Извънбордов двигател - "2Т или 4Т?"

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Извънбордов двигател - "2Т или 4Т?"

Мнение от rikitikitavi »

Говоря за колегите с двигатели над 10коня. Защото реално за стандартната лодка в нашето море3,30-3,360 с такива двигатели са. От там вадя разхода.
Колкото до мен повече от 6-7часа на ден в морето трудно да ме задържиш. Ама аз съм си изключение от стандарта и не ставям за статистиката.
Пп от тебе си взех първия четиритактов 2,6коня и четири години съм бил много доволен. Нямам забележки и сега е при нов собственик и той доволен.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Извънбордов двигател - "2Т или 4Т?"

Мнение от promarine »

rikitikitavi написа:Говоря за колегите с двигатели над 10коня. Защото реално за стандартната лодка в нашето море3,30-3,360 с такива двигатели са. От там вадя разхода.
Колкото до мен повече от 6-7часа на ден в морето трудно да ме задържиш. Ама аз съм си изключение от стандарта и не ставям за статистиката.
Пп от тебе си взех първия четиритактов 2,6коня и четири години съм бил много доволен. Нямам забележки и сега е при нов собственик и той доволен.
Радвам се, че си останал доволен от двигателчето.
Сметките обаче са ти малко объркани. Разликата в разхода при 15 коня двутактов и четиритактов е по-малко от 2л/час при максимално натоварване на двигателя. За да изразходиш за 25 лева повече гориво, това означава по груби сметки да караш за един риболов по 7 часа на пълна газ /или измерено в разстояние да изминаваш за един риболов по около 250 км/. Дори да ловиш по цял ден на тролинг с временни премествания на пълна газ, мога да се обзаложа, че за един 10 часов ден риболов няма да изминеш повече от 100 км. Разликата в разхода ще е максимум 10 лв (а при 10 кс няма да превиши 7 лв).
При 50-60 к.с. двигател е вече по-реално да докараш 25 лв разлика в разхода на гориво за един риболов, така че при по-големите мощности наистина 4-тактовия е напълно оправдан (още повече, че никой не мъкне 40 коня мотор на ръка).
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”