Въпрос за глисаж.

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
vts
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 1:43 pm
Местоположение: софия

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от vts »

Аз пък съм доволен от Вартбурга 2бр.
http://www.youtube.com/watch?v=Bsi8NpNFzQc" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=Dz5JsKd_Gak" onclick="window.open(this.href);return false;
Тодор Василев
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Чет Фев 23, 2012 9:21 pm

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от Тодор Василев »

vts написа:Аз пък съм доволен от Вартбурга 2бр.
http://www.youtube.com/watch?v=Bsi8NpNFzQc" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=Dz5JsKd_Gak" onclick="window.open(this.href);return false;
Колко километра вдига с два мотора :shock: ако си я мерил де . Колко е дълга твоита че ми изглежда по голяма от моита гемика.
Аватар
vts
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 1:43 pm
Местоположение: софия

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от vts »

Ами на GPS 55 km. Дължината и е 4,85.м.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от Тедо »

Станимир Бегов написа:Колеи какъв е нормалния размер и стъпка на пропилера на Ямаха 5кс 2 такта.В момента съм с 7.1/4 на 6.1/2 ,мотора се форсира а не мога да стигна до глисаж,с Евинруд 5кс лодката глисира.Дали не ми трябва винт с по голям диаметър ,Евинруда е с малко по голям винт ,но не му пише размера.
На каква лодка, да не е за дълъг ботуш?
В общия случай мотора НЕ МОЖЕ да се изфорсира повече от 3-4 хиляди оборота, преди лодката да излезе на глисаж...
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от Станимир Бегов »

Лодката е надуваема 330 ,аз реших проблема радикално ,смених мотора с по-голям.При еднаква мощност двуцилиндровия върви по-добре ,затова с Евинруда съм глисирал.
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от batceco »

Здравейте, колеги изчетох доста теми, но не намерих отговор на въпроса ми. Моля някой, който има опит с лодките да изкаже мнение по въпроса. Интересува ме двигател 6 к.с. четиритактов, с коя лодка се комбинира по-добре - 3метра/твърдо дъно/45кг или 3.20/твърдо дъно/55кг ? Ясно ми е че с 1 човек и двете ще глисират. Въпроса ми е като е по-натоварена 2 човека + малко багаж (190кг), коя ще върви по-добре с това двигателче ? Ще я ползвам за тролинг, джиг и да разпъвам въдици. Кой от двата размера е по-добре да се комбинира с това двигателче ? :drinkers:
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от promarine »

batceco написа:Здравейте, колеги изчетох доста теми, но не намерих отговор на въпроса ми. .... Кой от двата размера е по-добре да се комбинира с това двигателче ? :drinkers:
По принцип мисля, че нещо грешиш с теглото на двете лодки. При разлика от 20 см, ако останалите параметри на лодките са еднакви, не може разликата в теглото да е 10 кг а най-много 4-6. Дори и да е 10 кг разликата в теглото, няма да усетиш някаква разлика в скоростта между двете лодки.
За това, което си писал, че ще ползваш лодката основно, според мен по-подходящ вариант е 3 метрова (или 3,30м) лодка с надуваемо дъно с високо налягане. По-лесно и бързо се подготвя за пускане на вода (особено ако си сам), по-лека а е също толкова устойчива (спокойно можеш да стоиш изправен в нея).
Ако ще сте двама, за предпочитане е лодка 3,30 с твърдо (алуминиево или водоустойчив шперплат) дъно.
Принципно лодка 3,30 с твърдо дъно и двигател 6 коня, успява да глисира с двама човека (общо до 160-170 кг).
Със 190+ килограма товар няма да може да глисира нито една от двете лодки, така че разликата ще е само във вътрешното пространство и комфорта но не и в скоростта. Скоростта с този товар ще е около 10-12 км/час но при това двигателчето ще се тормози и ще е по-добре да се върне малко газта като това ще се отрази съвсем леко на скоростта (-2 км/ч).
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от batceco »

Мерси за компетентния отговор колега, много ми помогна :smt023 В повечето случай сме 2ма, но се случва 5-6 пъти в годината и да съм сам. По-добре да взема по-голямата, пък като съм сам криво ляво ще се оправя. Ще нося лодката на покрива на колата. Мен ме притесняваше дали двигателя не е малък за тази лодка 3.20метра, тя е с твърдо дъно шперплат. Наслука и много трофейни :drinkers:
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от batceco »

Колеги с цел да помогна на други колеги като мен в избора си на лодка и двигател искам да опровергая едно грешно твърдение във форума, че лодка 3.30 не може да глисира с двама души с двигател 6 коня. Бях пред голяма дилема - двигател 6к.с. като нов на 2 години или 10к.с. на 8-10 години и избрах меркюри 6 к.с на 4 часа още в разработка. Лодката е зандер 3.30 с алуминиево дъно. Вече имам 4 риболова с нея и дори при насрещен вятър лодката спокойно излиза на глисаж. Лодката тежи 60кг, вътре сме двама по 83кг + 5литра гориво и 3-4 кг багаж. Трябва просто след като и се подаде газ на макс, човека отпред да мине още по-напред, а задния да стъпи една крачка напред, след което лодката започва да се ускорява и да глисира и може пак да си седнете на местата и да върнете газта назад :wink: . Ходя само по язовири. Просто исках да споделя. Предполагам, че все на някой ще съм полезен :drinkers:
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от miroki »

За язовирите, е важно уточнение.
При вълна си е добре да има мощност.
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от Franko »

Добре е и клип да направиш,както сте двамата... за поглед върху нещата :P .
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
mario.nikolchev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 2:10 pm
Местоположение: Portugaliq

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от mario.nikolchev »

zdraveite priqteli izvinqvaite che ne pisha na kirilica imam nqkolko vaprosa poneje sum mlad i ne opiten a gledam drugite lodki na keq vlizat v okeana pri lo6o vreme valnite dostigat edin metar kogato preminavash kanal ima te4enie su6to v kanala poneje vodata se tegli priliv i odliv lodkata mi e 5 metra shiroka e 1.80m motora e 60 konq misalta mi e kak se kara v losho vreme lodka kogato ima valni i pravilno li e tovara da e na nosu na lodkata kak dago raspredelqm pravilno
MERSI PREDVARITELNO
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от Тедо »

mario.nikolchev написа:zdraveite priqteli izvinqvaite che ne pisha na kirilica imam nqkolko vaprosa poneje sum mlad i ne opiten a gledam drugite lodki na keq vlizat v okeana pri lo6o vreme valnite dostigat edin metar kogato preminavash kanal ima te4enie su6to v kanala poneje vodata se tegli priliv i odliv lodkata mi e 5 metra shiroka e 1.80m motora e 60 konq misalta mi e kak se kara v losho vreme lodka kogato ima valni i pravilno li e tovara da e na nosu na lodkata kak dago raspredelqm pravilno
MERSI PREDVARITELNO
При вълни се кара внимателно - като скочи лодката да не се приводни на една страна... Товар на носа на лодката е силно нежелателен при вълни - ще забива нос и ще пръска... Товари се от средата и назад!
MaXo
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Вто Мар 04, 2008 11:04 am

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от MaXo »

Това глисаж ли е? 145кг на лодка 2.90 ... на мотора е сменена перката. Гледал съм и други клипове на тоя човек ... доста експерименти си е правил с различни перки.Постига иначе 21-22км/ч ... което е уникален резултат за 2.5 мотор. :) Тааа успява ли да глисира по нечии критерии ... може би да ... за да постигне такава скорост?

Аватар
Franko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 629
Регистриран на: Пон Окт 10, 2005 9:15 am
Местоположение: пловдив

Re: Въпрос за глисаж.

Мнение от Franko »

Извънземните са се вселили този двигател :).
http://www.vbox7.com/play:1dbd3caf
Кой знае на къде?Кой знае до кога?....
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”