Двигатели Геново

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

todor471
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 11:24 am

Re: Двигатели Геново

Мнение от todor471 »

Имам познат, който има Геново 8 кс или 9,9 не помня точно , но въпросния мотор не си знае часовете в морето. Бута ял 4 целогодишно, без никаква подръжка от негова страна- само бензин и масло, самият той е голям парлапанин. Не съм чул да прави някакви ремонти по него, наистина голямо куче е.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Двигатели Геново

Мнение от baretata »

Аз си продавам лодката и Мотора. Мотора е Дженово 15 коня , два такта.
Пашата обича смелите.
Аватар
didodi
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 8:59 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от didodi »

Оспамихте на човека темата.Той иска инфо за двигател и лодка,вие почнахте да си теглите двигателите кой колко тежи.Всяко ново нещо е добре с времето си.Да кажат хората които ги ползват вече 5-6 години
Затвор за "Националния отбор по високо-волтов риболов" и "Съюза на миньорите на свободна практика"
vankolong
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 5:55 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от vankolong »

От есента на 2013 г. съм с такъв мотор, двутактов 9.8 коня, за момента е пушка.Единственият проблем, който съм имал е ,че купих слушалки за да го мия и прецаках охлаждането. Панко го оправи, центрова, гресира и сега е супер и аз го ползвам целогодишно пролет и есен за риба, лятото за плаж и разходка, а зимата за лов на патици. Някой бе писал, че боята подпухва това е вярно въпреки, че го мия редовно със сладка вода, но не мисля, че е фатално ако работи добре.
sadechev
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 6:16 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от sadechev »

Благодарско за отзивите взехме шестицата,утре сме на вода за проба и разработка.
vankolong
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 5:55 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от vankolong »

Честито.
radobg1
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Вто Сеп 08, 2009 5:10 pm
Местоположение: Добрич

Re: Двигатели Геново

Мнение от radobg1 »

Някой ако си продава Геновото да пише , оглеждам се за двутактов ще го нося в багажника 9.8 коня .
Аватар
paynera
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Пон Апр 11, 2005 12:07 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от paynera »

radobg1 написа:Някой ако си продава Геновото да пише , оглеждам се за двутактов ще го нося в багажника 9.8 коня .
Колега аз имам 5 магарета 2Т вече 5 години и 40 магарета 2Т- големи кочини - бахти и китаеца.Които ме познава , му е ясно колко часа имат в морето.Геновото има само една единствена забележка - пада му част от боята на ботуша след 2-рата година.
Наи обичам , зъби на бели риби да събличам
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от pacho69 »

Да зема и аз да мъцна по темата, втора година съм с Genovo 2Т 5 коня и нямам никви забележки. Закачен е на една романтика, 2,80 х 1,45 и я тегли без грижи. По-скоро лодката ше ме предаде отколкото Китайчето. Е трябва да бъда откровен, че не е натоварван, като дайлийско магаре, но засега няма забележки. По-горе четох да се транспортира вертикално - нищо му няма и хоризонтално да се транспортира - проверено.
По-голям шаран от рибаря няма...
jordannn
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 12:35 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от jordannn »

Здравейте колеги никога не бих си позволил да злепоставя някого публично но с горчивият ми опит с геново (Genovo) просто достигнах предела си на търпение. Не знам с кое да започна:
-още от самото начало имах проблем прекъсваше.
-в гаранция много бавно обслужват гаранцията и майсторите им са пълни нехранимайковци.Не се ловете че имат части и се намирали супер лесно разглобяват чисто нови мотори и от там дават части.
след гаранционен ремонт 30 дни уж сме всичко ок а се оказва че пак има нов следващ проблем и това е една мъка 3 години един ден ползваш 30 правиш.
-наслушах се на лъжи и измислици.
Общо взето бягайте с 200км/ч от този адрес Адрес: гр.Варна
ЖК "Младост",
бул.Република 15 :fishing11:
promarine
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 8:51 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двигатели Геново

Мнение от promarine »

jordannn написа:Здравейте колеги никога не бих си позволил да злепоставя някого публично но с горчивият ми опит с геново (Genovo) просто достигнах предела си на търпение. Не знам с кое да започна:
-още от самото начало имах проблем прекъсваше.
-в гаранция много бавно обслужват гаранцията и майсторите им са пълни нехранимайковци.Не се ловете че имат части и се намирали супер лесно разглобяват чисто нови мотори и от там дават части.
след гаранционен ремонт 30 дни уж сме всичко ок а се оказва че пак има нов следващ проблем и това е една мъка 3 години един ден ползваш 30 правиш.
-наслушах се на лъжи и измислици.
Общо взето бягайте с 200км/ч от този адрес Адрес: гр.Варна
ЖК "Младост",
бул.Република 15 :fishing11:
Здравей колега,
Забелязах, че в един ден си се регистрирал в няколко рибарски форума и си пуснал по едно единствено мнение по една единствена тема. Явно с цел да “не злепоставяш някого'', щом си посочил и адреса от който трябва ''да се бяга''...
Както и в другия форум ще те помоля да споделиш повече информация, относно модела двигател, кога е закупен, какви проблеми си имал с него и кой майстор го е ремонтирал.
С едно нещо съм съгласен: че когато нямаме някоя част, за да не караме клиентите да чакат, сваляме от друг нов двигател. Не виждам нещо лошо в това, освен неудобство за самите нас.
Нашите реформи са като да ви заменят якето за тениска и да ви кажат: честито ви палто!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от rikitikitavi »

Аз съм доволен от моето пърпорче. 2.6коня е четиритактово. Вече четвърта година ме търпи. Смятам, че в момента е най-доброто съотношение м-у цена и качество. Както всяко моторче си иска внимание и спазване на стандартните правила за експлоатация:гориво в карбуратора след излет да не се оставя, като го запали човек да му даде време да се стопли и тогава да го кара с пълна скорост,плавно да ускорява до пълна газ, да се сменят маслата навреме.

За капак един виц :
За две седмици компанията Боинг е с побелели коси. Шести самолет си хвърля двигателя в процеса на излитане. Паника на всички нива. Всички двигатели проверени идеални и...пак се изстрелват от самолетите. Накрая се сетили да преслушат и какво си говорят пилотире в тези моменти.
"...първа...втора....пета,шеста...ей ся глей ко става кат му ръгна задна..."
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
rasper
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 4:32 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от rasper »

Карам с PARSUN 5, 4Т, седем години, рядко. Доколкото знам е същия като GENOVO. Общо взето без проблеми, боята не пада, само разни лепенки.
Не оставям бензин в карбуратора, защото го возя легнал и понякога протича. Но след това пада едно дърпане, десетина пъти. Ако оставя бензин в карбуратора пали от втори път.
И въпросът е защо да не се оставя бензин в карбуратора ?
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от rikitikitavi »

Щот нашия "хубав " бензин има някакакви съставки. Ако забравим дълго ярвме бензин я карбуратора той се изпарява. Въпеосните съставки образуват лаков слой, които постепенно намалява сеченията на жигльорите в карбуратора. От там идват пък разни проблеми в морето.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от nabor4eto »

Не трябва да се оставя бензин в карбуратора само при 2-тактовите мотори, тъй като в него има масло и когато се изпари бензина остава маслото , което задръства финните отвори на жигльорите...при 4-тактовите този проблем го няма
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”