Двигатели Геново

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Двигатели Геново

Мнение от Шморхи »

gogotod написа:Лодките приятелчета, като са надувни се делят на ЗОДИАК и останалите. Всеки зодиак, с дължина равана на друга марка е по здрав и по лек с около 7-12 килограма. Пример Зодик Кадет 3,10 е 36 кг, а Ямаха By Зодиак 3,30 е 48 килограма. Същото е за Моторите. Ямаха 9.9 коня е 36 кг - четиритактов Геново-то 9,9 е 45 кг. качеството има цена , акогато е японско е безценно!
Приятел, дали си обънал внимание, че Ямаха 9.9 е форсирана 8-а? Килограмите не са определящи колко качествен е един продукт. А Геново/Дженово 9.8 к.с. също е 38 кг!
Най-общо казано, преносимите двигатели се делят на няколко теглови категории,
2.5-3.5 к.с. Т.е. 3.5 е форсиран 2.5 - 13-18 кг.
4-5-6 к.с. - около 25-27 кг.
8-9.8-9.9 - около 36-38 кг.
10-15-20 кг. - около 42-50 кг.
Има и изключения разбира се. Намират се 9.9 к.с. които са дефорсирани 15-и и съответно влизат в по-високата категория за тегло.
Относно лодките, вярно, че Зодиак са измислили надуваемата лодка с транец за двигател, но светът вече е толкова богат на марки, модели и типове надуваеми лодки, че да твърдиш, че Зодиак е номер 1, е все едно да обясняваш, че Мерцедес е най-добрата кола. :lol:
Има марки като Avon, Bombard, Quicksilver и още ужасно много, които не мисля, че отстъпват на Зодиак. Avon примерно правят лодките си само от Хипалон.
М/у другото, Зодиак Кадет 310 е 42 кг.
Мисълта ми е да не бързаш с генералните заключения хвърлени със самочувствие, защото има реална опасност да заблудиш някой, който е събирал пари дълго време само и само да се сдобие с лодка и двигател.
Поздрави! :)
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
vakril.k
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 1:40 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от vakril.k »

Ако искаш да кажеш че няма разлика между японското и китайското качество няма да се съглася с теб.Разликата е точно толкова колкото е и разликата в цената.От тук нататък всеки си решава според чергата.Аз лично си мисля че стар японски е по добре от нов китайски,още повече че китайчетата още не са доказали нищо,ще ги видим след време и тогава ще говорим.
п.п.Някъде да си виждал стар китайски мотопед в добро състояние,а японски в лошо...
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Двигатели Геново

Мнение от Шморхи »

Никъде не съм писал, че китайските са по-добри от японските. Казвах да не се правят такива генерални заключения като цитираното от мен.
И аз предпочитам употребяван японски пред нов китайски, като ме притеснява единствено как е бил поддържан двигателят преди мен. Виждал съм давени, издухани и всякакви двигатели, та при покупка...задължително с експерт и с много наум.
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Galin Dimov
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2005 5:16 pm
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: Двигатели Геново

Мнение от Galin Dimov »

Миналата година бях пред същата дилема. 6000 лв за японски срещу около 2000 лв за китайски.
И накрая си взех 15 коня двутактов Геново,който тежи 38 кг и засега не съжелявам .Ако си изкарвах парите с риболов бих заложил на японското. В последните години китайците доказаха ,че могат да правят и качествени неща и според мен не трябва да се подценяват.Относно лодките- имам промарин 3,30 и пръска наистина ,но не много според мен.
nas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 1:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Двигатели Геново

Мнение от nas »

Както повечето колеги и аз бях с дилемата стар японски или нов китайски.
Отидох да гледам една Yamaha 9.9hp. 4 stroke 2009г. Беше с 300лв. по-скъп от Genovo 9.8hp. 4 stroke видимо запазен и поддържан двигател, но след като го запалихме и поработи 1-2 мин. започна да тресе доста дори и при по високи обороти (най-вероятно се нуждаеше от някаква центровка). След това се разбра по серийният номер,че мотора е 8hp. вместо 9.9hp., което не е болка за умиране, но продавача му беше сложил лепенка 9.9hp. и беше изтрил цифрата 8 от номера на самия модел. Най-вероятно този двигател е бил добър, но тези дребни недоразумения ме отказаха от покупката на стар японски двигател и си купих Genovo 9.8hp. 4 stroke и вече година съм много доволен от него.
stanistud
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:18 pm
Местоположение: Шумен

Re: Двигатели Геново

Мнение от stanistud »

Факторът КЪСМЕТ при закупуването на каквато и да е стока втора ръка не е за пренебрегване,дали ще е двигател,кола или жена :D винаги човек трябва да има едно на ум.И аз като купувах двигател бях пред дилемата нов китаец или стар японец,взех китаеца поради две причини:
1.Цената(ако имах достатъчно пари нямаше да имам дилема)
2.Гаранционно обслужване-Тук трябва да кажа че Андон(вносителят на Genovo)е много точен пич.
vodolazcho
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 1:27 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от vodolazcho »

Ne se straxuvaite da si vzemete kitaec verno e 4e materialite sa po nisko ka4estveni no zatova puk 4astite gi ima vuv magazinite i struvat stotinki. Specialno moq e 5ca 4-taktov 6te zapo4na 4-ti sezon sus nego,lodkata mie ql-4 rapangiq sum,polzvam go 80%praz godinata tova motor4e e neveroqtno stigal sum da mbuta do 2tona rapani i oborudvane kato benzina porto go meri6e,razviva sredna skorost 8 km/h.Do sega nemi e pravel problemi osven zapalkata vsi4kite i 4sti sa plasmasovi zatova puk vuv magazina vsi4i 4arkalaci za neaq struvat okolo18lv.Da kaga o6te 4e rabotata mu na den e megdu 5 i 7 4asa i go karam samao na max. :axe:
val4o81
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 3:33 pm
Местоположение: tzarevo

Re: Двигатели Геново

Мнение от val4o81 »

:wink:
inki_bg написа:И двете са ми новички.Радвам им се втора година.Принципно исках Rib 6 метра и двигател 150 к.с хонда,но имах парички за това
20052012383.jpg
val4o81
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 3:33 pm
Местоположение: tzarevo

Re: Двигатели Геново

Мнение от val4o81 »

vodolazcho написа:Ne se straxuvaite da si vzemete kitaec verno e 4e materialite sa po nisko ka4estveni no zatova puk 4astite gi ima vuv magazinite i struvat stotinki. Specialno moq e 5ca 4-taktov 6te zapo4na 4-ti sezon sus nego,lodkata mie ql-4 rapangiq sum,polzvam go 80%praz godinata tova motor4e e neveroqtno stigal sum da mbuta do 2tona rapani i oborudvane kato benzina porto go meri6e,razviva sredna skorost 8 km/h.Do sega nemi e pravel problemi osven zapalkata vsi4kite i 4sti sa plasmasovi zatova puk vuv magazina vsi4i 4arkalaci za neaq struvat okolo18lv.Da kaga o6te 4e rabotata mu na den e megdu 5 i 7 4asa i go karam samao na max. :axe:
kolega zdravei i as smqtam da si vzema su6tiq motor mnogo me zaradva 4e si dovolen tezi dni i as 6te si go vzema moqta lodka e 4,00m stukloplast i 6te trqbva da e s dulgiq botu6 4e mi e po visok traneca kolko gori gre dolo na 4as dano da e dobur
:D
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Двигатели Геново

Мнение от fixxer »

Да се включа и аз в темата, дали продължавате да сте доволни от двигателите си?
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Двигатели Геново

Мнение от baretata »

Ами аз съм доволен засега, моята лодка е 3,50 с алуминиево дъно и 15 коня Геново. На около 9-10 часа работа е. Много върви и малко харчи.
Пашата обича смелите.
Аватар
sharko1111
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Апр 29, 2008 9:49 am
Местоположение: burgas

Re: Двигатели Геново

Мнение от sharko1111 »

имам Геново 5 кс три сезона .каран само на море .много съм доволен единствено боята подпухва. съвет дръжте го изправен в колата.
sadechev
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 6:16 pm

Re: Двигатели Геново

Мнение от sadechev »

Здравейте,обмислям покупка на двигател геново но се чудя между 5 или 6 КС.Въпросът ми е има ли осезаема разлика в мощноста между двата?Знам,че повечето ще кажат взимай по-големия,но дали си заслужава разликата в цената.
Ще се ползва на четири метрова мичуринка.
Аватар
fishermann2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 230
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 10:34 am
Местоположение: Добрич

Re: Двигатели Геново

Мнение от fishermann2 »

Колега,в момента съм с 6к.с.двутактов на мичуринка 3.45м.,слабичък е.Сравнявал съм вървежа с 6 к,с. нов четиритактов на Ямаха.
Разлика във вървежа няма.Сега си търся мотор 10 или 15 к.с.,защото я пробвах и с 10 к.с. Матинер двутактов и е много
по-добре.За 4метра лодка 6 кончета ще са крайно недостатъчни.Според мен в случая,минимума е 15 к.с. Дори търсете
20/25 коня.Най-добе е консултация с колеги със същата лодка.Но нека колегите също изкажат мнение.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Двигатели Геново

Мнение от КИРО »

fishermann2 написа:...........За 4метра лодка 6 кончета ще са крайно недостатъчни.Според мен в случая,минимума е 15 к.с. Дори търсете
20/25 коня..
Подържам това мнение,ако няма да влачиш водни ски,спри се на 15-ка.
Шестица става,ако се джабуркаш около брега,но ще навиваш масура на макс,няма да върви както ти се иска,
краен резултат - доста гориво отива,а файда никаква.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”