Искам съвет при избор на надуваема лодка

Допълнителна екипировка, която ще направиви къмпингуването ви по-лесно и удобно.

Модератори: emo vasilev, Ачо ♣

parbaliev
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 11:23 pm

Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от parbaliev »

Здр. колеги искам да получа съвет от някои компетентен колега относно надуваемите лодки, защото съм събрал някой лев и имам намерение да си закупя. Спрял сам се на две лодки едната е Intex Mariner 4 и Promarie IB 300. Искам да ми кажете предимствата и недостатъците на двете. Лодката ще бъде използвана за малки язовири не повече от 5-6 пъти годищно. Intex Mariner 4 чрез един сайт( не български) мога да я закупя за 360лв. , докато цената на Promarie IB 300 e 500 лв. и искам да разбера дали разликата от 140 лв в цената си заслужава или и двете лодки са сходни като качество и изпълнение.
Благодаря Ви предварително :)
Аватар
kobovet
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 9:49 am
Местоположение: Д-р Веселин Бояджиев гр.Варна

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от kobovet »

Колега нямам лодка но Intex е плажна играчка.Дадох 200лв за каяк и се спука на второто излизане!!!!!!!mariner е от същия материал.Promarine фирмения магазин е на 100м. от нас лодка от всякъде.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от bobo_33333 »

kobovet написа:Колега нямам лодка но Intex е плажна играчка.Дадох 200лв за каяк и се спука на второто излизане!!!!!!!mariner е от същия материал.Promarine фирмения магазин е на 100м. от нас лодка от всякъде.
Нимой са спука от само себе си,мойта са спука,от първия път-забих един гоблер на нея и има ралзика от твоя каяк 200лв,400 и 500лв.
Аз там съм пораснал...
parbaliev
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 11:23 pm

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от parbaliev »

Да, знам го магазина попринцип и аз живея във Варна.. каква е самата разлика в качеството ме интересува от какъв материал едната и другата. И на Promarine подът на самата лодка твърд ли е ? става ли за изправане и т.н. защото гледам, че на другата Intex 4 е решетачен и поне по клипчетата където ги гледам хората стоят прави и нямат проблем на нея или всичко на тя клипчета е илюзия !?!? :( наистина ще бъда благодарен ако получа мнения от хора които имат опит и притежават или са се докосвали до споменатите лодки :)
Аватар
kobovet
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 9:49 am
Местоположение: Д-р Веселин Бояджиев гр.Варна

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от kobovet »

parbaliev написа:Да, знам го магазина попринцип и аз живея във Варна.. каква е самата разлика в качеството ме интересува от какъв материал едната и другата. И на Promarine подът на самата лодка твърд ли е ? става ли за изправане и т.н. защото гледам, че на другата Intex 4 е решетачен и поне по клипчетата където ги гледам хората стоят прави и нямат проблем на нея или всичко на тя клипчета е илюзия !?!? :( наистина ще бъда благодарен ако получа мнения от хора които имат опит и притежават или са се докосвали до споменатите лодки :)
На промарина е надуваем но няма нищо общо с intex!
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от indzaghi »

По-добре събери още някой лев и си купи истинска надуваема лодка,за да ти е мирна главата,дори и употребявана.Скоро имаше обява за около 800лв. ако не се лъжа.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от С.Върбанов »

Когато се говори за ЛОДКА , а не за плажна играчка е добре тази фирма - Intex да не се споменава изобщо !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от bobo_33333 »

indzaghi написа:По-добре събери още някой лев и си купи истинска надуваема лодка,за да ти е мирна главата,дори и употребявана.Скоро имаше обява за около 800лв. ако не се лъжа.
Имам подобна ,супер лодче

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=86&t=71494
Аз там съм пораснал...
Аватар
undergrounder
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 290
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 5:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от undergrounder »

Абсолютно съм за сериозна лодка,не тези които си избрал.С тия дето ги гледаш можеш да влезнеш не повече от до кръста и то само през лятото.Нито можеш да седнеш като хората ако си малко по-тежичък,нито да станеш да пикаеш или нещо такова.А да не говорим ако някоя кука се забие.Със сериозна лодка влизаш и през зимата.Така и така си решил да даваш пари,дай още малко и си вземи сериозна лодка.Там пък идва проблема как ще я съхраняваш и транспортираш,но и на това се намира цаката.Успех при избора,и не забравяй задължително жилетка.
Кошмара на рибаря-Сънува рибаря,че е умрял и жена му му продава такъмите на цената на която и е казал,че ги е купувал.
parbaliev
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 11:23 pm

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от parbaliev »

Благодаря за съветите, само че работата е там че бюджета ми е ограничен, пък и лодка с твърдо дъно няма къдя да я сахранявам надута. Затова пуснах темата защото лодката Promarine IB 300 я виждах на живо и 100% ще ми върши работа ( защото ще я ползвам само лятото и то максимум 4-5 пъти за сезон и за захранване и опъване на дънни въдици), а Intex Маринер 4 не съм я виждал на живо , само съм гледал клипчета в интернет и как да ви кажа друго си е окода види , ръка да пипне.. а ги водят един и съши клас двете лодки. Дори Intex mariner 4 има решетъчен под и поне на клипчетата хора по 90 киограма се изправят и няма проблеми с устоичивостта на лодката, което определено ме изненада , защото преди да видя тая лодка си мислех че правят само пояси :D и поради избраените причини по горе заради, който няма да мога да си купя хубава лодка с твърдо дъно се интересувам от двата модела коя по добре да се вземе защото решетъчния под си е поне според мен голяма предимство спрямо Promarine 300 IB. ?! ако някой е виждал на живо Intex mariener да пише ще му бъда много благодарен :)
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от Антон Тонев »

parbaliev написа:Благодаря за съветите, само че работата е там че бюджета ми е ограничен, пък и лодка с твърдо дъно няма къдя да я сахранявам надута. Затова пуснах темата защото лодката Promarine IB 300 я виждах на живо и 100% ще ми върши работа ( защото ще я ползвам само лятото и то максимум 4-5 пъти за сезон и за захранване и опъване на дънни въдици), а Intex Маринер 4 не съм я виждал на живо , само съм гледал клипчета в интернет и как да ви кажа друго си е окода види , ръка да пипне.. а ги водят един и съши клас двете лодки. Дори Intex mariner 4 има решетъчен под и поне на клипчетата хора по 90 киограма се изправят и няма проблеми с устоичивостта на лодката, което определено ме изненада , защото преди да видя тая лодка си мислех че правят само пояси :D и поради избраените причини по горе заради, който няма да мога да си купя хубава лодка с твърдо дъно се интересувам от двата модела коя по добре да се вземе защото решетъчния под си е поне според мен голяма предимство спрямо Promarine 300 IB. ?! ако някой е виждал на живо Intex mariener да пише ще му бъда много благодарен :)
Така поставен въпроса,аз бих избрал Promarine.По къса е с 40 см, т.е, по маневрена.Едно е да идеш до шамандурата, да пуснеш единия монтаж, и с две гребвания да позиционираш лодката за другия монтаж, друго е да шляпаш върху петното доката се нагласиш за втория монтаж.Положението на гребящия е по високо,с което има по добра видимост, както и не се изморяваш толкова, ако трябва да гребеш 1км, за да пуснеш да речем ако сте двама 6 бр въдици.Захранването, и дохранването, също се осъществява по добре ако си по високо.
Ползвал съм Promarine IB300, като и по малкия брат на другата лодка/Sea Hawk II/, и пиша това не просто ей така. :D.Съхранението е друга тема/може на стена, и на таван, да я сложиш надута/.Ако имаш въпроси-питай
ПП Моята лодка е близнак на Promarine.Аз имам Tohamaran Light.
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
parbaliev
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 11:23 pm

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от parbaliev »

Благодаря, колега точно такива мнения очаквам смисъл обосновани за плюсове и минуси между двете лодки, все пак затова пуснах и темата :) а не само да ми казват да събера още 300лв. и да си купя някоя по -добра ...то е ясно че всеки иска нещо хубаво ама не всеки път хубавото е достъпно.
...И така 1:0 за Промарине ...чакам и други мнения
parbaliev
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 11:23 pm

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от parbaliev »

Колеги бъдете по активни и дайте още някоя мнение
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от Станимир Бегов »

Имам приятел с Промарин ,който му е сложил шпертплатово дъно и си се изправя и си ходи без проблем .Като я спуща си го вади на 3 части и си я згъва.+1 за Промарина
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Искам съвет при избор на надуваема лодка

Мнение от КИРО »

parbaliev написа:Колеги бъдете по активни и дайте още някоя мнение
Промарин
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Екипировка”