Двигател за лодка

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Двигател за лодка

Мнение от Venkicha »

Здравейте.
Избирал съм си лодка Remus 450 Open. и сега се оглеждам за двигател за нея. Лодката тежи около 300кг. без оборудването. По предписания на производителя двигател за тази лодка между 30 и 50 к.с. Аз планирам двигател 40 - 50 к.с. гледам сега се продава Mercury 40 hp. И Mercury 40 hp. Pro. Разликите са големи брой цилиндри кубатура предавателно число на редуктора обороти килограми. За да не сбъркам кой от двата модела ще е по добре за конкретната лодка. Има и подобни модификации и при Ямаха че и при другите производители.
Всяко едно мнение ще ми е от полза. Ако някой има двигател от подобен тип за продаване също бих се радвал на оферти. Става въпрос за двигатели след 2014 г. И с малко часове работа.
Отворен съм за обсъждане на всичко свързано с тях.
Двигателя и лодката ще се ползват само в Черно море.
П.П. Пуснах същата тема и в друг форум ама за сега мълчание.
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Двигател за лодка

Мнение от Venkicha »

Изникна и още един въпрос . Може ли да се регистрира лодка в МА със по мощен двигател от този зададен от производителя? Например 40кс. преправен на 60кс. със документи от дилъра на които пише 60 к.с. С две думи официялна 60 кс. На двигателя пише 40 кс.
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Двигател за лодка

Мнение от d.dim »

Venkicha написа:Изникна и още един въпрос . Може ли да се регистрира лодка в МА със по мощен двигател от този зададен от производителя? Например 40кс. преправен на 60кс. със документи от дилъра на които пише 60 к.с. С две думи официялна 60 кс. На двигателя пише 40 кс.
Имах твоите чуденки лятото. Избрах нов Ямаха 50 кс. Без една малка пластмасичка става 60. Освен това като тотал цена с всичко необходимо не е толкова зле спрямо конкурентите. За кубатура и брой цилиндри вероятно ти е ясно кое е за предпочитане. В този вариант нямаш драми с написано и реално.
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Двигател за лодка

Мнение от Venkicha »

Казваш че няма да имам проблеми при регистрацията като макс за лодката е 50кс а аз и сложа 60кс
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двигател за лодка

Мнение от promarine »

За да няма проблем, трябва по документи мощността на двигателя да не надвишава допустимата. Колегата d.dim е регистрирал лодката с 50 к.с. двигател и го е трансформирал в 60 к.с., но никъде в документите (фактура, сертификат за съответствие,,...) не фигурира, че двигателя му е 60 к.с. Това само той си го знае...
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Двигател за лодка

Мнение от Venkicha »

Ясно значи трябва да се ограничавам до макс 50кс. по документи.
Май и аз съм се насочил към ямаха ама няма избор на позара на двигатели втора употреба. Говоря за по нови машини след 2014 г. А новите не са ми по джоба. Последни мнения от познати за меркури не бяха много добри. В голяма чуденка съм .
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
kekek
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юни 08, 2020 12:56 pm

Re: Двигател за лодка

Мнение от kekek »

Venkicha, взе ли двигател ?
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”