeonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 9:41 am

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от rsimeonov »

Ето я и моята.Държи добре на дъжд и вятър.
DSC00754.JPG
DSC00662.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Joro9090
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Авг 05, 2012 8:50 am

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от Joro9090 »

Аз съм много доволен от тази. Имам я от 5 години и е издържала доста бури и ветрове. В преддверието се ходи прав и е по принцип за 4 човека, но спокойно сме спали 6.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
st_beer
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 361
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 1:10 pm
Местоположение: Ямбол

Re: да си покажем палатките ;-)

Мнение от st_beer »

Излетите,лагеруването,почивките и риболова на палатка е едно от най-любимите преживявания и не пропускам да го правя когато имам възможност.Разполагам с две палатки . Едната ми е наследена от родителите и е на повече от 30 години,но никога не бих я заменил за леките и тънки съвременни. В никакъв случай не казваме обаче,че новите леки модели не са добри и други такива оплювания.
Неудобството е ,че когато човек реши да почива на палатка нещата не свеждат само до една палатка,а си иска сериозно оборудване за да се прекара едно хубаво лагеруване с много удобства. Когато отивам на риболов с една или две нощувки изобщо не го мисля и качвам една лека китайка и един дюшек надуваем. Когато обаче се стягам за повече нощувки направо колата се напълва до тавана с багаж и тогава вземам платката тежка категория. Освен платката се почва маса,столове,туба за вода,хладилник,петромакс,котлон газов ,барбекю и т.н
Това обаче никога не ми е тежало да го правя и мога само да кажа ,че за мен никоя почивка на хотел не може да ми замени почивката сред природата на палатка.
Ето ги и моите палатки:
Едната е като тези купена от бриголажа за смешни пари и е за кратки нощувки,но не дай си боже да те запука дъжд.
Изображение

Това е другата ми палатка,която е от времето на социализма и е закупена от чехите от родителите ми. Спокойно мога да кажа,че я ползвам от дете и ми навява страшно много спомени както и е преживяла много хубави дни и доста бури .

Изображение Изображение
Hobie Mirage Outback
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”