Къмпингуване

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
sveto92
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 10:50 pm

Къмпингуване

Мнение от sveto92 »

Здравейте,
след дълго време реших най-сетне да се реша да отида за 1-2 дена къмпингуване на палатка ( и евентуално риболов). Въпросът ми е - какво стана със забраната за къмпингуване сред природата? Има ли някакви забрани и ако да - какви> "Специално отредените места за къмпингуване" искам да ги избегна, предпочитам да си спестя голямата навалица и мизерия.
От години все се каня да ходя на палатка, и все нямам възможност (най-вече откъм транспорт). От година имам и палатка, която горката стои и събира прах, все още неизползвана.

Благодаря предварително
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Къмпингуване

Мнение от Петър Недев »

Няма никакви забрани.Само внимавай с огъня и като си тръгваш,си събери боклука.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Къмпингуване

Мнение от kiril_bulgaria »

Ако си палил огън, хубаво го изгаси и след това разхвърли пепелта и въглените наоколо, за да не остане черно петно.
А дъжда и вятъра за кратко време ща заличат следите от твоето пребиваване и възвърнат синхрона в природата.

Но покрай Черноморието имаше някакви забрани. Сигурен съм, дори имаше заповед от кмета на Царево.

Помисли за охраната на палатката, докато спиш. Важната думичка - докато спиш! И да не си само ти, бъдете група. В какви времена живеем. Помогни си сам, за да ти е мирна главата.

Разгледай тези теми:

Умения за Оцеляване» Лагерни сигнално-охранителни системи & Пиро и Ел. техники + Бушкрафт
http://forum.xenos-bushcraft.com/viewto ... id=444&p=1

Безжична аларма за охрана на шаранджийски бивак
viewtopic.php?f=21&t=85778

Сигурността ни когато спим.
viewtopic.php?f=29&t=18691
Изображение
sveto92
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 10:50 pm

Re: Къмпингуване

Мнение от sveto92 »

Значи само в Националните и Природните паркове е забранено, което изключва една голяма част от Балкана и Родопите?
Иначе това за безопасността докато спя е 1 от основните причини да не искам да съм на място, където има много хора. На Лакатник последните години чувам за доста кражби.. а едно време беше идеалната дестинация около София за тази цел.
Но супер, че е отпаднала онази простотия с пълната забрана за диво къмпингуване.
Наскоро се сдобих с кола, та вече най-сетне мога да изтествам палатката като бял човек. Сега остава да поразровя и къде в близките 200км от София има хубави спокойни местенца за риболов, които да не са пренаселени (т.е. чисти и уютни, защото каквото и да си говорим, там където има много хора, си е мизерия. Не всички си събират боклука... видиш ли тези няколко найлончета много натежават..) и да има все пак достатъчно риба за лаици които не са много много напреднали в риболова :D
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”