Двигател за лодка!

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател за лодка!

Мнение от krokibg »

Същата лодка като на Диканаров и като моята дето я продадох,миналото лато на Пясъчник имаше същия проблем.Някаква група от София ли бяха незнам,вкараха лодката във водата - чисто нова,лъскава и със нов двигател.Падна страшно напъване,той дава газ,лодката тръгва ,вдига носа а задницата е заорала във водата и неможе да върви.Спрях до тях и им казвам какъв им е проблема,но те си продължиха да напъват и форсират двигателя и накрая му ебаха мамата.Когато минах втория път покрай тях,вече двигателя беше за основен ремонт и пича се тюфкаше че са си провалили риболова.Не е лошо хората да се вслушват във съвети,понякога си спестяват много нерви :wink: :lol:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
asbar1
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Фев 28, 2008 7:29 pm

Re: Двигател за лодка!

Мнение от asbar1 »

някой може ли да ми каже каква е тази лодка Оптимист. Благодаря.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Двигател за лодка!

Мнение от КИРО »

Бях писал някъде,при мен ботуша идва малко къс,затова се наложи да си направя едно приспособление,сложих едни ламаринки пред отворите на турбинката,за да загребва повече вода.При по-голяма скорост,кила ми прави въздушна възглавница пред отвора на турбинката.

Изображение

Но само това бе проблема,и сега си е добре.
Аватар
gogo.ko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 2:43 pm
Местоположение: DOBRICH

Re: Двигател за лодка!

Мнение от gogo.ko »

Киро :D :D :D ,старите рибари правеха така на ВЕТЕРОЦИТЕ.фуния зад винта минава през ботуша и се,вкарва на мястото на охладителната тръба. :lol:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател за лодка!

Мнение от krokibg »

Киро,трябваше да снимаш странично :!: Двигателя и дъното да се виждат.Лодката се движи перфектно,когато витлото свободно изтегля водата която идва изпод дъното на лодката.Когато водата зад лодката бива увлечена от витлото,/виж фиг.№2 тя се конкурира със тази вода която идва изпод лодката и се получава това завихрянекоето спира нормалния приток изпод лодката.Така че завихрянето е големия проблем.Първата картинка е правилното поставяне а втората неправилното!!!
4726890.jpg
4726890.jpg
Няма да гледате как съм го писал и се иска преводач да го прочетете,но като се напънете ще разберете какво съм успял да напиша. :lol: :lol: :lol:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Двигател за лодка!

Мнение от КИРО »

Прав си Кроки,но за да го направя,трябва да отрежа 4-5см. от транеца,а лодката не е моя,само я използвам / вече 15г.и стои в двора ми /,пък и няма как толкова да сляза надолу.

Изображение

Може би се вижда тук,как да е.Скоро не знам дали ще я ползвам.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател за лодка!

Мнение от krokibg »

Приятелю,това се прави за лодки,които имат по-мощни двигатели и когато иска човек да вървят със пълния капацитет който имат като лодки.Всяка лодка си има определени параметри за двигателите които може да носи.Ако на такава лодка като твоята и сложиш по-голям мотор от порядъка на 10-15 коня,ще се държи и върви прекрасно.За този двигател който ползуваш,нети е необходимо да режеш и сваляш транеца, ще си върви пак по същия начин защото двигателя е малък за нея.Остави си я така и тя ще си върви колкото и позволява силата на двигателя.
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
simon
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 8:02 pm
Местоположение: добрич

Re: Двигател за лодка!

Мнение от simon »

За втори път ти казвам - прочети правилата на форума и ги спазвай.
МР
Аватар
ceno cenov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 9:31 am

Re: Двигател за лодка!

Мнение от ceno cenov »

simon написа:shte kupuvam lodka 4.30m i se 4udq kolko konq motor da i sloja.syvetvat me za 8hp.ne znam 6hp dali shte q dyrpat
1. Напиши питането на БЪЛГАРСКИ.
2. Обясни каква е лодката, най-добре и снимка.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Двигател за лодка!

Мнение от Тедо »

simon написа:shte kupuvam lodka 4.30m i se 4udq kolko konq motor da i sloja.syvetvat me za 8hp.ne znam 6hp dali shte q dyrpat
ще я дърпат само като караш на заден ход... иначе ще я бутат... :idea:

Лодката каква е - надуваема, РИБ или твърда? На колесар или ще се сгъва?

Какво ще се прави с нея - влизане в море, големите язовири и Дунав или в по-малки язовири и на къси разстояния...
Щото за 1км път и 2.5кс ще ти свърши работа, а също и електрически мотор...

Ако ще е на колесар и ще се ползва за по-дълги разстояния 3-5 км и повече, аз ти препоръчвам 15 или 25кс мотор... Ще можеш да развиваш над 20кмч дори с 4 човека+багаж...

Имам доста предложения - чукни едно ЛС или тел. 0885461763
Аватар
bate_em4o
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 1:36 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател за лодка!

Мнение от bate_em4o »

Здравеите,колеги.От два дена имам лодка Zander надуваема,борд 42 см.,3 метра с алуминиево дъно и надуваем кил.И сега на дневен ред е закупуването на двигател.Имам запитване какво аджеба да купя.Лодката мисля да се ползва изключително по язовири.Препоръчват двигател между 2,5 коня и 5 коня.Също така въпроса ми е и за дължината на ботуша-колегата Krokibg е описал подробно каква дължина на ботуша да бъде,но се предлагат 381мм и 435мм дължини под наименованието "къс" ботуш.Та въпроса ми е при 390мм транец кои стандарт да избера или ...да вземам рулетката с мен в магазина. :)

Благодаря предварително.
DUM SPIRO, SPERO
Аватар
bate_em4o
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 1:36 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател за лодка!

Мнение от bate_em4o »

Хора,да се похваля.имам си и мотор вече -ямаха,2,5 коня. :)
Купих го онлайн в Англия нов за 720лв.!В България същия -1797лв.!Нашите момчета яко дерат! :evil:
DUM SPIRO, SPERO
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Двигател за лодка!

Мнение от Тедо »

честито, колега!
за твоята лодка - къс ботуш! дължината варира (по-мощните са по-дълги, заради по-големия диаметър на витлото, но все са около 40-те см, дългия - 51-55см)

720лв ти е излязъл от промоция и заради слабия паунд... нормалната цена е 400 и нещо паунда... а и сигурно още 100-ина лв за доставка...
Аватар
bate_em4o
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пет Апр 11, 2008 1:36 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Двигател за лодка!

Мнение от bate_em4o »

Тедо написа:честито, колега!
за твоята лодка - къс ботуш! дължината варира (по-мощните са по-дълги, заради по-големия диаметър на витлото, но все са около 40-те см, дългия - 51-55см)

720лв ти е излязъл от промоция и заради слабия паунд... нормалната цена е 400 и нещо паунда... а и сигурно още 100-ина лв за доставка...
Така е паунда е нисък,а и нищо чудно да има сезонно намаление. :) Иначе го поръчах с къс ботуш.
Сега остана да чакам пролетта да пробвам придобивките! :D
DUM SPIRO, SPERO
runner
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:57 am
Местоположение: Варна

Re: Двигател за лодка!

Мнение от runner »

bate_em4o написа:Хора,да се похваля.имам си и мотор вече -ямаха,2,5 коня. :)
Купих го онлайн в Англия нов за 720лв.!В България същия -1797лв.!Нашите момчета яко дерат! :evil:
Дай линк бе, човече! :smt026 Направо ме гръмна между чистачките!! :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”