Изработване на колесар

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Л.ВИЧЕВ- krokibg написа:
pachosz написа:
Тедо написа:Да не говорим, какво може да се случи на лодката за 20 и кусур хиляди лв заради икономия за колесар от няколкостотин лв...
За 20+ хил. лв. съм съгласен и аз, че е глупаво да се стиска задника за тия няколко стотин, които спомена. Но те не са много тия, които купуват за 20 хил. лодка и после икономисват от колесар.
С любо и аз съм съгласен. И на мен лично не ми харесва идеята на това ремарке както е преустроено. Може да е с много качествени заварки, да е правено от професионалист, но като цяло нещо не ми вдъхва доверие. Ако аз си правя, по друг начин бих го направил. Нещо като на Краси ми се иска да е, но... да видим кога :D
Паце,няма заварка която да издържи на това натоварване,подскачане и усукване,които ги има при транспортирането на лодките по асфалт или не !!!Тръбата,кръгла,квадратна или друга,трябва да е цяла и отпред където се прихваща за тръбата която тегли всичко,там знаете че се сгъва на определена машина.Хората са разбрали къде са слабите места и са правили достатъчно опити.Абе,човека си знае,нека си го ползва безаварийно,може и да няма проблеми,но поне да го усили с планки и отпред където се свързва с тръбата и в началото на самата платформа.Аз съм го имал този проблем и за малко да си загубя лодката.Добре че я видях,добре че винаги нося в резерва въжета,достатъчно дебели на които имам доверие.Иначе,не 20 000,ама едно 6-7 000 си бях изгорял,ама има господ де,отървах се пък и бях вече на 2-3км от язовира та се прибрах без проблем.Ако такова нещо стане на 300км от дома ти,ако стане вечерта на някои черен път дето минават през три дни по две рибарски коли ,а не дай си боже да стане на оживен път с голям трафик :shock: :shock: :shock: :shock: Не ми се мисли,дано не се случва на никои :lol: :lol: :lol: :wink:

Колега дано не се случва това което описваш. Много апокалиптично ми звучи.
За планките съм съгласен. може да се добавят ама догодина, че рибата не чака ще ни изяде, сезона почва. Все пак лодката тежи само 100кг. не 1000кг и сме я теглили с подобно ремарке 5г. без проблеми. Наслука на всички.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изработване на колесар

Мнение от Тедо »

за лодка от 100кг няма какво да коментираме... но ако е 250-300 (или повече) трябва да се избягват заварките или поне да не са всичките на една линия (както са на снимките)...
Фирмените (чужди) ремаркета обикновено са от огънати профили и сглобките са с планки с болтове...
При по-тежки лодки и по-дълги преходи, внимавайте и какви гуми слагате! Избягвайте регенератите и старите джанти от Лада, Москвич и т.н. (те трябва да се монтират с вътрешна гума) - гърмят точно в най-лошия момент... На мен в Гърция ми гръмна почти чисто нова гума регенерат и то докато изпреварвах един гръцки охлюФ на (полу)магистралата преди Серес... За малко да го отнеса човека...
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Изработване на колесар

Мнение от krokibg »

Приятелю vomagna,познай от първия път,какво ще се случи с тебе ако стане някакъв дори и малък инцидент :idea: :idea: :idea: Познай кои ще го отнесе,след като направят проверка и разберат че не си редовен и ползваш документи с невярно съдържание :!: :!: :!: Познай какви актове ще ти натресат,че направо рибата ще ти излезе,все едно си ходил до Аляска за Сьомга :lol: :lol: :lol: Това и другите неща които писах по-горе,направо си е проблем отвсякъде,дано не става.Трябва да караш с 50,да не изпреварваш и да не правиш никакви произшествия,обаче другите шофьори на пътя не го знаят това и си карат както си искат :idea: :lol: :wink: :wink: :wink:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Искрено благодаря на колегата Краси и Тедо за градивните и полезни съвети, за снимките и всичко останало. Форумите са за това всеки да споделя собствен опит и мнение а другите да си правят изводи и да използват полезното.
Благодаря още веднъж!

А на колегата Вичев мога да пожелая само да му се случва това което пожелава на другите!

П.С.Колесара го пробвах със 100км не с 50км. и се държи добре но както и да е няма да занимавам толкова компетентен човек като вас с аматьорски изпълнения като моето. Оставям ви да давате своите високо професионални оценки и мнения. Нали за това са форумите????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Наслука на всички истински рибари
Аватар
piars
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 8:29 pm
Местоположение: София

Re: Изработване на колесар

Мнение от piars »

ivomagna написа:А на колегата Вичев мога да пожелая само да му се случва това което пожелава на другите!
Колега ще ме извиняваш но никъде не прочетох Любо да ти пожелава каквото и да било,той просто те предупреди какво може да се случи.
че ми кае он на мене ТИ кога яз сам ВИЕ!!!
tanosliven
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:18 am

Re: Изработване на колесар

Мнение от tanosliven »

Колега треилера има важни технически ГРЕШКИ които са опасни не само за теб но и за хората на пътя около теб.Любо го е казал вече и не виждам лошо в това някой който разбира да те предопреди!!!!!На някой места заварките са НЕДОПУСТИМИ !!!
tanosliven
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:18 am

Re: Изработване на колесар

Мнение от tanosliven »

Ето един мой треилер от поцинковано желязо и централната греданебоядисаната/ е 50х50х3мм и хваща и гредата зад оста,а страничните черните са 40х40х2 изаедно с гредата държат кутията/шасито което е отделна конструкция
Изображение
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

tanosliven написа:Колега треилера има важни технически ГРЕШКИ които са опасни не само за теб но и за хората на пътя около теб.Любо го е казал вече и не виждам лошо в това някой който разбира да те предопреди!!!!!На някой места заварките са НЕДОПУСТИМИ !!!
Ама разбира се нали за това е форума - да се отправя градивна критика. Ама ако може дайте по-конкретно (ако въобще на някой му се занимава), например тази заварка е недопустима, тук трябва да е така, тук има грешка и т.н. Ако само ще описваме някакви лоши неща който могат да се случат без да се аргументираме конкретно поради каква причина май няма много полза. Ако някой иска да разгледа снимките пак и да каже точно къде има грешки. Мога да пратя и др. снимки ако не здраве и успехи в риболова на всички!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tanosliven
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юли 10, 2010 8:18 am

Re: Изработване на колесар

Мнение от tanosliven »

Това че се разделя на две ми харесва като идея но правилното е тръбата от долната част да продължава и да се закача за теглича а не горната част .Надявам се ме разбираш защото не мога да чертая върху снимките за да ти го покажа
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

tanosliven написа:Това че се разделя на две ми харесва като идея но правилното е тръбата от долната част да продължава и да се закача за теглича а не горната част .Надявам се ме разбираш защото не мога да чертая върху снимките за да ти го покажа
Да и то на практика се получава така, защото горния профил е хаванат за тръбата с две шини заварени по дължина (около 25см. дълги) от двете стари на профила които обхващат тръбата от двете страни и са хванати с два болта, използвах същите дупки които бяха за главата, а нея преместих напред и я захванах за профила за да може да се закача на колата. Също има и планки на 4ри места които хващат с болтове горната конструкция към долната.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ivomagna
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:46 pm

Re: Изработване на колесар

Мнение от ivomagna »

Ето още една снимка
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Изработване на колесар

Мнение от dedeff »

Колега,това ако няма регистрация,не се надявай и да го регистрираш,НЕ се регистрират вече самоделки,Технотест не им дава типово одобрение.Поздрави.
Без жени можем,без риболов не можем!
bobiklima
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 10:31 am
Местоположение: гр.Бургас

Re: Изработване на колесар

Мнение от bobiklima »

dedeff написа:Колега,това ако няма регистрация,не се надявай и да го регистрираш,НЕ се регистрират вече самоделки,Технотест не им дава типово одобрение.Поздрави.
Е тука ме победихте нещо което е по добро и от заводзко изпълнение да не може да се регистрира е нема такава държава.
bobiklima
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 10:31 am
Местоположение: гр.Бургас

Re: Изработване на колесар

Мнение от bobiklima »

Стотици пъти съм го казвал е нема такава държава..
bobiklima
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 10:31 am
Местоположение: гр.Бургас

Re: Изработване на колесар

Мнение от bobiklima »

На вън хората пари дават за открития а ние ги тъпчем глупаци ,глупав народ.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”