Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от gogibo »

Като никогаж се справих бързо и ето ви снимките:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от jagger1 »

Адмирации Гоги :supz: :supz: :supz: . Аз съм до под 'кривата круша' с моите самоделки. Нещо тази година черна котка ми мина път. А и само два пъти съм пускал лодката този сезон. Та за колелата - още веднъж адмирации :supz:
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

Vie v chas li ste da unoshtojite lodkata ..Ujas q sravnete s tova ... To biva biva ama...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от Шморхи »

Аре да бъдеш така любезна драга и да ме светнеш, как точно си унищожава лодката човека?
По-евтино, по-леко, няма дупчене на 9 места....
Да не говорим, че неговите колела имат по-голяма контактна площ от твоите и няма да потъва толкова в пясък.
Нали ти казаха вече! Ходи си пробутвай железата другаде!
Оправи си цените, пиши на кирилица, намали дупките и тогава вече може да коментираме, че предлагаш нещо свястно, по свестен начин. :ANAL:
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от gogibo »

Като гледам колелата от снимката на хамстерката,ми се струва,че са бая близо едно от
друго.Това при равен бряг О.К. ,ама я тръгни из чимове трева или камънаци-яко клатене
ще падне. Колкото и да "куцам"технически не виждам как ще ми се съсипе лодката,
която стъпва върху мек полиуретан, а той върху тракторчето. Първоначално сложих
двете половини близо до средата на лодката,но се люшкаше насам-натам при транспортиране по брега.После ги изнесах в двата края под балоните и всичко се
стабилизира.Лично аз не бих си пробил транеца,пък и тая ми измислица с
тракторчето реши проблема с колелата за трансп. на лодката.
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

Извинете ме , че до сега писах на латиница , но на другия лап - топ нямах кирилица. Относно снимката , която виждате ...намалих я с близо 60 процента , защото блога не се позволява да се качват големи снимки. Колелата се намират от края на транеца. Наистина тък се вида все едно колелата са центрирани ... По въпрос цената , говорих с управителя , можем да намалим цената за поцинковани : 170лв , от стомана (нераждавейка) 220лв. Цените а най-добрите които можете да намерите , няма да Ви излъжем ! Ако желаете да видите снимките и колелата в действителен размер пишете ми на : e-mail : XXXXXXXXX@XXXXXXX

Модерирано!!! Прочетете правилата на форума!!!
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

Gogibo , не си ме разбрал правилно , не че унищожаваш лодката ... просто и се губи визията . Защото твоята е същата като тази :Honda , които са най - добрите надуваеми лодки на пазара до мемента . Имате хубава , скъпа лодка , и вмесо да и направите или да закупите колела , Вие слагате детска играчка .. Според Вас отсрани не изглейда ли смешно .. Та като влезете във водата с тези колела , от водата изолирбланта няма ли да се отлепи ? хахаха
Манастира
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 7:15 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от Манастира »

hamster4ety написа:Gogibo , не си ме разбрал правилно , не че унищожаваш лодката ... просто и се губи визията . Защото твоята е същата като тази :Honda , които са най - добрите надуваеми лодки на пазара до мемента . Имате хубава , скъпа лодка , и вмесо да и направите или да закупите колела , Вие слагате детска играчка .. Според Вас отсрани не изглейда ли смешно .. Та като влезете във водата с тези колела , от водата изолирбланта няма ли да се отлепи ? хахаха
Я по добре пиши на латиница,че не им разбирам.Внучката ми в 5клас прави по малко правописни грешки.Вече разбрахме,че вашата ФИРМА е най-добрата в света.хахаха
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от Шморхи »

hamster4ety написа:цената за поцинковани : 170лв , от стомана (нераждавейка) 220лв. Цените а най-добрите които можете да намерите , няма да Ви излъжем !
Шморхи написа: Купих моите за 150 кинта. Много дебел и здрав алуминий.
Доближаваш се лека-полека, но относно цените, никак не си на прав път.

Ето и още една цена - "13. Иноксови транспортни колела за транец 200 лв."
Извадката е от един сайт.

И още една извадка - 14. Транспортни колела за транец 150,00 лв
Ето и снимка
Изображение
Много по-елегантни от твоите предложения. 4 болта, другото е на шини. С две движения можеш да ги свалиш и да ги оставиш в колата ако не искаш да носиш на вода.
П.П. Хонда са хубави лодки, но далеч не са най-хубавите. Има марки, които...абе да речем - Дачия vs БМВ.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
bokser
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 516
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 8:03 am
Местоположение: Благоевград

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от bokser »

Хамстер ли си, мишка ли си, я ме светни как се падат 9 дупки на двете колела (монтажа)?! А колкото до монтажа на колегата - супер, вместо изолирбанд слага си някакъв колан и е в джаза - няма дупчене, което при вашите тъй-горещо предлагани колела ти превръща транеца в швейцарско сирене.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от gogibo »

И аз се чудех в началото за 9-те дупки ?...Вероятно едната е за резерва/или транеца
да изглежда по ажурно/. Колкото до изолирбанда-само това намерих в колата на брега
на язовира и импровизирах за да проверя дали детската играчка ще свърши работа.За
10-11 дни не се отлепи и ми беше в услуга.Сега преработвам "колесарчето"в далеч по
елегантен и надежден вид,като използвам само осите и колелата от тракторчето.
п.п. Колкото до" визията" на лодката с детската играчка под нея- БГ поговорка гласи:
"хубавия кон и под скъсан чул се познава".
ULDO1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 3:04 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от ULDO1 »

Шморхи написа:
hamster4ety написа:цената за поцинковани : 170лв , от стомана (нераждавейка) 220лв. Цените а най-добрите които можете да намерите , няма да Ви излъжем !
Шморхи написа: Купих моите за 150 кинта. Много дебел и здрав алуминий.
Доближаваш се лека-полека, но относно цените, никак не си на прав път.

Ето и още една цена - "13. Иноксови транспортни колела за транец 200 лв."
Извадката е от един сайт.

И още една извадка - 14. Транспортни колела за транец 150,00 лв
Ето и снимка
Изображение
Много по-елегантни от твоите предложения. 4 болта, другото е на шини. С две движения можеш да ги свалиш и да ги оставиш в колата ако не искаш да носиш на вода.
П.П. Хонда са хубави лодки, но далеч не са най-хубавите. Има марки, които...абе да речем - Дачия vs БМВ.
Точно такива колелца си направих и аз от неръждавейка, без даже и шайбичка от ръждясващ материал.Заедно с гумите които бяха по 15лв бройката ми излезнаха цифром и словом 74лв. Даже на първа страница на темата бях пуснал и подробни снимки на изработката.Ама заради подобни разбирачи и отворковци си изтрих всички мнения.
Та не съм много сигурен дали посочените цени са много евтини заедно и с намалението им.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от jagger1 »

hamster4ety написа:Vie v chas li ste da unoshtojite lodkata ..Ujas q sravnete s tova ... To biva biva ama...
Здравей Хамстерче. Повярвай ми, в следващите няколко реда нямам нищо лично и не ми минава и през ума да те обидя. Казвам ти със следващите редове нещо, което е изключително доброжелателно. Приеми го по този начин - доброжелателно.
Няма лошо някой да изкопира нещо от световната практика и да си го изработи за лични цели. Няма нищо лошо, да го сподели с колеги и приятели. Няма нищо лошо, да даде съвет и да помогне с идеи и с каквото може на останалите колеги. Но когато нещо се копира и започва да се произвежда с цел продажба и печалба, а за това не е закупен лиценз на модела от фирмата, която го е разработила, това означава печлене на чужд гръб. Това, че моделът, който показваш е изкопиран едно към едно от Зандер, а едва ли фирмата Ви е искала разрешение за производство на модела с цел производство, продажба и печалба, не означава, че цената и изобщо това, което предлагате е качествено и си заслужава парите - две колела, две П-образни планки с малко фрезова или щанцова доработка на каналите, два квадратни профила по 50-60 см. и няколко болта с гайки. Това ли според теб струва 200-220 лева? Казваш, че колелата са метални - колко време издържат на вода? Как са лагерувани и как издържат местата на лагеруването на водата? И за колко време? Говорим за 200-220 лева все пак. И как я виждаш тази работа да си надупча лодката (транеца) на 9 (девет) места? :wink: И как ги виждаш тези 200-220 лева за нещо без лицензионно право да го произвеждаш? И какви гаранции ми даваш - на Зандер ли?
Това е от мен. И ще си позволя един съвет: Ако искаш да имаш някакъв нелегален успех (нелегален от гледна точка на авторски права и лиценз) с тези колела, нормалната цена, за това, което предлагаш е не-повече от 50 лева!!! Др :wink: Другото е измама и некоректност към колегите от форума. Бъди щастлива (щастлив) Хамстерче.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от gogibo »

Кво стана бре, Хамстера жув ли е или го фана срам от цената на многото дупки по
транеца ?
hamster4ety
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:57 pm

Re: Транспортни колела за транеца на надуваема лодка???

Мнение от hamster4ety »

NQMA DA SE ZANIMAVAM S "RAZBIRACHI "KATO VAS
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”