Инвертор, от 12V на 220V

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Инвертор, от 12V на 220V

Мнение от YAROSHKH »

Търся си инвертор за нужди по поляните. Т.к. видях голямо разнообразие от видове и цена, ще съм благодарен Аза мнение от личен опит. Наясно съм ,че скъпите с пълна синусите са най-добри - ама БЮДЖЕТ !
Ще включвам 700 W уреди за изграждане на бивак,като лентов шлайф ,ъглошлайф , евентуално електрическа резачка ( такива уреди имам , не ми се дават нови пари за моторни такива). Има инвертори с модифицирана синусоида по70-80лв. 2000W. С достатъчното запас , дали ще захранват тези уреди ? Говорим за кратки интервали на ползване - по10-15 минути.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Инвертор, от 12V на 220V

Мнение от HAZART »

Първо инвертор 1500-2000w е добре. Второ с модифицирана синусоида има вероятност да изгориш уредите ,защото ще загряват ел.моторите. Лично аз съм работил с бормашина и не изгоря но така твърдят инженерите,че не е добре за ел.моторите.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
YAROSHKH
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Мар 14, 2012 5:03 pm
Местоположение: гр.Варна

Re: Инвертор, от 12V на 220V

Мнение от YAROSHKH »

А с какъв инвертор беше ? Защото вчера се чук с двама търговци и бяха категорични,че не стават. А при малък товар,мисля че не би трябвало да има проблем. Под малък товар имам предвид по-бавно подаване на инструмента за да се разтовари уреда и не черпи голям ток от инвертора. Нали при моторите тока зависи от товара.... Би следвало, така разсъждавам , че би имало проблем ако назоря машините с голяма стъпка на подаване , голям натиск към рязаните елементи и по този начин натоваря повече мотора. Така ще има повече консумация , както и повече реактивна енергия.... Което било проблем на модифицираните инвертори.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Инвертор, от 12V на 220V

Мнение от HAZART »

Инвертора беше "куче марка" китаец 1500 w.При модифицираната синусоида на напрежението най-общо казано се "объркват" електромагнитните полета на електромоторите и започват да загряват. Може да изгорят веднага а може и да карат с години "Божа работа". Този вид инвертори основно се използват за ел. уреди без ел.мотори (осветление,телевизори,компютри и тнт).
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Инвертор, от 12V на 220V

Мнение от КИРО »

Eeee,нали и помпата на парното върти бре?
Амаааа,една година реших да пусна инкубатора към УПСа,и стана фал.
Останах без УПС,веднага в техномаркет,145лв нов за комп,1000VA-към 660W.беше,
та спасих малко положението с него.
После се усетих,че в инкубатора имаше и вентилатор,та май той ми направи номера.
Мисля че,за компютрите UPSа дава чиста синосоида,но първо му пусни осцилографа
и виж какво дава на изхода,тогава включвай машинките.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
avtofen
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 30, 2019 9:33 am

Re: Инвертор, от 12V на 220V

Мнение от avtofen »

Много добър бюджетен вариант пълна синусоида 1000W 12V-220V https://xpi.bg/solarni-sistemi/solarni- ... w-off-grid
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”