Изработване на колесар

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от krokibg »

ivomagna написа:Искрено благодаря на колегата Краси и Тедо за градивните и полезни съвети, за снимките и всичко останало. Форумите са за това всеки да споделя собствен опит и мнение а другите да си правят изводи и да използват полезното.
Благодаря още веднъж!

А на колегата Вичев мога да пожелая само да му се случва това което пожелава на другите!

П.С.Колесара го пробвах със 100км не с 50км. и се държи добре но както и да е няма да занимавам толкова компетентен човек като вас с аматьорски изпълнения като моето. Оставям ви да давате своите високо професионални оценки и мнения. Нали за това са форумите????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Наслука на всички истински рибари
Ивомаяна,каквото ми пожелаваш,по 10 да ти се връща :idea: :idea: :idea: Какво да ти кажа повече,тук са се събрали десетина кривондела,които изобщо не взимат от дума.Моли се да не стане нещо.Дори и да не си виновен,ще го отнесеш четвъртит :evil:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
Поморийския
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 519
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 9:10 pm
Местоположение: Поморие Чикаго

Re: Изработване на колесар

Мнение от Поморийския »

bobiklima написа:
dedeff написа:Колега,това ако няма регистрация,не се надявай и да го регистрираш,НЕ се регистрират вече самоделки,Технотест не им дава типово одобрение.Поздрави.
Е тука ме победихте нещо което е по добро и от заводзко изпълнение да не може да се регистрира е нема такава държава.
Така е неможе да се регистрира освен да търсиш някой с лицинз за тая работа
zhikata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 3:32 pm
Местоположение: Варна

Re: Изработване на колесар

Мнение от zhikata »

Вчера се сдобих с нов заводски колесар и ме интересува триабва ли да се ходи до КАТ с колесара, или може само с документите и гредата за номера.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от pachosz »

zhikata написа:Вчера се сдобих с нов заводски колесар и ме интересува триабва ли да се ходи до КАТ с колесара, или може само с документите и гредата за номера.
Номера трябва да е набит на рамата. Т.е. с целия колесар трябва да отидеш ;)
Искат го в КАТ, колега, с него трябва да си.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Изработване на колесар

Мнение от трапера »

pachosz написа:
zhikata написа:Вчера се сдобих с нов заводски колесар и ме интересува триабва ли да се ходи до КАТ с колесара, или може само с документите и гредата за номера.
Номера трябва да е набит на рамата. Т.е. с целия колесар трябва да отидеш ;)
Искат го в КАТ, колега, с него трябва да си.
Колегата сигурно има в предвид гредата за регистрационния номер.
Жика,най-добре е да попиташ във ВАШИЯ КАТ!!! Защото навсякъде интерпретират различно наредби и закони.
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от pachosz »

Ако колесара е регистриран вече в същия регион и само ще се прехвърля собственост, без да се сменят номера, само тогава може само с документите, без колесара да се отиде. Ако обаче не е регистриран до момента, се ходи с колесара в КАТ, заедно със всички съпътстващи го от производителя документи. Същото важи и ако се зачислява от друг регион, т.е. трябва да се сменя рег. номер. Не е никак бавна и сложна процедурата, трябва само малко късмет да няма опашки по гишетата :)
zhikata
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 3:32 pm
Местоположение: Варна

Re: Изработване на колесар

Мнение от zhikata »

pachosz написа:Ако колесара е регистриран вече в същия регион и само ще се прехвърля собственост, без да се сменят номера, само тогава може само с документите, без колесара да се отиде. Ако обаче не е регистриран до момента, се ходи с колесара в КАТ, заедно със всички съпътстващи го от производителя документи. Същото важи и ако се зачислява от друг регион, т.е. трябва да се сменя рег. номер. Не е никак бавна и сложна процедурата, трябва само малко късмет да няма опашки по гишетата :)
Така е. Тъпото е ,че колесаря ми е в Пловдив и е чисто нов ,и няма номера. Има наредба от 31.08.2012 в която пише , че при нови ППС те трябва да се представят пред органите на КАТ за сверка.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Изработване на колесар

Мнение от трапера »

Наистина много тъпо :shock:
През Юни си купих колата (втора ръка!) и си я регистрирах в Германия. Направихме договор с продавача-Маркус продава на Свилен кола,еди каква си,с еди кой номер, парите са изплатени!
Няма такива глупости като нотариална заверка!
Със старите рег.номера,застраховката(направих си я по интернет),регистрационния талон отидох в службата за регистрации.Сграда на 4 етажа.Като влязох и видях колко хора имаше ми се присра,меко казано :D Отидох на информацията и казах за какво иде реч. Дадоха ми номерче и ми казаха:първо идете тук,после там и там и там..... Избрах си номер срещу 10€,вписаха го в МОЯ талон. Отидох да ми направят номерата-има няколко работилници извън сградата (по избор,според цената),после се върнах в сградата,сложиха ми лепенки на номерата за срока на прегледа (TÜV,който е валиден до 05.2014г) и всичко приключи!
Всичко това продължи ЧАС И ПОЛОВИНА,БЕЗ ДА СЪМ КАРАЛ КОЛАТА ТАМ!!!! И ми струваше 80€!!!

ООООбаче,има n-брой гишета-работят всичките! Човек изпитва нужда от тоалетна-на всеки етаж има по две! Трябва да се попълни формуляр,попълват ти го в стаята/гишето,където си-не бягаш при машинопистки и не плащаш допълнително! Като трябва да се плаща нещо,си има каса-не бягаш до банката и не им плащаш комисионни!............

Защо всичко в България е по сложния начин :evil: :evil: :evil:
Гледах по една от тукашните телевизии,как едни пичове си пуснаха в движение караваната. На един таралясник му смениха окачването,сложиха нова жабка,сателит,вградиха шкафове за мивка и газова бутилка,сложиха печка и хладилник,смениха прозорците и я боядисаха.Всичко това им струваше много пари,защото фирма направи това "обновяване" :mrgreen: ! Но после като я закараха на преглед им гледаха спирачките,окачването,присъединителното звено (жабка с осигурително въже),новата газова инсталация и....това беше. Получиха TÜV за 120€ :!: Техника каза,че всичко е според изискванията и караваната може да се движи. Няма бюрокрация,няма простотии-"..ти бележка от съвета,имаш ли?!?"

Не знам Vesko 1 как ще си осъществи проекта :arrow: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=21&t=67072
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от Тедо »

Ако те е страх да караш без номер, направи си Г.О и си извади транзитен номер в Пловдив или накарай продавача да ти извади - важи един месец и струва 35-40лв.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от Тедо »

трапера написа:Наистина много тъпо :shock:
През Юни си купих колата (втора ръка!) и си я регистрирах в Германия. Направихме договор с продавача-Маркус продава на Свилен кола,еди каква си,с еди кой номер, парите са изплатени!
Няма такива глупости като нотариална заверка!
Със старите рег.номера,застраховката(направих си я по интернет),регистрационния талон отидох в службата за регистрации.Сграда на 4 етажа.Като влязох и видях колко хора имаше ми се присра,меко казано :D Отидох на информацията и казах за какво иде реч. Дадоха ми номерче и ми казаха:първо идете тук,после там и там и там..... Избрах си номер срещу 10€,вписаха го в МОЯ талон. Отидох да ми направят номерата-има няколко работилници извън сградата (по избор,според цената),после се върнах в сградата,сложиха ми лепенки на номерата за срока на прегледа (TÜV,който е валиден до 05.2014г) и всичко приключи!
Всичко това продължи ЧАС И ПОЛОВИНА,БЕЗ ДА СЪМ КАРАЛ КОЛАТА ТАМ!!!! И ми струваше 80€!!!
...
Абе и в Германия не всичко е цветя и рози - например във Франкфурт половината дни работят до обяд... Аз извадих късмет, че уцелих "цял" ден - иначе трябваше още една нощувка... На всичкото отгоре, като се прибрах в БГ се оказа, че в НЕМСКИЯ талон е сгрешен модела на МПС-то... Германеца, който сверява рамата и лепи стикерите на номерата не гледа МОДЕЛА на колата - мойто беше ескорт ван (баничарка), а в талона бяха написали "транзит" (бус). :mrgreen:
bevood
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 6:39 am

Re: Изработване на колесар

Мнение от bevood »

Те това е мойта самоделка,а за регистрация ще мислим на пролет.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
gogata1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 10:08 am
Местоположение: Burgas

Re: Изработване на колесар

Мнение от gogata1 »

Перфектно !!!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от Тедо »

под стоповете е хубаво да се сложи по едно профилче, което да ги пази от счупване при надигане на теглича и т.н
bevood
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 6:39 am

Re: Изработване на колесар

Мнение от bevood »

Благодаря ти за съвета колега Тедо, това съм го пропуснал но незабавно ще добавя предпазни профили. :smt023
Манастира
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 7:15 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от Манастира »

Случайно попаднах на тази информация и дано е полезна за майсторите на самоделки.За пари не се казва нищо и дали мотането по гишетата на службата ще си струва? Това ще покаже времето и колко рушвет да се дава не е ясно.Все пак дадоха зелена светлина на тези, дето обичат да майсторят заради удоволствието-НАПРАВИ СИ САМ
дори и да е по скъпо.Успех на всички майстори :prayer:
http://fakti.bg/avto/106106-tehnotest-zaraboti-otnovo" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”