Двигател мнение

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
Saltwater™
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 11:54 am

Двигател мнение

Мнение от Saltwater™ »

Изображение
По родните сайтове се предлагат подобни двигатели, двутактови и четиритактови. Първите са доста шумни и ще се наложи да се прави заглушител, заслужават ли си общо казано за внасяне монтажи при риболов на шаран?
Аватар
Saltwater™
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 11:54 am

Re: Двигател мнение

Мнение от Saltwater™ »

Виждам че двутактовите дори с заглушител са доста шумни, но и по-силни. Как са като здравина и двата модела, могат ли да се ползват на ниски обороти? Доколкото разбрах са с ротационен съединител който се зацепва според това колко даваме газ.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Двигател мнение

Мнение от gogibo »

Двутактовите са много шумни и им трябват обороти.Четиритактовите са тихи и на ниски обороти - "миришат" бензина.Ако си сръчен–погледни тук–viewtopic.php?f=29&t=47143
Ако имаш проблеми,ще ти помогна.Имам и нова разработка,алуминиева и осъвременена.
Аватар
Saltwater™
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Апр 01, 2018 11:54 am

Re: Двигател мнение

Мнение от Saltwater™ »

Благодаря за мнението, имам голяма ямаха за тролинг но си взех една лодка 250 на барк за внасяне на монтажи примерно 250-350 метра. Тоест ми трябва нещо леко колкото да разпъна монтажите и да не вдига много шум, мислих и за ел.мотор но може да ми потрябва да натоваря две лодки с багаж за трудно достъпни места на водоема на няколко километра дистанция.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Двигател мнение

Мнение от gogibo »

Saltwater™ написа:Благодаря за мнението, имам голяма ямаха за тролинг но си взех една лодка 250 на барк за внасяне на монтажи примерно 250-350 метра. Тоест ми трябва нещо леко колкото да разпъна монтажите и да не вдига много шум, мислих и за ел.мотор но може да ми потрябва да натоваря две лодки с багаж за трудно достъпни места на водоема на няколко километра дистанция.
Така като ти чета намеренията-се сещам за една поговорка,която гласи следното: "Не може хем да стиснеш,хем да пръднеш".
Дано я разбереш правилно,та да формулираш и въпроса си така.
KratosStar
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2018 6:26 am

Re: Двигател мнение

Мнение от KratosStar »

0 на барк за внасяне на монтажи примерно 250-350 метра. Тоест ми трябва нещо леко колкото да разпъна монтажите и да не вдига много шум, мислих и за ел.мото
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”