Да си покажем лодките!

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от Тедо »

Johnson и Evinrude са си американски фирми. В Белгия е представителство за Европа и само са слагали табелката със серийният номер /това се води за крайна фаза на производството/ за да ползват по-малки мита... Иначе си се произвеждат в САЩ, Мексико, Тайланд и т.н.

Меркури имат пропелери с 13 шлица, но в диапазона 25 bigfoot - 40-60 2T от по-старите модели предимно... Обаче са с диаметър 10-12" и едва ли ще свършат работа...

Може да погледнеш в английския е-бей - обикновено идват за седмица от Острова.
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Благодаря колега,Ще търся.В щатите намерих доста и ако не намеря тук ще поръчвам от там.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от Тедо »

Да се върнем на темата... Това ми е лодката от месец насам:

http://www.youtube.com/watch?v=EHsdQp8KGOo

Изображение

Изображение
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от MITKO70 »

Да,историята която бях чул за Евинруд и Джонсън ,се оказа само "легенда" :D Разрових се и ето малко история.
Оле Евинруд е роден в Норвегия-1877г.,семейството му емигрира по-късно в Америка .През 1900г.основава фирмата Евинруд и през 1907г. изобретява първия извънбордов двигател!
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
piars
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от piars »

ogi_peugeot написа:Благодаря колега,Ще търся.В щатите намерих доста и ако не намеря тук ще поръчвам от там.
Здравей колега има една пловдивска фирма която се занимава с отливане на гума,аз имах една превъртяла перка и ми я направиха но като гледам температурите маи няма да я пробвам тая година.
че ми кае он на мене ТИ кога яз сам ВИЕ!!!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Имаш ли им данните? Аз намерих та купих но ако мога да направя и старата ще е добре.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от Тедо »

Ако си взел оригинална, не се занимавай с глупости - ще те изкара поне 10 години, ако не я цапардосаш в някой камък...
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Тя е оригинална но е стара.Ползвана е но Ради от Долни Лозен каза,че е идеална.Така,че се надявам да изкара.И я взех само за 40 лв което е супер.Поздрави на всички и благодаря за бързите отговори колеги.Успех ви желая.
Akupuc
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 6:26 pm

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от Akupuc »

Ако си търсиш все още винт, имам чисто нов на цена от 110лв.
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Взех колега,благодаря все пак.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от krokibg »

Имам перка за Джонсън-Евинруд 40кс VRO 2002г,ако на някои му потрябва,не се продава,подарявам я от сърце,срещу бутилка която ще изпием на някои водоем или на Жребеца на някое от състезанията.Надявам се темата да седи дълго и тази перка да седи тук като резерва,за да направим някои колега щастлив !!!

П.П ако на някои му потрябва,ще видя и стъпката на перката,но сега не е при мене :drinkers:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Здравейте колеги.Имам отново въпрос относно двутактов двигател.Смених маслото в ботуша с ново.На пролет като пускам мотора на вода,трябва ли пак да го сменявам или чак другата зима като го зазимявам отново? Бяха ми казали,че пак се сменява но не намирам логика.Ако може компетентните хора от форума да ми отговорят ще съм благодарен.Също така видях някакви гресьорки от страни и ми е странно за какво са.То е ясно,че за гресиране но какво гресирам вътре и колко често трябва да го правя?Поздрави и весели празници на всички.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от Тедо »

ogi_peugeot написа:Здравейте колеги.Имам отново въпрос относно двутактов двигател.Смених маслото в ботуша с ново.На пролет като пускам мотора на вода,трябва ли пак да го сменявам или чак другата зима като го зазимявам отново? Бяха ми казали,че пак се сменява но не намирам логика.Ако може компетентните хора от форума да ми отговорят ще съм благодарен.Също така видях някакви гресьорки от страни и ми е странно за какво са.То е ясно,че за гресиране но какво гресирам вътре и колко често трябва да го правя?Поздрави и весели празници на всички.
Веднъж годишно се сменя маслото и се гресира - желателно в края на сезона. Ако няма да се кара 2-3 месеца, 2-тактовият мотор е желателно да се "зазими" с малко масло в цилиндрите - със спринцовка през отворите за свещите, после 1-2 дръпвания на въжето да се разнесе и завиваш свещите. Желателно е да се изгори бензина в баката, защото до пролетта изветрява/утаява, а и се влошават качествата на 2Т маслото.
Ако правиш МНОГО моточасове /над 150/ за една година, може да си направиш междинно обслужване в средата на сезона.
При гаранционните двигатели е задължителна смяната по график от производителя.
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Благодаря.А каква грес се ползва за гресиране? Нали гресирането става през гресьорките които виждам на ботуша? Става ли с обикновена грес за автомобили?
Аватар
valkata34
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 10:19 pm

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от valkata34 »

Такава грес ти трябва- http://outboards.bg/product/3003/morska ... 225gr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”