Двигатели Геново

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от EU_BG_akademika »

Биндзиня е летлив, а нашият и в много случаи лош, като го оставиш за дълго в карбуратора, летливите компоненти се изпаряват и остават тежките, смоли,, дзифт, вода и тем подобни. С течение на времето се наслояват и машинката в един момент спира. Аз имах един генератор, 4Т, не беше пален 3-4 години и едвам му оправих карбуратора, защото от незнание го бях оставил с бензин. Беше нещо страшно, спечена смола, е точното определение....
Тогава много нещо изчетох и разбрах, че бензин при продължителен престой не се оставя. Китайски извънбордов не съм имал, но на моите двигатели, винаги съм слагал добавка за гориво, с нея карбураторът си зимува с бензина и на пролет пали от две дръпвания, препоръчвам я на всички. Ползвам тази....

Изображение

Първоначално 30мл на 10л и поддържащо третиране 15мл на 10литра. Нямал съм никакви проблеми.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Аватар
az1972
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:24 pm
Местоположение: Поморие

Re: Двигатели Геново

Мнение от az1972 »

nabor4eto написа:Не трябва да се оставя бензин в карбуратора само при 2-тактовите мотори, тъй като в него има масло и когато се изпари бензина остава маслото , което задръства финните отвори на жигльорите...при 4-тактовите този проблем го няма
Не съм съгласен колега.
Аз карам хонда 4Т и в инструкциите за експлоатация е посочено,че при по продължителен застой или сезонно спиране на редовна експлоатация е задължително източването на бензина от карбураторите, за което има и оставени и дренажни тръбички.....
Знам го от опит и колегата академика е прав щото от немърливост аз всяка пролет чистя карбуратори и жигльори(особенно на ниските обороти)
Поздрави и наслука!
Видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крачето !!!!
Аватар
ro666koto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 8:34 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от ro666koto »

Колеги, дайте мнение за 2кс 2т-скорост, разход, шум.
Замислям се за него понеже е лек (около 10 кг), а и не ми трябва по-голям!
RTM Tempo
canidimex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от canidimex »

Здравейте , според мен 2 коня за морето не е добра идея, аз лично съм 6 к. 4тактов Геново 3м. лодка ,като скутер е не я усеща ,и в лошо време добре се представя ,като е легнал в колата протича леко бензин ,но само в горещо време, изчаквам да свърши горивото и така съм решил проблема.Имам го от 2014г. След всеки морски излет го промивам задължително и го оставям без гориво в карбуратора. Мислих много за японец втора употреба ,но както казаха други колеги по добре млада китайка от колкото стара японка.Това от мен успех.
Аватар
ro666koto
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Сря Фев 24, 2010 8:34 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от ro666koto »

canidimex написа:Здравейте , според мен 2 коня за морето не е добра идея, аз лично съм 6 к. 4тактов Геново 3м. лодка ,като скутер е не я усеща ,и в лошо време добре се представя ,като е легнал в колата протича леко бензин ,но само в горещо време, изчаквам да свърши горивото и така съм решил проблема.Имам го от 2014г. След всеки морски излет го промивам задължително и го оставям без гориво в карбуратора. Мислих много за японец втора употреба ,но както казаха други колеги по добре млада китайка от колкото стара японка.Това от мен успех.
Благодаря, колега.
Мисля да го ползвам за каяк, затова го търся да е лек . Все пак си мисля, че и 2 к.с. са му много, но не съм видял по-малък.
RTM Tempo
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двигатели Геново

Мнение от promarine »

ro666koto написа:...
Мисля да го ползвам за каяк, затова го търся да е лек . Все пак си мисля, че и 2 к.с. са му много, но не съм видял по-малък.
Определено 2 к.с. ще са напълно достатъчни за каяк. Имайте предвид, че от електрическите дори 55 либровите нямат и 1 к.с. като мощност.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
ХЕРОН85
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Юли 31, 2016 6:38 pm
Обратна връзка:

Re: Двигатели Геново

Мнение от ХЕРОН85 »

Колега Inki мисля да си зимам Геново четиритактов 15кс ама с дълъг ботуш,посъветвай ме нещо че съм нов в занаята,видях че имаш такъв разкажи нещо за него за колко го взе колко гори и тем подобни мерси.
Обичай морето ама си стой в кръчмата.
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Двигатели Геново

Мнение от atanas7711 »

Да използвам и аз темата та, някой може ли да каже дали 2т Геново 15 кс са читави и как е от към разход и шум?
Благодаря предварително!
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двигатели Геново

Мнение от promarine »

Разходът е с около 30% по-висок отколкото при четиритактовите. За шума, положението е приблизително същото. По отношение на надеждността, бих казал, че двутактовите са по-безпроблемни (не помня да сме имали някога проблем с двутактова 15-ка).
Последно промяна от promarine на Чет Юни 22, 2017 6:36 pm, променено общо 2 пъти.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
Аватар
atanas7711
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 1:30 pm
Местоположение: ПЪРВОМАЙ

Re: Двигатели Геново

Мнение от atanas7711 »

Благодаря за мнението.
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”