Повреди и ремонт на двигатели и лодки - важно да се знае !!!

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Повреди и ремонт на двигатели и лодки - важно да се знае !!!

Мнение от lozzy.68 »

Не знам ,как си с техниката,но ако твоята част е 21 ,то тя е с размер 15-28-10 мм. !!! :D
IMG_20180415_214224.jpg
Мисля, че ме разбра !!! :wink: :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
mitriohin
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 16, 2012 11:02 am

Re: Повреди и ремонт на двигатели и лодки - важно да се знае !!!

Мнение от mitriohin »

Здравейте,
Прочетох горе написаното точка по точка. Днес имах следния проблем. След риболовен излет с надуваема лодка и двигател Yamaha 15 - 4 тактов. При връщане към пристанището на два пъти докато лодката подскачаше по вълните се чу звук, който наподобяваше форсиране на двигателя на празен ход. При върщане на газта обратно лодката продължи да се движи. След 4-5 минути отново при пълна газ и плискане по вълните се повтори ситуацията.
Въпросът ми е да предприема ли смяна на маслото на пропелера, преглед по бензиновата уредба или да следя дали този проблем се задълбочава?
Благодаря!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Повреди и ремонт на двигатели и лодки - важно да се знае !!!

Мнение от КИРО »

Пробвай : - При изгасен двигател,включи на преден/заден,и се помъчи да завъртиш перката.
Направи по-голямо усилие с ръка.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
uniqaudio
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 6:53 pm

Re: Повреди и ремонт на двигатели и лодки - важно да се знае !!!

Мнение от uniqaudio »

А може това да не е проблем. При мен често се случва, когато караме при големи вълни и когато лодката е на гребена на вълната, а пропелера във въздуха. Тогава се получава през някоя и друга вълна абсолютно същият ефект.
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Повреди и ремонт на двигатели и лодки - важно да се знае !!!

Мнение от Ribolubitel »

Здравейте колеги, препоръчайте ми майстор за ямаха пълна инжекция, за Варна става въпрос.
ruseff
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Окт 18, 2015 7:12 am

Re: Повреди и ремонт на двигатели и лодки - важно да се знае !!!

Мнение от ruseff »

Здравейте,колеги.Имам Меркури 20 коня ,на който му треснах перката в камък.Беше лятото,мотора бе само на 6 месеца,вдигнах кръвно-чисто нов мотор,как пък от цял Ивайловград го намерих тоя камък...Как да е,перката се назъби на трите лопуса,не много но,изпилих назъбеното,но останаха язви по края.Та-дали това може да има лоши последствия за "трансмисията",или направо да си поръчам нова перка.Вибрации като че ли не усещам,де да знам.
П.С.Още един въпрос.Четейки за слаба контролна струя,как е при мене-лятото струята е силна и на ниски обороти,докато сега по студеното време едва едва пикае,на високи обороти струята се увеличава..Мотора е от новите инжекциони.Колеги със същата серия мотори да споделят дали и при тях е така..Поздрави.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”