Изработване на колесар

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от krokibg »

icokanev написа:Колеги, Технотест ми отказаха узаконяване на ремарке за лодка поради липса на чертежи, сертификати и други ЗАВОДСКИ документи! Самото ремарке е произвено 95-98 год, но поради преустановяване на дейността не предприятието, не могат да бъдат открити такива. Сега накъде?
В тая държава така става,винаги някои иска да грабне определен сектор от икономиката и само той да продава или произвежда това нещо.В момента се подготвят,някои да лапне това перо и всички да минават да му се отчитат.Зорлен карат хората да прибягват към нередовни неща.Само това ти е спасението,купуваш си регистрация и това е :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
icokanev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 1:18 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от icokanev »

pezz написа:
zoli76 написа:Колеги вярно ли е че неможе да се реги стрира самоделен колесар от декември 2010 интерсуваме за технотеста в софия
Ами аз лично се обадих в технотест някъде към 15.01.11г.и човека ми каза така-от 12м.2010г.в КАТ не регистрират самоделки(някаква наредба изглежда),обаче сега мислили как да започнат да ги регистрират отново(изглежда КАТ търсят вратичка в закона).Значи излиза,че дори да минеш технотест пак няма да те регистрират.И аз в момента си правя колесар и не знам дали ще успея да го регистрирам :?: :?: :?:
ето ми и темата http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=21&t=41979

Вярно е! Сега и аз се блъскам с тази "недомислица" от 12.2010 на МТ! Имам колесар за лодка, но само това! Без чертежи, сертификати и др.производсвени документи, регистрация няма! За София става дума!
Ако знаеш, значи можеш, иначе ... се учиш!
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от krokibg »

Това ако е на вън,до сега да бяха осъдили държавата и да е приключила тая простотия.Никои не може да забранява на хората да изработват каквото могат сами,стига да покрива стандартите :idea: :idea: :idea: Въпроса е някои да му падне пердето и да се подадат молби в съда и да се осъди държавата.За това обаче,наистина се изисква да имаш чертеж и документи за всяко болтче и гайка по колесара и т.н и т.н.Няма невъзможни неща,просто всеки чака друг да го направи.Е,аз нямам нужда от колесар :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: Дано започнат от ново да ги регистрират,защото така не може.аз на времето имах такъв проблем с узаконяването на едно изделие !!! Намерих такава фирма,замъкнах се там със снимките,размерите на изделието,и всичко което ми поиска човека.Резултата - за една седмица,имах чертежи и документ че продукта е годен за експлоатация и т.н и т.н.Няма нищо невъзможно,просто всичко е кинти и някои иска да ги прибира без да работи :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Здравейте колеги,
Ето и моето творение което беше направено с помощта на приятел (майстор железар) на когото съм безкрайно благодарен.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Още снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Е те това е! Горната част може да се сваля. Хваната е с болтове и планки към оригиналното ремарке от долу.

Ще се радвам на коментари и препоръки!

На слука!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от pachosz »

Изглежда добре на тоя етап. Като се накичи със всичките му екстри, ще е много по-по-най :wink:
Не ми се връща в темата назад, защото може и да пише някъде, ама на мен не ми е ясно може ли така безпроблемно да се ползва само рамата на ремаркето и да се прави на колесар? Имам предвид пред КАТ. Като пише на талона, че е туристическо ремарке, няма ли да правят проблем, че е колесар за лодка?
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Ами ако решат господата от КАТ предполагам че имат пълно основание да ми хакнат един акт. Ама какво да се прави след като не може да се регистрира вече колесар дори и след Технотест не ми остава друго освен да разчитам на късмет и добра воля и разбиране от страна на ...................................
Дано има риба тази година в морето!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от Тедо »

въобще не разчитай на късмет и още по-малко на "добра воля" от униформите... Купи си някое старо ремаркенце с редовни документи и ползвай неговата табела... а ако искаш да си уставен, с неговите документи и твоя колесар, отиваш в Технотест и правиш протокол за модификация (преустройство или както се водеше) и след това в КАТ си го минаваш на един път (нов талон със сменено предназначение - от "туристическо" на "колесар за лодка")....

Иначе Технотест вече не може да дава № на рама за първоначална регистрация в КАТ...

Третият вариант е вносно ремарке - ново с редовни документи - например BRENDERUP (THULE Trailers) за лодка до 420см, 375кг полезен товар излиза 1800лв
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от pachosz »

Тедо, то ако ше е да се дават 1800 лв, горните въпроси са напълно излишни, както и коментари по тях. Отделно, че има и много по-евтини варианти.
Не се бях сетил за това, което ти го спомена - промяна на предназначение, или нещо такова се казваше. Трябва да се проучи въпроса.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от Тедо »

човек като тегли чертата, може да се окаже, че е по-изгодно да дадеш 1800лв за нещо истинско, отколкото да спести някой лев и да вземе нещо, което всяка година да преправя...

Днес ми се обади един човек, който беше взел РИБ480см с 50кс мотор от мен пролетта... Видял, че ремаркето, което взе с лодката (от ловешките) се е пропукало при основата под лебедката... А още като качихме лодката, видяхме че профила се огъва и той го кара до Ловеч да му го подсилват... Отиде 2 пъти до Гърция и сега пак трябва да го кара до Ловеч... Келепир голям, че е с гаранция 2 години и е БИЛО малко по-евтино от въпросните 1800лв... Сега, ако можеше да върне времето назад, сигурно и 2800лв щеше да даде за да знае, че поне 5 години ще има колесар, на който да разчита...
Да не говорим, какво може да се случи на лодката за 20 и кусур хиляди лв заради икономия за колесар от няколкостотин лв...
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от krokibg »

Вие само погледнете на колегата снимките и дори и кьорав да е катаджията,и 500лв пари да се дадат за рушвет,как да го регистрира,то е правено за макет :lol: :lol: :lol: Само от снимката виждам четири проблема,които и да имаше техно тест,тоя колесар няма да мине никога от там :idea: :idea: :idea:

Съветвам колегата с колесара правен му от приятеля железар,направо да си ползва ремаркенцето да си пренася дърва и да не рискува да качва лодка там !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от pachosz »

Тедо написа:Да не говорим, какво може да се случи на лодката за 20 и кусур хиляди лв заради икономия за колесар от няколкостотин лв...
За 20+ хил. лв. съм съгласен и аз, че е глупаво да се стиска задника за тия няколко стотин, които спомена. Но те не са много тия, които купуват за 20 хил. лодка и после икономисват от колесар.
С любо и аз съм съгласен. И на мен лично не ми харесва идеята на това ремарке както е преустроено. Може да е с много качествени заварки, да е правено от професионалист, но като цяло нещо не ми вдъхва доверие. Ако аз си правя, по друг начин бих го направил. Нещо като на Краси ми се иска да е, но... да видим кога :D
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от krokibg »

pachosz написа:
Тедо написа:Да не говорим, какво може да се случи на лодката за 20 и кусур хиляди лв заради икономия за колесар от няколкостотин лв...
За 20+ хил. лв. съм съгласен и аз, че е глупаво да се стиска задника за тия няколко стотин, които спомена. Но те не са много тия, които купуват за 20 хил. лодка и после икономисват от колесар.
С любо и аз съм съгласен. И на мен лично не ми харесва идеята на това ремарке както е преустроено. Може да е с много качествени заварки, да е правено от професионалист, но като цяло нещо не ми вдъхва доверие. Ако аз си правя, по друг начин бих го направил. Нещо като на Краси ми се иска да е, но... да видим кога :D
Паце,няма заварка която да издържи на това натоварване,подскачане и усукване,които ги има при транспортирането на лодките по асфалт или не !!!Тръбата,кръгла,квадратна или друга,трябва да е цяла и отпред където се прихваща за тръбата която тегли всичко,там знаете че се сгъва на определена машина.Хората са разбрали къде са слабите места и са правили достатъчно опити.Абе,човека си знае,нека си го ползва безаварийно,може и да няма проблеми,но поне да го усили с планки и отпред където се свързва с тръбата и в началото на самата платформа.Аз съм го имал този проблем и за малко да си загубя лодката.Добре че я видях,добре че винаги нося в резерва въжета,достатъчно дебели на които имам доверие.Иначе,не 20 000,ама едно 6-7 000 си бях изгорял,ама има господ де,отървах се пък и бях вече на 2-3км от язовира та се прибрах без проблем.Ако такова нещо стане на 300км от дома ти,ако стане вечерта на някои черен път дето минават през три дни по две рибарски коли ,а не дай си боже да стане на оживен път с голям трафик :shock: :shock: :shock: :shock: Не ми се мисли,дано не се случва на никои :lol: :lol: :lol: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Тедо написа:въобще не разчитай на късмет и още по-малко на "добра воля" от униформите... Купи си някое старо ремаркенце с редовни документи и ползвай неговата табела... а ако искаш да си уставен, с неговите документи и твоя колесар, отиваш в Технотест и правиш протокол за модификация (преустройство или както се водеше) и след това в КАТ си го минаваш на един път (нов талон със сменено предназначение - от "туристическо" на "колесар за лодка")....

Иначе Технотест вече не може да дава № на рама за първоначална регистрация в КАТ...

Третият вариант е вносно ремарке - ново с редовни документи - например BRENDERUP (THULE Trailers) за лодка до 420см, 375кг полезен товар излиза 1800лв
Ама това ремарке е регистрирано и има номер и всички документи просто нямам снимки в завършен вид с номера. А за идеята за модификацията в Технотест благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”