Каяк оборудване

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Каяк оборудване

Мнение от Dzambok »

Здравейте
Започнал съм проект да ъпгреидна bic trinidad туристически в рибарски приемам съвети и идеи всякакви.

Целта е нещо такова
https://youtu.be/G732HP4lzWY
Поръчал съм контейнери, стойки за въдици и сонара от алито . Препоръчайте гребло до 100 хвърлил съм око на това
https://lago.bg/bg-product-details-26.html
Касетка/кутия за багаж си мисля от домашни потреби някаква с капак или касетка за грозде от по високите. пристигнаха стойките за въдици за вграждане,които са отстрани на гърба предната седалка. На клипа са монтирани така че въдиците да сочат назад и настрани. Но според мен така ще пречат на гребането. Мисля напред и настрани. Мнения
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Каяк оборудване

Мнение от antivik »

"... На клипа са монтирани така че въдиците да сочат назад и настрани. Но според мен така ще пречат на гребането. ...."
Няма да ти пречат на гребането, а са и по-лесни за вадене и боравене, изпробвано в практиката. С това предно насочване не се знае дали няма да почнеш да си чукаш главата, кога тръгнеш да ги вадиш от стойката и да ги размяташ...
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Каяк оборудване

Мнение от Dzambok »

antivik написа:" дали няма да почнеш да си чукаш главата, кога тръгнеш да ги вадиш от стойката и да ги размяташ...
Сложих ги вече настрани и съвсем леко напред па ще ги въртя ако видя зор.
IMG_20210117_132135_171.jpg
Руля е готов само педали и жила трябват . За жило мисля да ползвам пластмасова рейка за кабели от малките . Не съм измислил още какво да ползвам за уплътняване при влизането и излизането от корпуса на жилото. Мисля някакви гумени щуцери за кабел или за жило за колело.
И пантата ми е афиф малко трябва неква яка ама не мога да намеря готова а се опитвам да избегна да правя .
IMG_20210117_095603_529.jpg
IMG_20210117_122050_617.jpg
IMG_20210117_122538_076.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Каяк оборудване

Мнение от antivik »

За тези "благини" и допълнително оборудване, не мога да ти дам акъл. Докато здравето ми позволяваше се помотах известно време с 1 каяче(от най-малките), но го къпах само в язовири и на (сравнително) тихи води и го карах без рул, само на весла. Та за тези чудесии ще трябва от друг да търсиш акъл, аз говоря само за това за което съм сигурен и кое ми е минало през главата. Па и кога го мотах моя гледах да не го режа, дупча и лепя много-много. Примерно за сондата на сонара бях си купил допълнителна стойка, де я хващах от към предната дръжка на носа и отдолу си беше сонда на сонар, а отгоре връзвах и байрак да се вее :wink: . Вместо касети и сандъци разни, зад седалката си слагах хладилната чанта със студените работи и леда(за лятно време беше добра и за прибиране на риба, за кратко време). Изобщо карал съм на импровизация.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Каяк оборудване

Мнение от Dzambok »

Понеже не можах да преценя дали касетка дали кутия. Реших кардинално проблема като взех и двете.
IMG_20210120_183048_131.jpg
IMG_20210120_183023_862.jpg
Кауфланд хубаво и евтино :wink:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”