Да си покажем лодките!

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от promarine »

Ако винта ти е превъртял, просто го смени.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Ами свалих го и шлиците са напълно здрави.Не виждам там проблем.Имало някаква гума межди него и корпуса която като се износела също превъртал но не знам.Мисля да го водя на доктор тези дни защото сам ако го мъча да не счупя нещо.А за тези мотори къде се продават части,че моя е бая стар някъде 92 - 93 г
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от promarine »

Винтовете превъртат именно там, където е гуменото съединение (обикновено между метала и гумата) а шлиците няма как да превъртят.
За да провериш, сложи си винта на шлиците, включи двигателя на скорост и пробвай на ръка да завъртиш винта. Ако е превъртял, би трябвало да си проличи. Едва ли някой може да ти каже, къде в България може да купиш винт за твоя двигател. Ако ми пратиш чертеж на винта с посочени размери мога да проверя дали някой от винтовете, които имам ще подходят за твоя двигател. Много вероятно обаче е да ти се наложи да поръчваш винт от Щатите.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Точно това е колега.Те шлиците направо се въртят вътре в перката на ръка,без много усилие.Явно гумата е тотално износена.Сега това прави ли си или се сменява цялата перка?
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от MITKO70 »

След края на сезона ,а и с оглед на риболова който практикуваме повече в последните години,направих реформа в оборудването.Продадох си бензиновия двигател СУЗУКИ 6 4Т/ползвах го само 2ч.тази година/,оставих си само лодката от стр.3 в темата/3,20м.с алумениево дъно/.Понеже ми идваше голяма,тежичка само за захранване и вкарване на въдици,с парите от двигателя взех още една лодка Promarine IB285+eл. двигател ELEKTRA 44 .
Изображение
Изображение
Изображение
Благодаря за съдействието на колегата promarine :!:
Останаха и пари да му взема на ел.двигетелчето и едни тягов Банер,80амп.ч.AGM,имам и още два в караваните,+2 соларни панела,така ,че сме готови и за лек тролинг :D
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от promarine »

ogi_peugeot написа:Точно това е колега.Те шлиците направо се въртят вътре в перката на ръка,без много усилие.Явно гумата е тотално износена.Сега това прави ли си или се сменява цялата перка?
Има във Варна едно място, където уж ги правят (сменят гумата), но и двамата познати, които си смениха гумата там още на първото пускане винтовете им превъртяха. Така че ще ти се наложи да купиш нов винт.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Ясно,благодаря за компетентния отговор колега.Сега кои размери на винта трябва да дам за да може евентуално някъде по форумите да си потърся винт?Или ако имаш някаква идея помагай.Лятото като дойда във Варна (имам къща на Галата и всяко лято прекарвам там) ще почерпя :)))
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от promarine »

Вътрешен(1), външен диаметър(2), дълбочина(3) и брой(4) на шлиците.
Също така диаметър(5) и стъпка(6) на винта.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Ясно,разбрах и утре,ще ги меря тези неща и ще пиша.Поздрави колега и лек ден.До утре....
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

promarine написа:Вътрешен(1), външен диаметър(2), дълбочина(3) и брой(4) на шлиците.
Също така диаметър(5) и стъпка(6) на винта.
Колега на пропелера имам някакви цифри - 387389 9 1/4х8 не знам какво значат но като го написах в ибей и ми излязоха пропелери с тези данни и разбрах,че за Jonson и Evinrud са едни и същи.По точни размери утре като го меря със шублера.Тези ги пуснах ако на някой му говорят нещо
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от promarine »

9 1/4 е диаметъра на винта, а 8 е стъпката (това са размери в инчове).
Остава да измериш размерите на шлиците, но щом си намерил подходящи винтове в ибей, направо си поръчвай от там. Съмнявам се, тези, които имам (които стават за Ямаха) да станат и за твоя Johnson.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

шлиците са 13 на брой.Първо искам да потърся тук в Бг защото не ми се чака много но ако не намеря в краен случай ще поръчвам през ибей.
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от promarine »

Това е достатъчно за да ти кажа, че нямам подходящ винт (винтовете, които имам са с 8 и 12 шлици).
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от ogi_peugeot »

Благодаря все пак за отзивчивостта.Успешна седмица желая.Ще търся.Ако не намеря тук ще поръчам през ибей.Поздрави
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Да си покажем лодките!

Мнение от MITKO70 »

ogi_peugeot написа: и ми излязоха пропелери с тези данни и разбрах,че за Jonson и Evinrud са едни и същи.
Точно така е ,защото са били една фирма.Джносън/американец/ и Евинруд/белгийка/ са били семейство.Но ,след развод ,разделят фирмата и едните мотори остават да се произвеждат в САЩ ,а другите в Белгия.Аз имах Евинруд 4 и бях много доволен от него.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”