Въпрос за транец

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за транец

Мнение от krokibg »

Пачо,добре е станал транеца и за този слаб двигател няма проблем да издържи,няма да се състезаваш с нея.Хубаво ще е обаче да си продадеш този мотор и да си вземеш точно като за оригиналния транец - демек с къс ботуш !!! Иначе,Жорката е железен и сме големи приятели.Всичко което имам по сериозно и свързано с цепене на двигателите които съм имал за ремонт,минават през него и няма проблем.С здраве да си ползваш лодчицата и много риби !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за транец

Мнение от pachosz »

Благодаря, Любо! :D
Чакам само удобен момент и малко по-хубаво време да пробвам на вода дали ще има разлика като го вдигнах.
Че ще купувам с къс ботуш, ще купувам, ама трябва финансово да набера сили първо. Тоя го взех не щото чак толкова го харесах, а щото беше по джоба ми :roll:
На лодката производителя й дава до 6 к.с. двигател, този е толкова. Ако ми попадне от някой да опитам с 8, бих го сложил за проба- ако е по-добре такъв да си взема като дойде време. Повече от 8 вече ще му дойде прекалено тежък на коритцето предполагам :drinkers: :drinkers: :drinkers:
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Въпрос за транец

Мнение от VGS »

По принцип при повечето модели няма разлика във външния вид и теглото, говоря за мотори 6 и 8 коня, разликата в мошността се постига само от изменения в карборатора и от там повишаване на оборотите и съответно мощността. Демек искам да ти кажа , че и 8 коня би ти паснал като се има в напредвид, че производителите на лодки определят кой мотор е подходящ предимно по това колко килограма може да носи транеца, или нещо такова.
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за транец

Мнение от krokibg »

Пачо,не слагай на това корито по-мощен двигател,не че не може а просто ще стане много нестабилна лодката !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за транец

Мнение от pachosz »

На тоя етап няма да слагам друг. Дразнех се само от факта, че с 4-те коня мотор вървеше повече от 6-цата :rolleyes:
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за транец

Мнение от krokibg »

Еми,сега като си наместил двигателя както трябва,ще си върви добре,няма да се плашиш.Важното е,перката да тегли водата точно под лодката а не зад транеца или много под дъното :lol: Само дано да си направил транеца стабилно.Не подценявай двигателя че е само 6 кс,наистина имат достатъчно мощ да бутат и ме притеснява факта, че транеца не се държи никъде от страни и това, може да ти изиграе лоша шега :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за транец

Мнение от pachosz »

Надявам се да е достатъчно здрав. Утре отивам на Студен кладенец, ако не вали много, ще пусна лодката да видя как върви.
Ще пиша тук резултата :drinkers: Ако пък вали - само :drinkers: :drinkers: :drinkers: , без лодката :D
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за транец

Мнение от krokibg »

Успех !!!
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за транец

Мнение от pachosz »

Здравейте пак, след пробата на вода.
В събота и неделя направих тест след повдигането на двигателя.
Разликата е ОГРОМНА!!! Мерих за експеримента скоростта със GPS-a, като беше с 14 см. по-ниско винта - макс. скорост беше 12 км/ч, а сега е 18, при почти същите условия (товар, вълни, вятър...)! Явно оказват огромно влияние тези 14 см. по-дълбоко като е перката. Даже после опитах и още 2-3 см. да го повдигна нагоре като му подложих една клечка, ама нямаше разлика.
Ето видео:
http://www.vbox7.com/play:1bd3d47f
torro97
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 12:25 am
Местоположение: Сливен

Re: Въпрос за транец

Мнение от torro97 »

Темата е стара, но като гледам д-ля на снимките, оставам с впечатление че има опция да стане с къс ботуш/ясно се вижда междинното удължение на ботуша/. Ако е така, можеше да минеш без да надстройваш транеца.
СВЕТЪТ Е ХУБАВ, И ДОБРОТО ТЕ ДЕБНЕ ОТВСЯКЪДЕ
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за транец

Мнение от КАЯ »

Извинявам се, че се намесвам с мое питане в темата, но не ми се иска да пускам отделна тема само за това. Та някой може ли да ми каже максимално колко дебел транец хваща скобата на двигател 5 к.с.? Нямам на близо магазин продаващ двигатели да го премеря.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за транец

Мнение от pachosz »

Имам една стойка правена от дъски, на която съм държал и 4-то и 6-то к.с. като не са на лодката. Дъската на която се хваща е 5 см., а стягите могат да поемат и по-голяма дебелина. Мисля, че не по-малко от 6 см., но толкова дебело разбира се е излишно. Повече от 25-30 мм. не е нужно.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Въпрос за транец

Мнение от kiril_bulgaria »

Стара тема, но актуална винаги.

Как се измерва:?
Мериш транцевата дъска от най-високата до най-ниската част.
Short: 15" - 381mm
Long: 20" - 508мм
X-Long: 25" - 635мм
XX-Long: 30" - 762мм

Какво е ПРАВИЛНОТО положение на двигателя?:
Когато двигателят е спуснат изцяло надолу в работното му положение,
антикавитационната му плоча трябва да се намира на 0-25мм при повечето двигатели (max 40mm зa ХОНДА) под долния край на транеца.
VARAN 4.70-2 - Copy.jpg
Ботуш инсталация на свигател.jpg
Yamaha Mounting the Engine 1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”