двигател какъв

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
dsn77
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 11:39 am

двигател какъв

Мнение от dsn77 »

Здравейте колеги,
нов съм във форума, изчетох много и съм във чуденка. Знаете приказката за"балтона и копчето" е аз си купих копчето..... сега е наред двигателя. Има много колеги с опит и ще съм благодарен за помоща. Лодката е мичуринка 3.5м,ще се ползва от мен и баща ми, изчетох много но така и не разбрах за подходящ двигател. Някои казват 10-15 кс, но няма ли да и тежи, заводски и дават от 3 до 6кс,аз съм се спрял на 6кс дали ще върши работа? Човека от който я купих е бил с 4 кс двигател.Гледах bulpower 6кс нов или пък някакъв друг, ще съм благодарен за помоща.
Поздрави!
sadechev
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 6:16 pm

Re: двигател какъв

Мнение от sadechev »

8 или 10 си вземи.Ние сме с мичуринка 3.95 м с 15 КС.Върви доста добре,като имаш впредвид,че е доста натоварена с допълнителен Ел.мотор и акумулатор на носа.
dsn77
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 11:39 am

Re: двигател какъв

Мнение от dsn77 »

Поръчах чисто нов Mercury 6кс.-5 год. гаранция,надявам се да е достатъчен. Няма да влизаме много навътре а край брега. :D
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: двигател какъв

Мнение от fishermann2 »

Шест коня ще те е малък.Карах същата с 8 коня и излизаше на глисаж когато съм седнал напред управлявам с удължител и съм сам.С двама е невъзможно.И с 10 к.с. пак не става.Но ти вече си избрал.
dsn77
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 11:39 am

Re: двигател какъв

Мнение от dsn77 »

fishermann2 написа:Шест коня ще те е малък.Карах същата с 8 коня и излизаше на глисаж когато съм седнал напред управлявам с удължител и съм сам.С двама е невъзможно.И с 10 к.с. пак не става.Но ти вече си избрал.
Прав си, вече го взех. Консултирах се с доста хора специалисти и доста четох, мненията са разнопосочни и затова избрах среден вариант а и парите са от значение все пак. Надявам се да не е толкова зле.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: двигател какъв

Мнение от rikitikitavi »

Споко. Добре си си. Тъкмо като караш ще имаш хубава картина на сонара и ще сварвате да пускате за сафрида. Очаквай с двама скорост 9км в час. Което си е повече от дървените лодки....макар и с малко.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
dsn77
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 11:39 am

Re: двигател какъв

Мнение от dsn77 »

Благодаря колега :), а какъв сонар да купя според теб? Съвета ще ми е от полза.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: двигател какъв

Мнение от rikitikitavi »

Аз съм с 3метрова лодка,с 6коня двигателче и със сонар лорънс елит 7. Ама съвет не смея да дам.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: двигател какъв

Мнение от fishermann2 »

dsn77 написа:Благодаря колега :), а какъв сонар да купя според теб? Съвета ще ми е от полза.
Колко пари ти се дават не си казал ...?
dsn77
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Апр 07, 2019 11:39 am

Re: двигател какъв

Мнение от dsn77 »

Колко пари ти се дават не си казал ...?[/quote]

Привет, отсъствах дълго време и затова не писах.За сонара мисля да отделя около 500 лв, но не зная какъв......
Иначе като всеки новобранец лодкар, лодката си я оборудвахме бижу.
kohli77
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 24, 2020 12:21 pm

Re: двигател какъв

Мнение от kohli77 »

Здравейте всички,

Новак съм във форума, чел съм много и съм в затруднение. Знаеш историята за "козината и копчето" е, че купих бутона ..... сега двигателят е наред. Има много опитни колеги и ще съм благодарен за помощта. Лодката е 3,5 м. Мичуринка, ще се използва от мен и баща ми, четох много, но никога не разбрах за подходящ двигател. Някои казват 10-15 к.с., но няма ли да тежи, фабрично и дават от 3 до 6 к.с., спрях на 6 к.с., ако ще работи? Човекът, от който го купих, имаше двигател с мощност 4 к.с. Гледах нова мощност 6 к.с. или нещо друго, ще съм благодарна за помощ.

Поздравления........
Give mandatory information to get Sri Lanka visa .
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”