Изработване на колесар

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
lacho44
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 10:12 pm
Местоположение: Русе

Re: Изработване на колесар

Мнение от lacho44 »

Мойто отчаяние ще го видиш някъде на 5,6 страница в тази тема.
Талона ми е доста стар, писанията по новите пак някъде по тия страници ги сравнявахме.
burg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 651
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 5:49 pm
Местоположение: Пeтър Бургов -ПЛОВДИВ

Re: Изработване на колесар

Мнение от burg »

Здравейте, колеги! :smt023 Прочетох темата ви и понеже през 2004г. преминах през същите проблеми изработвайки своят колесар ползвайки старо ремарке без регистрация,реших да пиша за някои изисквания, за които тогава разбрах запитвайки по телефоните лично представители на Технотест-София.Възможно е нещата да са се променили доста от тогава , но е добре да се събере максиално предварителна информация. Та ето какво изискваха тогава: -
1. Ока -(централната ос) на която се монтира закачващият механизъм за ябълката на теглича ,трябва да бъде от стоманена безшевна тръба с ф<=60 мм. без да е снаждана никъде по цялата си дължина.
2.Тежестта на натиск върху ябълката на теглича -със качена лодка, не трябва да надвишава 8кг- мериха го впоследствие на прегледа и тогава се убедих, че предварителните ми обаждания не са били излишни :D
3. Колесара задължително трябва да е оборудван с калници и резервна гума .
Съобразявайки се с всички тези изисквания ,нямах никакви проблеми и целият Технотест при мен трая 10 мин. след което си взех разрешителното за пред КАТ. :P :P :P
Ако имате възможност, поинтересувайте се принципно ,какви са изискванията им в момента за да избегнете излишните разходи!
Колесара- може да видите в галерията ми и досега ми служи безпроблемно.http://forum.nariba.com/gallery/image.p ... ge_id=3705
Успехи,ако решат да започнат да регистрират отново самоделките ни :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Аватар
K Kraev
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 8:22 pm
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от K Kraev »

[quote="lacho44"]и как да го прехвърлиш.
В талона на мойто ремарке си пише ремарке с дървени канати, дървен под, производител еди кой си и други подробности, за които сега не се сещам.[/quote]



СЕГА като го "прехвърляш" няма вече да ги пише тия дървении. :)
Аватар
zoli76
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 8:14 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от zoli76 »

Здравеи колега PIARS искаше да ти изпратя снимки на мойте самоделни ролки и размерите на трьбите те са ф50мм.30мм.20мм
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
zoli76
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 8:14 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от zoli76 »

Здравейте колеги,времето се затопли и аз продьлжавам да оправям моя колесар сега ще кача някоя друга снимка па вия ще си кажете мнението :D :D :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
zoli76
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 8:14 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от zoli76 »

Тука леко по леко започнахме да напредваме
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
zoli76
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 8:14 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от zoli76 »

Тъка вече сме финиширали ,а сега само регистрация липсва почвам да мисля по вьпроса :D :D :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
piars
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от piars »

Zoli облечи П-лайзените с изуственна трева или мукет(по лесно се пързаля),отпред тези двете железа на който се опира също.Незнам с какъв двигател си но имай предвит че с по-голям двигател качването е доста трудно,моята лодка е 3.20 с 15кс.мотора тежи 50кг.и е доста трудно.Ако двигателя ти е по тежък е хубаво да сложиш и подпиралка на транеца.
Ето снимки на моя колесар и на подпиралката която си направих:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
че ми кае он на мене ТИ кога яз сам ВИЕ!!!
Аватар
zoli76
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 8:14 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от zoli76 »

Здрасти Piars моя двигател е 4 коня и е около 25 кг мисля че няма да има проблем. Дьските ще ги облека с изкуствена трева четох, че по добре се пьрзаля лодката по нея .Общо взето съм готов, и ти си се справил екстра :D :D :D
Аватар
zoli76
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 8:14 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от zoli76 »

Аз вече съм готов, време е за тестване. Упех на всички които тепърва започват изработване на самоделен колесар.Ако някой го интерсува излезна ми колкото да си го купя нов,но както е написал КРАСИ12345678 по сладко е като си го направиш сам :D :D :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
plamen83
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 7:41 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от plamen83 »

Здравейте, след дълго четене във тази тема е ред и аз да се похваля с моето творение :lol:
<script src='http://img155.imageshack.us/shareable/? ... 9.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Изображение</noscript>

<script src='http://img705.imageshack.us/shareable/? ... 0.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Изображение</noscript>
Благодарности на всички споделили и показали тънкости и детайли при изработката на колесар!
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от краси12345678 »

Браво колеги ,много хубави са станали колесарите и със здраве да си ги ползвате.
Който нож вади сам пада в него.
Аватар
lisygera
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 9:44 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: Изработване на колесар

Мнение от lisygera »

търся готов колесар регистриран пред кат- за 3 метрова гумена лодка-0889229713 бургас
от страх файда няма
krasen12
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 12:26 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от krasen12 »

На моя талон пише багажно на ремаркето :idea: Дали ще в проблем ?
Аватар
icokanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от icokanev »

Колеги, Технотест ми отказаха узаконяване на ремарке за лодка поради липса на чертежи, сертификати и други ЗАВОДСКИ документи! Самото ремарке е произвено 95-98 год, но поради преустановяване на дейността не предприятието, не могат да бъдат открити такива. Сега накъде?
Ако знаеш, значи можеш, иначе ... се учиш!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”