Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand up

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Публикувай отговор
Аватар
xitreca
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 9:37 am
Местоположение: гр.Кубрат

Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand up

Мнение от xitreca »

Колеги .
Дайте съвет - Коя пръчка да избера ??? PENN или SPRO .
Ще се използва за риболов от лодка - с кльонк .
PENN Mariner Stand up е цяла - 30-50lb -1.80;
SPRO stand up е на 2 части - 80lb -1.80m
гледам има някаква и на по ниска цена - Shakespeare Alpha X Solid Boat 30-50lb 2.10m плътна

( Избраната Ще се ползва с мултипликатор)

Ако някой е ползвал тези пръчки - моля за съвет - коя да си взема .
Предимства - недостатъци --

.Някой колеги ще кажат -Чети в форума там пише --В моя защита ще кажа че от 4 дена чета и не мога да избера -- Просто за тия 2 (3) пръчки мненията са малко -- или поне аз с търсачката не намерих много .

Благодаря на отзовалите се колеги
Последно промяна от xitreca на Вто Юни 26, 2012 9:03 pm, променено общо 1 път.
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от martineti »

Обърни се към ЕМО 83. Спрото е доста хубава въдица ,но и търси по ниска акция! На 30lb ще е по-добрият вариянт.
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Аватар
xitreca
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 9:37 am
Местоположение: гр.Кубрат

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от xitreca »

martineti написа:Обърни се към ЕМО 83. Спрото е доста хубава въдица ,но и търси по ниска акция! На 30lb ще е по-добрият вариянт.
30lb не е ли слаба за кльонк ??

Гледах мнения на колеги че е добре да е над 50lb ?
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от martineti »

Ако ще ловиш едри сомове да. Повечето от рибите са по-дребни и е хубаво все пак да си правиш някакъв кеф ,а не да ги изкарваш като с лебедка.
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от pachosz »

80 либри е излишно корава тояга, колега. 30-50 на ПЕН-а е по-добрия вариант за случая. Има добри пръчки и в по-ниския ценови клас, има разбира се и много по-по-най, но са си и по-скъпички.
Аз лично бих предпочел една Xzoga Taka G 56. Само дето не съм се интересувал има ли я в БГ или трябва от вън да се поръча.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от аксел »

pachosz,въпросните пръчки ги няма в България,най-близкото място откъдето можеш да ги купиш е Гърция/по моето скромно мнение не стават за кльонк/..По отношение на пръчките посочени от колегите,нямам конкретно мнение/нямам такива/,но при положение,че ще се ползват за кльонк,може да се сложи едно олово на 200гр. на корда пред върха на въдиците и да се види как ще работи върховата част на пръчките и да се прецени коя от тях ще е по-
подходяща.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
xitreca
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 9:37 am
Местоположение: гр.Кубрат

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от xitreca »

аксел написа:pachosz,въпросните пръчки ги няма в България,най-близкото място откъдето можеш да ги купиш е Гърция/по моето скромно мнение не стават за кльонк/..По отношение на пръчките посочени от колегите,нямам конкретно мнение/нямам такива/,но при положение,че ще се ползват за кльонк,може да се сложи едно олово на 200гр. на корда пред върха на въдиците и да се види как ще работи върховата част на пръчките и да се прецени коя от тях ще е по-
подходяща.
Проблемът е че в района където живея никъде няма такива пръчки по магазините да ги видя на живо ..Поръчката е през интернет .--затова питах ако някой ползва такива да даде съвет.
Аз между другото тази сутрин си поръчах вече SPRO-то 80lb.
Ако не ми хареса следващата ще е Penn. И така докато уцеля правилната за мен.
Ще пиша Отзиви .Но базата ми за сравнение е Filstar Goliat 50lb -- Вече счупена
И една 30 lb -незнайна марка --Също счупена ..И една AWA Shima 50lb- която беше за кратко в мен за оглед --Но не останах доволен от огледа ..Първият водач на върхът беше спукан а пръчката беше чисто нова ..

Поздрави и на слука на всички колеги .
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от pachosz »

А честито тогава! :)
Дано само големи тупачи ти се закачат, че иначе няма огъване никак тая 80 либровата ;)
аксел написа:.../по моето скромно мнение не стават за кльонк/
Е, щом за марлини става, що па за сом да не става, колега? :)
Не гледай, че й дават тест в грамове (600 за въпросната), а не либри. Там иде реч за съвсем други показатели и тестове. Вярно, че и аз в повечето случаи ползвам олово 200 гр., но не рядко ми се е налагало и по 320-350 да закачам, само и само да ми стои стръвта под лодката. Щото при силен вятър и парашута не помага понякога.
Хитреца, дано скоро й направиш сефтето на новата пръчка и да пишеш как е :)
Успех!
martineti
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1238
Регистриран на: Сря Май 26, 2010 10:57 pm

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от martineti »

nikaro написа:
martineti написа:Вчера пообиколих по магазините в Плевен и останах леко разочерован. Пръчката която си харесах е: http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7371 ,но теста и се оказа 50-80 lb което ми се струва доста. Имаше и една друга на Колмик ,но стъклопластова с акция 100-400 гр. което не знам колко е в либри. Мултита имаше само 2 едното не искам и да го споменавам ,а другият беше Okuma Classic PRO доколкото видях няма стоп лагер и това също не ми допадна. Някой ще може ли да ме ориентира с някакви линкове на свесни пръчки и мултита около стоте лева?
Аз съм с такива спро-та (30либри) и съм много доволен.Със златните тики са си лика прилика :wink:

Изображение
Изображение
Изображение
Сигурен съм,че ако поровиш из интернет ще ги намериш.Няма да те насочвам директно,за да не ме изнасилят,че е реклама.Моите ми ги взе Емо със значителна отстъпка,ПАК НЕ РЕКЛАМИРАМ,просто искам да помогна на човека.Ъглито,което ти предлага Тролката също е перфектна пръчка за кльонк,така че изборът си е твой,каквото и да вземеш няма да сбъркаш.Успех :wink:
Emo-83 написа: Другата въдица(червената също е хубава),но аз бих избрал между Спрото и Седроса.
Маска за лице с краставица: Oбелва се и се нарязва.Добавя се олио и оцет.Изяжда се с ракия.Лицето се разтяга в блажена усмивка и поруменява.
Аватар
xitreca
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 9:37 am
Местоположение: гр.Кубрат

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от xitreca »

И така . Пръчката днес пристигна . :D :supz: SPRO Stand UP 80lb ..
И сега съм в размисъл защо повечето колеги казват че 80lb e "колец" :?: :?:
На мен дори малко мека ми се види... :roll: :roll: :?: :?: :rolleyes:
Що така не знам .. Предната Филстар 50lb дето се счупи беше доста по корава .( може и затова да се е счупила)
Честно казано Тази малко ме е страх да и закача една 10 литрова минерална вода и да я пробвам...(Филстара вдигаше тубата) ..Но Времето ще покаже .. Рано или късно ще я тествам .. И дано издържи ... :finga:
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от pachosz »

Трябва да издържи, въпреки, че са излишни такива тестове.
Та за тубата не знам, но сомче 80 килца трябва да го вдига без проблем (не над водата разбира се ;)) Може би е по-меко връхчето, ама другото не трябва да е шкембе на 80-либровата.
М-у другото как точно ги счупи другите пръчки? Щото с вадене на риба ми се вижда направо невъзможно. Освен ако вдигаш съвсем нагоре пръчката, а рибата да напъва здраво надолу... ама то тогава не е пръчката виновна :) Най-вероятно си ги чукнал предварително някъде, може и без да си разбрал.
Аватар
xitreca
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 9:37 am
Местоположение: гр.Кубрат

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от xitreca »

50lb Filstar се счупи при вадене на 22 кг сом.. Не съм се мъчил да го вадя от водата със сопата. Само главата беше над водата . И докато опитвам да го хвана за устата и пръчката се счупи . добре че конеца издържа.. Качил съм клипче в Youtube . Вижда се кога се чупи ..
Тази дано да е по издръжлива .. :drinkers:
Аватар
xitreca
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Юли 03, 2011 9:37 am
Местоположение: гр.Кубрат

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от xitreca »

Толкова се огъва с 2 литра безалкохолно

Изображение
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand u

Мнение от pachosz »

Нещо е била чукната пръчката преди да се счупи. Преди 2 год. вадих 25 кг. с пръчка с тест 5-20 и брейд 0,08 мм. Вярно си беше приключение, но при условие, че не прибързваш с ваденето, с 50 либровата трябва да извадиш мнооооого, много по-голяма риба от 22 кг. безпроблемно. А с 80 либровата, при по-добър късмет, не пречи да окачиш и генералски пагон ;)
fishman
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 10:34 am
Местоположение: sofia,bulgaria

Re: Помощ за пръчка - SPRO stand up или PENN Mariner Stand up

Мнение от fishman »

За съжаление новите въдици са с кухи върхове и се чупят,нищо че са по 30 или 50lb.Виждал съм да се чупят две въдици с ролкови водачи.Едната при засичане,а другата при тест с тежести 10 кг.По възможност си търсете въдица с плътно фибростъкло,те са по здрави.
бракониер на снимка да видиш,шамар му бий!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”