Дюшек, постелка шалте за палатка

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

mitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 4:01 pm

Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от mitrov »

Здравейте! Днес се сдобих с чисто нова палатка Зайо Норск 2 и започнах да се оглеждам за дюшеци, постелки или шалтета за нея. Определено ще я ползвам от ранна пролет до есента. Търся нещо сравнително евтино, с размери 190/200 на 140 см. и с височина до към 15 см, тъй, като не искам да отнемам от височината на палатката. Моля, ако някой има мнение, съвет или опит да сподели!
Благодаря!
sadechev
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 6:16 pm

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от sadechev »

Най-добре си вземи от самонадувните постелки,компактни са и изолират добре от неравностите.
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от gergi762 »

Нещо такова,те устройва https://www.adventure.store.bg/p77788/n ... atrak.html
Остави само стъпки
mitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 4:01 pm

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от mitrov »

Никъде не пише каква им е височината. Но благодаря!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от Петър Недев »

Надуваемите държат много студено. При по хладно време измръзваш. По добре си вземи от военните шалтета. 5-6 см са дебели,отдоло гумирани и са много удобни и топли. А и цената е около 20-25лв нови. 2бр ще ти заспят в палатката.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от oneillbgm »

Купих си надуваем дюшек Intex зелен с вградена помпа - ширина 137х дължина 191х височина 22 см. от тази обява https://www.olx.bg/ad/naduvaem-matrak-d ... 186cf24cec. Използвах го лятото само, но не беше студено с него, въпреки, че имаше студени нощи. Но за следващият сезон бих си взел самонадуваема постелка 8-10см.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от gergi762 »

mitrov написа:Никъде не пише каква им е височината. Но благодаря!
Пише я по-долу в описанието,на всички е 22см.
Остави само стъпки
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от Dimy »

sadechev написа:Най-добре си вземи от самонадувните постелки,компактни са и изолират добре от неравностите.

то това е най -доброто поне 5 см дебело ма и цената им е дебела да не говорим за 7,5 или 10см :drinkers:
иначе евтин и удобен вариант за мен е интекс и отгоре шалте евтино . иначе само интекса става за жегите но след 10-16 пъти започват проблемите с тях.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от oneillbgm »

Dimy написа:
sadechev написа:Най-добре си вземи от самонадувните постелки,компактни са и изолират добре от неравностите.

то това е най -доброто поне 5 см дебело ма и цената им е дебела да не говорим за 7,5 или 10см :drinkers:
иначе евтин и удобен вариант за мен е интекс и отгоре шалте евтино . иначе само интекса става за жегите но след 10-16 пъти започват проблемите с тях.
Именно. Intex е евтиният вариант. Изкара ме това лято, става и за следващото, но на последният риболов преди 2 седмици забелязахме с приятелката ми, че спада вече от самосебе си и когато единият стане през нощта, другият ляга на земята. Да не говорим, че на братовчед ми дюшека направо се скъса около вградената помпа. отново тогава. Постелка 10 см е страхотен вариант с хубава цена. Но тези варианти са за компактна употреба.

Вече съм решил за догодина да се оборудвам с броли на Тракер и сгъваемо легло. Удобствата вече са на първо място. С тези тесни ниски палатки и тези надуваеми дюшеци, това е за преходи, а аз съм на риболов с автомобил и има място за повече лукс. Добрият сън е на първо място, за да съм отпочинал, а не да се прибера от почивка убит като куче.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от gergi762 »

Аз моя INTEX го ползвам 3 години без проблем,но съм 70кила,мой приятел над 100кила,го скапа на второ-трето ползване.На мен си ми е супер удобен.
Остави само стъпки
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от oneillbgm »

И аз съм 70 кила, приятелката ми е 55 кила и въпреки, че е двоен се скапва, вече издиша от някъде.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от Dimy »

Колега има и по качествени надувни , на други марки но всичко е до пари , един приятел си кара дунапрен. Но не се заблуждавай ,че като си с кола има място за много багаж , аз съм с комби и като кача катуна за седмичен риболов и едвам го натъпквам !
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от oneillbgm »

Coleman е една доверена марка за мен с качествени палатки, дюшеци, постелки и какво ли не... но си има цена, както каза.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
krasin
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пет Ное 02, 2007 4:25 pm
Местоположение: София

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от krasin »

5 мм подложка за ламиниран паркет...
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Дюшек, постелка шалте за палатка

Мнение от КАЯ »

С 5 мм подложка нищо не правиш. Има туристически постелки от разпенен полипропилен. Различни дебелини и са леки. Иначе за походно легло провери на пазара на Богров има един който продава военно оборудване. Има едни алуминиеви. Хич не са лоши. От стабилни профили около 60 лв. мисля бяха. нищо общо със старите походни легла.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”